Zobraziť fotky
Cena pobytu 1449.00

Joga pobyt na Srí Lanke

Zľava
Gandara, Srí Lanka
Joga a ajurvéda
10 nocí

Popis pobytu

ZĽAVA pôvodná cena cena 1599 Eur zlacnená na 1449 Eur. Zlacnená cena je platná pri rezervácii do 28. 2. 2024.

Uniknite do malého raja v luxusnom plážovom rezorte na juhu Srí Lanky. Užite si dokonalú dovolenku na pláži s panoramatickým výhľadom na modrý oceán s tyrkysovou vodou, prírodným morským vánkom a nádherným výhľadom na západ slnka. Doprajte si s nami relaxačný a príjemný pobyt a užite si naše priestranné vily na pláži, vonkajší bazén, reštauráciu pod holým nebom s barom a kúpele all-star. Okrem toho sa budete, samozrejme, venovať aj cvičeniu jogy. Dosiahnite rovnováhu tela a mysle.

Pripojte sa k nám na jogový pobyt, ktorý okrerm cvičenia jogy obsahuje ubytovanie, súkromnú dopravu a rôzne výlety a aktivity, ktoré vám umožnia jedinečný pohľad na srílanskú prírodu a kultúru. Všade prítomná zeleň na Srí Lanke je už sama osebe zárukou ozajstného resetu. Poskytuje vám priestor i čas venovať sa samému sebe. Hľadať odpovede vo svojom vnútri. Aby si oddýchlo aj telo, sú súčasťou pobytu i masáže.

PLUSY pobytu:

- výnimočný rezort so skvelými službami

- masáže v cene pobytu

- výlety do okolia v cene pobytu

- servis CK počas celého pobytu

Celý pobyt sa odohráva v Talalla retreat rezorte, ktorý sa špecializuje na jogové a surfové pobyty a zároveň poskytuje aj wellness. Rezort sa nachádza v dedinke Gandara. Súčasťou rezortu je vonkajší bazén, joga shala a wellness a spa centrum. Vo wellness centre nájdete kvalifikovaný tím masérov a širokú škálu kúpeľných procedúr. Hodiny jogy si vychutnáte s pohľadom na oceán za zvukov morských vĺn.

Medzi nesporné benefity joga pobytu na Srí Lanke patrí i zdravé jedlo, noví ľudia, ktorých na pobyte spoznáte a zároveň objavíte aj krásnu a pohostinnú destináciu.

Hodinami jogy vás povedie skúsená inštruktorka Eliz Kolenčíková. 

Na pobyte sa budeme venovať samým sebe zo všetkých smerov. Čaká nás dynamickejšia Vinyasa joga zameraná na silu, flexibilitu i mobilitu, ale i pomalšia Hatha yoga. Rovnako sa budeme venovať i vnútornému ja, meditácii, pranayame a relaxovať pri zvukoch tibetských misiek. Skúsime či zdokonalíme aj svoj balans a dáme si priestor naučiť sa nové asány. Každá z lekcií je pripravená s príslušnými modifikáciami, aby sadla aj úplnému začiatočníkovi, aj pokročilému. 

Získate jogovú prax, z ktorej môžete čerpať pri zostavovaní vlastnej praxe, aj z hľadiska vnútorného tela a čo sa v tele v jednotlivých asánach deje. Získate priestor pre hlbšie sebapoznávanie. 

Poďte si s nami oddýchnuť, spoznávať nové miesta a urobiť niečo pre seba. 

Program

1. deň (15. 04. 2024):

Odlet z Budapešti/Viedne.

2. deň:

Prílet na Srí Lanku a transfer do rezortu. Po prílete na medzinárodné letisko Bandaranayke zažijete prvú chuť vrúcnej srílanskej pohostinnosti; náš zástupca vás privíta na letisku a budete pokračovať do Talally. 

3. deň:

Cvičenie jogy ráno a večer. Masáž hlbokých tkanív (30 minút). Táto masáž je navrhnutá s použitím 100% prírodných olejov, ktoré pôsobia hlboko do oblasti chrbta, ramien a krku, čím uvoľňujú nahromadené napätie a stres. Relax v rezorte. 

4. deň:

Cvičenie jogy ráno a večer. Možný fakultatívny výlet - safari do národného parku Yala (za príplatok). Relax v rezorte.

5. deň:

Cvičenie jogy ráno a večer. Reflexná masáž chodidiel. Reflexná masáž pomáha obnoviť rovnováhu a podporuje prirodzené zdravie a vitalitu. Jej výhody sú mnohoraké: vytvára pokoj a vyrovnanosť, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje energiu a vyrovnáva emócie. Toto ošetrenie povzbudí vaše unavené a boľavé nohy a zanechá ich svieže a príťažlivé.  Relax v rezorte.

6. deň:

Cvičenie jogy ráno.  Návšteva pevnosti Galle Dutch Fort, cesta do Japonskej mierovej pagody a možný fakultatívny program - meditácia v blízkosti miestneho kostola.  Relax v rezorte.

Galle je krásne koloniálne mesto pozdĺž južného pobrežia, ktoré bolo kedysi hlavným prístavom Srí Lanky a nachádza sa v ňom najväčšia okupovaná pevnosť v Ázii. Dodnes je známa ručnou čipkou, ktorú zaviedli Holanďania a pevnosť Galle sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pôvodne bola postavená Portugalcami a neskôr rozšírená Holanďanmi v roku 1663. Svojou rozlohu viac ako 90 akrov je najväčšiou koloniálnou pevnosťou v Ázii.  Chránila množstvo zaujímavej architektúry, v súčasnosti v nej sídlia galérie, kaviarne a obchody alebo plní svoj pôvodný účel ako súdy a administratívne budovy. Neďaleké plážové mestá poskytujú úplne inú chuť života na juhu krajiny.

Potom sa vyberieme smerom k japonskej Pagode mieru, aby ste boli svedkami západu slnka.

7. deň:

Cvičenie jogy ráno a večer. Možný fakultatívny výlet - trek do dažďového pralesa (za príplatok). Relax v rezorte. 

8. deň:

Cvičenie jogy ráno a večer. Možný fakultatívny výlet - trek do dažďového pralesa (za príplatok). Relax v rezorte. 

9. deň

Cvičenie jogy ráno a večer. 60 min celotelová masáž.

Táto olejová masáž, ktorá účinne tonizuje svaly a pokožku, znižuje napätie a únavu a zároveň poskytuje vynikajúcu všestrannú relaxáciu.

10. deň:

Transfer na letisko.

11. deň:

Prílet Viedeň/Budapešť.

Zmena programu vyhradená. Program môže byť prispôsobený letovému poriadku. Prvý a posledný deň nie sú plnohodnotnými dňami pobytu, slúžia na prepravu do a z destinácie.

JOGA LEKCIE

Joga lekcie budú 2 x denne (ráno a večer).

JOGA

V deň príletu, odletu joga nie je. Pri celodennom výlete väčšiny skupiny sa večerná joga nekoná.

Za joga lekcie, ich priebeh, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu.

Cestovná kancelária si vyhradzuje právo zmeniť osobu inštruktora jogy v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 10 dospelých osôb

Ak chcete ísť na pobyt sama, je možnosť využiť zdieľané ubytovanie - spojíme vás s inou klientkou, ktorá tiež cestuje sama a budete ubytované v jednej izbe.

Obtiažnosť

Vhodné pre začiatočníkov i pokročilých. Individuálny prístup ku každému klientovi.

Aktuálne podmienky vstupu: TU

Aktuálne podmienky návratu: TU

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na 8 nocí v plneobsadenej dvojlôžkovej izbe

- polpenzia

- transfer z letiska a na letisko na Srí Lanke

- 2x 500ml fľaša s vodou počas transferu

- privítanie s garlandami

- cvičenie jogy 2x denne (v deň príletu a odletu, ako aj počas dní celodenných výletov joga nie je)

- návšteva Japonskej mierovej pagody a lokálneho kostola

- poistenie CK proti úpadku

- 30 min masáž hlbokých tkanív

- reflexná masáž chodidiel

- 60 min celotelová masáž

Platba: 50% z ceny pobytu sa uhrádza do 3 dní po potvrdení nezáväznej rezervácie. Doplatok je nutné uhradiť najneskôr 1 mesiac pred začiatkom pobytu (13. 10. 2023)

Informácie o inštruktoroch

Eliz Kolenčíková

S jogou som sa prvý krát stretla na Srí Lanke, kde sa dodnes rada vraciam. Moja prvá skúsenosť mi otvorila dvere do sveta, aký som vtedy nepoznala a ktorý som si okamžite osvojila. 8 rokov som žila v zahraničí, kde som svoje skúsenosti zbierala u rôznych zahraničných lektoroch a kde som získala certifikáciu so zameraním na Vinyasa jogu. Tú som následne obohatila i o prenatálnu a postnatálnu jogu a aerial jogu. 

 

Vždy som viac inklinovala k tradičnej joge, jej technikám a učeniu. Časom som našla záľubu aj v modernej joge a tak sa vo svojej praxi snažím spájať staré s novým. Joga je pre mňa životný štýl, holistický pohľad na vnútorný svet, v ktorom žijeme. Vo svojej praxi sa venujem tradičnej Ashtanga joge a Hatha joge, ale i modernej Vinyase a rada tieto jogové techniky kombinujem. 

 

Lekcie sú pripravené s rôznymi modifikáciami, aby si začiatočník pohodlne zacvičil a aby pokročilý mohol prehľbiť svoju prax. Spojenie dýchacích techník, asána praxe, meditácie. Dnes svoje skúsenosti posúvam ďalej. A rovnako pocity, ktoré táto cesta dokáže vyvolať a zmeny, ktoré prináša.

Príplatky k pobytu

- letenka (momentálne cca 850 Eur) - s vybavením letenky vám pomôžeme

- víza (30 USD) - elektronicky TU

- komplexné cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu zo zdravotných dôvodov

- poistenie Srí Lanka (12 USD)

- samostatné ubytovanie v plne neobsadenej dvojlôžkovej izbe (+ 300 Eur/pobyt)

- obedy

- maderoterapia tváre

- ostatné procedúry a masáže podľa ponuky rezortu

- fakultatívne výlety podľa ponuky:

Poldenný safari výlet do národného parku Yala (55 USD - vstup + jeep).

Trek do dažďového pralesa (25 USD - trek + vstup)

Storno podmienky

Vlastné podľa organizujúcej CK.

Storno poplatok

a) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 25 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 46 dní a viac pred termínom začatia zájazdu,
b) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 50 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 45 - 29 dní pred termínom začatia zájazdu,
c) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 75 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 28 - 15 dní pred termínom začatia zájazdu,
d) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 90 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 14 - 6 dní pred termínom začatia zájazdu,
e) vo výške 100 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 5 dní a menej pred termínom začatia zájazdu.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • relax
 • cvičenie jogy
 • wellness - masáže
V okolí
 • Sigirija
 • národné parky (Udawalawe, Yala)
 • dažďový prales
 • Ella - vhodné na turistiku
 • Mirissa
Služby
 • wifi
 • wellness, spa
 • reštaurácia
 • yoga shala

Lokalita