Zobraziť fotky
Cena pobytu 984.00

Hormonálna joga v Toskánsku

Zľava
Toskánsko, Taliansko
Yoga
6 nocí

Popis pobytu

Akciová cena 984 Eur platí len pre prvé objednávky, ktoré budú objednané aj s uhradenou zálohou do 15. 6. 2021.

Ako omladnúť, zbaviť sa stresu a dokonalo si oddýcnuť, vám ukážeme na romantickej usadlosti v Toskánsku, vo Villa Toscana. Jedinečný kútik pokoja a relaxácie medzi kopcami a morom, v blízkosti ktorého môžete spoznať najkrajšie miesta na etruskom pobreží a jedinečné chute toskánskej kuchyne. Vila je len 4 km od pobrežia a vy tak máte možnosť dopriať si aj more. Na najbližšiu pláž sa dostanete autom alebo na bicykli.

Izby vo vile sú renovované v duchu toskánskej tradície. Všetky apartmány a izby majú samostatný vchod, priamy prístup do záhrady a na veľké terasy alebo exkluzívne verandy, kde môžete stráviť každú chvíľu dňa vonku obklopený veľkou záhradou s bazénom

Pobyt je venovaný najmä hormonálnej joge. Nízka hladina kľúčových hormónov výrazne vplýva na prežívanie plnohodnotného života na všetkých úrovniach: fyzickej, fyziologickej, psychickej aj energetickej. Preto je dôležité, aby naše žľazy boli aktívne a produkovali hormóny v správnom pomere pre náš organizmus. Najčastejšou príčinou hormonálnej nerovnováhy je stres, veľká záťaž, s ktorou si telo nevie rady. Hladina hormónov môže byť znížená v dôsledku nezdravého životného štýlu, rôznych telesných ako aj citových tráum. Hormonálna jogová terapia pôsobí na organizmus ako celok, pričom účinkuje na niekoľkých úrovniach a pomáha tieto neduhy odstrániť.

Na týždňovom pobyte s hormonálnou jogou spoznáte benefity cvičenia hormonálnej jogy. Celý pobyt začína 6 hodinovým kurzom hormonálnej jogy (je rozdelený do 2 dní), kde sa naučíte všetko dôležité na jej praktikovanie. Budete ju potom môcť cvičiť aj doma. 

Pri pravidelnom cvičení dochádza k výsledkom už po pár dňoch či týždňoch. Hormonálna jogová terapia podporuje celkový zdravotný stav, zvyšuje hladinu ženských hormónov a znižuje intenzitu symptómov menopauzy (návaly tepla,migrény, osteoporóza, suchá koža, vrásky...), zlepšuje pružnosť tela, pohyblivosť kĺbov, posilňuje pľúca, detoxikuje organizmus. Vyvážená hladina hormónov a dostatok ženských hormónov pôsobí veľmi priaznivo na ženskú krásu, výraz aj sebavedomie. Takáto žena prekypuje zdravým, energiou a vitalitou v každom veku. Jednoducho žiari. A kto by nechcel žiariť?

Cieľom pobytu je relax, oddych, regenerácia tela i duše.  Aj pomocou cvičenia uvoľníme všetok stres a naladíme sa viac na SEBA. Užijeme si krásne Toskánsko a všetko na čo budeme mať chuť. Získame viac energie, motivácie a chuti do života.

V cene pobytu je aj 1 fakultatívny výlet do elegantného mestečka Lucca. Lucca ukrýva svoje poklady za mestskými hradbami, navrhnutými Leonardom Da Vincim a my Vás na ne zoberieme na bicykli. Zaujímavosťou je tu napríklad Torre Guinigi - 44 metrov vysoká veža, na vrchole ktorej rastú duby. Navšívite i unikátnu pražiareň kávy a  napokon vás zoberieme do príjemného stredovekého mesta Pietrasanta. Je to stredisko ťažby a spracovania mramoru a je známe ako mesto umelcov. A práve sochárske umenie vám tu tiež ukážeme.

Covid podmienky:

Momentálne platí v Taliansku to isté,  čo aj na Slovensku. Povinnosť nosiť rúško na verejnosti. V reštauráciách je obmedzený počet ľudí a sú otvorené do 22.00. V prípade zmeny podmienok Vás budeme informovať.

Po návrate na SR je nutné sa registrovať na  korona.gov.sk/ehranica a izolovať sa v domácom prostredí až do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Alebo sa negatívnym PCR testom preukážete pri vstupe do SR (platné v januári 2021 - info priebežne aktualizujeme, v septembri môže byť všetko inak). 


Program

Pondelok:

od 14.00: príchod a ubytovanie

18.30 - 19.00: privítanie a zoznámenie, inštrukcie 

19.00 - 20.00: večera

20.00: spoločné posedenie prípadne wellness

Utorok:

7.30 - 8.30: raňajky

9.00 - 12.00: workshop hormonálnej jogy

12.00 - 17.30: obed a osobné voľno (wellness, oddych, fakultatívne výlety)

18.00 - 19.00: klasická joga

19.30 - 20.30: večera

Streda

7.30 - 8.30: raňajky

9.00 - 12.00: workshop hormonálnej jogy

12.00 - 17.30: obed a osobné voľno (wellness, oddych, fakultatívne výlety)

18.00 - 19.00: klasická joga

19.30 - 20.30: večera

Štvrtok:

            7.30 – 8.30: ranná joga

            9.00 – 10.00: raňajky

            10.00 – 18.00: individuálne voľno (možnosť fakultatívnych výletov)

            18.00 - 19.00: hormonálna joga

            19.30 - 20.30: večera

             Piatok:

             8.00 – 8.30: raňajky

             8.30 – 18.00: celodenný výlet (10.00 príchod do Lucca, prehliadka mesta so sprievodkyňou na bicykli (po dohode možno i pešo), individuálny obed (nie je v cene pobytu), 14:30 – 15:00 prehliadka pražiarne kávy, presun do Pietrasanta a prehliadka sochárskej dielne)

             20.00: večera

             Sobota:

             7.30 – 8.30: ranná joga

             9.00 – 10.00: raňajky

             10.00 – 18.00: individuálne voľno (možnosť fakultatívnych výletov)

 18.00 - 19.00: hormonálna joga

             19.30 - 20.30: večera 

             Nedeľa:

             7.30 – 8.30: ranná joga

              9.00 – 9.45: raňajky

             9.45: rozlúčenie sa

             10.00: check out

Možnosť zabezpečiť fakultatívne výlety podľa záujmu skupiny (jednotlivcov).

Zmena programu vyhradená.

Za joga lekcie, ich vedenie, časový rozvrh počas pobytu, štýl a priebeh je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu. CK si vyhradzuje právo zmeniť inštruktora jogy v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 12

Obtiažnosť

Pobyt je vhodný aj pre tých, ktorí neabsolvovali kurz hormonálnej jogy. Na pobyte sa zostavu detailne naučíme a zopakujeme.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie s polpenziou (raňajky, večere) v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe na 6 nocí

- 6 hod kurz hormonálnej jogy

- lekcie jogy podľa programu

- 1 fakultatívny výlet s českým sprievodcom

- malý darček pri príchode

- poistenie CK proti úpadku

 

Pri potvrdení rezervácie je nutná úhrada zálohy vo výške 500 Eur/osoba. Doplatok je 40 dní  pred začiatkom pobytu.

Počet miest je limitovaný, preto odporúčame s rezerváciou neváhať. :-)

Informácie o inštruktoroch

Mirka Bartošová

Roky cvičila jogu len tak pre radosť. Dlhodobo študuje a praktikuje aj rôzne iné systémy. Najviac miluje jogu, ajurvédu, Tao, ale aj všetko, čo nás môže priviesť k väčšej vyrovnanosti, celistvosti, k lepšiemu spoznaniu a pochopeniu samého seba.

Dnes je z nej najznámejšia priekopníčka hormonálnej jogovej terapie na Slovensku. Jej kurzami postupne prešli stovky žien, ktorým pomohla a naďalej pomáha zharmonizovať nielen hormonálny systém, ale aj celé ich ženské vyžarovanie, pretože, ako sama vraví: ,,Hormonálna joga ukrýva v sebe oveľa viac ako len fyzické cvičenie. Je to recept na celkové zdravie, krásu a vitalitu."

Certifikáty oprávňujúce vyučovať hormonálnu jogu ženy, mužov a diabetikov získala v Nemecku a vo Francúzsku priamo od zakladateľky Dinah Rodrigues, ktorá je jediná oprávnená certifikovať terapeutov hormonálnej jogy.

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava (Na miesto pobytu sa dá dostať individuálne vlastným autom, vďaka čomu budete flexibilní a viete objavovať krajinu. Alternatívou je aj dopraviť sa letecky do Florencie. Aktuálna cena letenky je od 127 Eur. A z Florencie Vám zapezpečíme transfer v cene 90 Eur. V prípade väčšej skupiny (min 5 osôb) vieme zabezpečiť aj transfer mikrobusom z Ba v cene od 250 Eur do 390 Eur. Presná cena bude potvrdená pri objednávke a závisí od počtu záujemcov o transfer.)

- cestovné poistenie vrátane poistenia storna: 18 Eur/osoba/pobyt

- doprava z vily na pláž

- obedy

- samostatné ubytovanie v izbe (132 Eur/osoba/pobyt)

Možný fakultatívny program:

- výlet na Elbu:  z malého mestečka Piombino a z neho trajektom na ostrov Elba (trajekt cca 50 Eur/osoba) 

- oddych v kúpeľoch (50 Eur)

- degustacia vín v Bolgheri s dopravou (50 Eur)

- kurz varenia na usadlosti -4 chody + víno (65 Eur)

Storno podmienky

Vlastné podľa CK:

• 45 a viac dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 30% z ceny objednaných služieb a poistné
•45 - 31 dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 40 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 30 - 21 dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 60 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 20 - 15 dní pred začat ím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 80 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 14 - 6 dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 90 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 5 dní a menej pred začatím zájazdu sk utočne vzniknuté náklady, najmenej však 100 % z ceny objednaných služieb a poistné

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • cvičenie jogy
 • relax pri mori
V okolí
 • ostrov Elba
 • Grosseto
 • Siena
 • etruské kúpele
 • Populonia - mestečko s archeologickým náleziskom
 • narodny park Rimigliano
 • vinice
Služby
 • reštaurácia
 • transfer
 • požičovňa bicyklov

Lokalita