Zobraziť fotky
Cena pobytu 320.00

Lyžovačka a joga v Štiavnických vrchoch

Zľava
Hodruša Hámre, Slovensko
Joga a ajurvéda
2 noci

Popis pobytu

ZĽAVA 320 Eur/pobyt je platná len pri rezervácii a úhrade zálohy do 31. 12. 2021 (následná cena 349 Eur).

Na mieste, kde sa krásy prírody spájajú s bohatým dedičstvom našich predkov a s kvalitnými službami, vás čaká víkend plný aktívneho  relaxu. Pobyt sa bude niesť v duchu priateľstva, relaxácie, jogovej aktivity i lyžiarskeho zážitku. 

Dvojica joga inštruktorov Tami a Braňo budú viesť lekcie jogy zamerané na relax i detoxikáciu organizmu a zároveň na uvoľňujúci strečing po príjemnej lyžovačke. Dáme priestor aj svalom, aby sa uvoľnili a s pomocou dychu spracujeme a prepustíme i nahromadené napätie - fyzické alebo emočné.

V prípade záujmu bude možné sa zúčastniť krátkeho workshopu (max 2. hod) zameraného viac na dychové techniky v joge a úvod do meditácie. Ukážeme si zdravý dychový vzorec, harmonizujeme nervovú sústavu, naučíme sa ovládať autonómny nervový systém, stíšime myseľ.

Pomocou vedomého dychu vieme efektívne pracovať so stresom, napätím, hnevom, či úzkosťou. Benefitom je napr. zlepšenie kvality zdravia a rozvážny postoj k životným situáciám, lepšia pozornosť.

Ako to už býva u Braňa a Tami zvykom, určite pripravia aj nejaké príjemné prekvapenie, ktorým workshop obohatia :)

Celý pobyt sa uskutoční v Štiavnických vrchoch v hoteli Salamandra, ktorý je súčasťou väčšieho celku. K rezortu patria aj lyžiarsky svah, multifunkčné ihriská, infraštruktúra pre cyklistov, detské ihrisko a Hornohodrušský tajch. V tunajšom lyžiarskom stredisku si môžete vychutnať lyžovanie na stredne náročnej zjazdovke. V stredisku je k dispozícii moderná štvorsedačková lanovka s bublinami, bezkontaktný turniketový systém, moderný zasnežovací systém. Na doplnenie energie Vám poslúži Apresski bar s veľkou terasou, ktorý sa nachádza v blízkosti nástupnej stanice na lanovku.

Z izieb je nádherný výhľad na Štiavnické vrchy alebo na pokojný Hodrušský tajch.

Po aktívnom dni je skvelým záverom návšteva Spa Banensium. V papučkách a v župane k bazénu s ohromujúcim výhľadom na Štiavnické lesy. Ak sa rozhodnete odľahčiť svoje telo o pár toxínov, fínska a parná sauna sú vám dispozícii aj s ochladzovacím vedrom či sprchou. Objednať si naviac môžete masáže alebo rôzne telové procedúry.

Na svoje si samozrejme prídu aj vaše chuťové poháriky. V reštaurácii kladú dôraz na čerstvosť a sezónnosť surovín.

Na pobyt je možné využiť aj rekreačný poukaz (príspevok zamestnávateľa na rekreáciu).

 

Program

PIATOK

14.00 – príchod a ubytovanie v hoteli, možnosť využívať wellness služby

17.00 – 17.10: organizačné pokyny

17.10 – 18.40: joga a meditácia

19.00: večera

20.00: zoznámenie sa a spoločné posedenie, voľný program

 

SOBOTA 

7.30- 8.45: joga

9.00 - 10.00: raňajky

10.30– 12.30: workshop dychové techniky (Nie je v cene pobytu. Ide o fakultatívnu aktivitu, ktorú je možné absolvovať nad rámec programu za príplatok. Pre tých, ktorí sa na workshope nezúčastnia je čas na lyžovanie, wellness, prechádzky...)

12.30 – 13.30: obed (nie je v cene pobytu)

13.30 – 17.30: osobné voľno , prechádzky, wellness, lyžovanie

17.30 – 19.00: joga a meditácia

19.15 - večera, osobné voľno

 

NEDEĽA 

7. 30 – 8.45: joga a meditácia

9.00: raňajky                                                      

10.00: check out

 

Za joga lekcie, ich priebeh, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu.

Cestovná kancelária si vyhradzuje právo zmeniť osobu inštruktora jogy v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 10 dospelých osôb

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých. Pre začiatočníkov aj pokročilých.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na 2 noci v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe

- polpenzia

- vstup do wellness

- 4x lekcia jogy podľa programu

Informácie o inštruktoroch

Tamara Toth

Joga ma priviedla na dôležitú cestu sebapoznávania.

Mojou filozofiou je, že zážitkom cez telo môžeme život prežívať na oveľa hlbšej úrovni. Pohyb a dych v súlade so sebou dokáže uvoľniť blokády a bolesti na fyzickom tele a aj na ďalších úrovniach bytia. Joga je pre mňa dokonalým učiteľom. Pomáha mi žiť vedome, ladne, s pokorou a prijatím seba samej.

Pohyb je podľa mňa pre nás prirodzený jav v živote a je prítomný všade okolo nás. Dokonca aj Vesmír sa neustále rozpína a tým je stále v pohybe.

Joga svojím liečivým a zároveň radostným vplyvom na telo a myseľ nás prepojí s naším vnútorným svetom a napomáha tým k prijatiu seba samého vo svojej jedinečnej autentickosti. 

Je dôležité byť vnímavým a usmerňovať našu pozornosť na pohyb vôkol nás a aj v nás. Cezeň následne môžeme prijímať zaujímavé a náučné informácie z okolia a tiež zo svojho tela. 

Vedomý pohyb je pre mňa jogou a vedomý dych meditáciou. V jogovej praxi sa snažím tieto dva aspekty spájať a vytvárať tak v celku liečivý čas pre telo, myseľ aj dušu :) 

Na hodinách učím pristupovať k telu s úctou a súcitom, rozpoznávať jemné prejavy tela a hraníc, a prijatie rôznorodosti našej bytosti."

Vediem Hatha jogu a jemnú Flow joguMohendžodáro – tantrickú jogu pre ženy. Snažím sa do svojich hodín priniesť vždy niečo nové. Relaxáciu rada spestrujem spievaním mantier a stále sa vzdelávam ako v oblasti jogy, tak i po osobnostnej a duchovnej stránke.

Joga napĺňa celú moju bytosť, zmenila môj život a s pokorou a láskou sa snažím svoje poznatky odovzdávať ďalej.

 

Branislav Pongrác

Braňov štýl vychádza prevažne zo slovenskej metódy s názvom Rozvaha pohybu a z tradičnej Hatha jogy, ktorej sa venoval v Thajsku a v Indii.

Braňo nám predvedie svoje vnímanie jogy ako vedomého pohybu. Uvedomovať si, ako sa pohybujeme životom, čo a prečo sa nám deje je dôležitou zručnosťou na prežívanie rozvážneho a pokojného života. Pre Braňa to znamená aj žiť v súlade s Prírodou a Vesmírom ako celkom.

 Počas spoločne strávených hodín si spolu osvojíme 4 základné piliere Vedomého a Rozvážneho pohybu; Sila=Vytrvalosť, Ohybnosť, Rovnováha a Ladnosť pohybu. Na mentálnej úrovni nám Sila a Vytrvalosť napomáhajú prekonávať ťažšie zvládnutelné situácie. Ohybnosť našej mysle môžeme vnímať aj ako opak stvrdnutosti, ktorá vedie k náchylnosti na mentálne zranenia a choroby. Nachádzanie Rovnováhy, a teda sústredenie nám prináša menšie vychýlenia a schopnosť navrátiť sa do svojho stredu. Ak sme teda k sebe pozornejší, sme v rozvahe, nemusíme zažívať toľko výkyvov či dokonca pádov. Pravidelným tréningom týchto zručností môže byť náš pohyb životom ladnejší a plynulejší.

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava

- kurz dychových techník (17 Eur)

- obed

- skipas (20 Eur)

- príplatok za jednolôžko

- miestna daň

Storno podmienky

Bez storno poplatku
Viac ako 22 dní (vrátane) pred nástupom klienta na pobyt

30 % z ceny objednaných služieb
15 až 21 (vrátane) dní pred nástupom klienta na pobyt

50 % z ceny objednaných služieb
8 až 14 (vrátane) dní pred nástupom klienta na pobyt

100 % z ceny objednaných služieb    
1 až 7 (vrátane) pred nástupom klienta na pobyt

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • joga
  • lyžovanie
  • relax
  • turistika
  • cyklistika
V okolí
  • Banská Štiavnica
  • Štiavnické vrchy
Služby
  • lyžiarske stredisko
  • wellness
  • reštaurácia

Lokalita