Zobraziť fotky
Cena pobytu 267.00

Zdravie a wellness

Turčianske Teplice, SR
Zdravie a relax
3 noci

Popis pobytu

Vyskúšajte liečivé účinky termálnej minerálnej vody a doprajte si medicínsky wellness pobyt s vopred nastavenými kúpeľnými procedúrami zaručujúcimi relax a uvoľnenie celého tela.

Kedykoľvek počas roka, keď máte pocit, že si potrebujete oddýchnuť, dobiť baterky, či urobiť niečo pre svoje zdravie, vyberte si wellnes v liečivých kúpeľoch. Postará sa o vás tím odborníkov. Či už patríte medzi športovcov alebo ste žena, ktorá sa o seba stará, tento pobyt vám môže pomôcť.

Liečivá voda uvoľňuje namáhané svalstvo. Je prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanová, vápenato-horečná, so zvýšeným obsahom horčíka a fluóru, slabo kyslá, termálna horúca, hypotonická s celkovou mineralizáciou nad 1524 mg.l-1 a teplotou vody do 47 ˚C. Dôkazom jej blahodarných účinkov na ženské pohlavie je krásna grófka Mária Sečianska. Pre jej nesmiernu krásu, ktorej muži nedokázali odolať, ju nikto nenazval inak ako Muránska Venuša. Zobúdzate sa ráno ťažko? Cítite sa vyčerpane a bolia vás svaly? Vyskúšajte zdravý wellness. Relax, masáže, prechádzky reštartujú vaše telo i dušu.

Počas pobytu absolvujete procedúry, ako napr. termoterapiu.  Základom tejto terapie sú bahenné, parafínové, či rašelinové zábaly. Teplota obkladov 50 – 55°C účinne prehreje postihnutú časť tela, čím dôjde k zvýšeniu látkovej výmeny, úľave od bolesti. Teploliečebné procedúry uvoľňujú svalstvo, zmierňujú  kŕče, zlepšujú výživu a funkcie orgánov, zlepšujú látkovú výmenu, tlmia bolesť, povzbudzujú obranyschopnosť organizmu. Obklady  navyše pôsobia relaxačne a uvoľňujúco a majú tiež skrášľujúce účinky.

O vaše pohodlie sa postará personál v liečebnom dome Veľká Fatra Superior****, ktorý sa nachádza v areáli kúpeľov v Turčianskych Tepliciach. Centrálnu zónu areálu tvoria práve liečebné domy Veľká Fatra Superior**** a Veľká Fatra Štandard***, v ktorých sa nachádzajú aj kúpeľno-rehabilitačné priestory na procedúry a masáže. Ďalším liečebným objektom neďaleko Spa & Aquapark je Liečebný dom Aqua **. Tradičnou súčasťou kúpeľného areálu sú aj pitné pramene. Všetky izby majú možnosť prísteliek. Obedy a večere sú podávané formou švédskych stolov alebo výberom z troch druhov jedál deň vopred.

Ste viac aktívny? Nemusíte sa obávať. V lete tu nájdete ideálne podmienky na turistiku a v zime sa okolité lyžiarske strediská menia na atraktívny cieľ lyžiarov nielen zo Slovenska ale aj Čiech a Poľska. 

Pobyt je možné si predĺžiť aj na viac nocí. V prípade pobytu dlhšieho ako 4 prenocovania je zdarma vstup do Spa&Aquapark. Pri predĺžení pobytu sú pridávané aj ďalšie procedúry v cene balíka. 

Ak máte záujem o dlhší pobyt alebo o termín, ktorý ste v našej ponuke nenašli, kontaktujte nás, pripravíme vám ponuku na mieru. Na pobyt je možné využiť aj rekreačný príspevok.

Program

Program si vytvárete na základe svojich preferencií a obsahu balíčka.

PROCEDÚRY POČAS POBYTU

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

V cene je zahrnuté

Ubytovanie
Polpenziu

Internet

1 procedúra denne

 

Informácie o inštruktoroch

Bez inštruktora.

Príplatky k pobytu

jednolôžková izba 

doprava

Storno podmienky

Vlastné - podľa VOP kúpeľov.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • stolný tenis
 • umelý tenisový kurt
 • Nordic walking
 • jazda na koňoch
 • turistika
V okolí
 • Galéria Mikuláša Galandu
 • Šútovský vodopád
 • bývalé slovanské hradisko na Vyšehrade
 • hrad Zniev
 • Martin a Martinské hole
 • Čičmany
Služby
 • detský kútik
 • fitness
 • biliard

Lokalita