Zobraziť fotky
Cena pobytu 959.00

Hormonálna joga v Toskánsku

Zľava
Toskánsko, Taliansko
Joga a ajurvéda
6 nocí

Popis pobytu

Ako omladnúť, zbaviť sa stresu a dokonalo si oddýcnuť, vám ukážeme na romantickej usadlosti v Toskánsku. Vila sa nachádza v malej dedinke nad Montecatini, kde sú i slávne kúpele, ktoré navštevujú aj hollywodske celebrity. Vila je obkolesená nádherným starobylým lesom a poskytuje tak dokonalé miesto na relax a ponorenie sa do svojich myšlienok. Na druhej strane má vynikajúcu strategickú polohu. Usadlosť sa špecializuje na jogové pobyty a pravidelne usporadúva jogové retreaty. Dedinka je v blízkosti všetkých toskánskych atrakcií a vlakovej stanice, ktorou sa pohodlne k atrakciám a pamiatkam dostanete. Vlakom sa dostanete aj k moru.

Villa je ideálnym miestom na nájdenie úplného pokoja. Krása krajiny a zvuky prírody držia za ruku dušu a vedú k úplnej relaxácii. Ubytovaní budete v autentických toskánskych izbách, ktoré ich majitelia zariaďovali s láskou. V záhrade vily sa nachádza aj bazén.

Toskánsko je kolískou umenia a talianskeho jazyka a je plné zázrakov architektúry, maľby, sochárstva, ale aj kuchyne. Jeho kuchyňa ponúka vynikajúce jedlá z mäsa a rýb, chutné tradičné polievky plnej chuti. Chlieb, olivový olej, zelenina i sladkosti, klobásy a nakoniec víno s mnohými vynikajúcimi vlastnosťami. Toto je Toskánsko a majitelia vily vám túto chuť Toskánska naservírujú rovno na váš tanier. Stravovanie na pobyte je formou polpenzie. Majitelia vám pripravia chutné jedlo z lokálnych surovín a často z toho, čo si práve dopestovali v záhrade.

Pobyt je venovaný najmä hormonálnej joge. Nízka hladina kľúčových hormónov výrazne vplýva na prežívanie plnohodnotného života na všetkých úrovniach: fyzickej, fyziologickej, psychickej aj energetickej. Preto je dôležité, aby naše žľazy boli aktívne a produkovali hormóny v správnom pomere pre náš organizmus. Najčastejšou príčinou hormonálnej nerovnováhy je stres, veľká záťaž, s ktorou si telo nevie rady. Hladina hormónov môže byť znížená v dôsledku nezdravého životného štýlu, rôznych telesných ako aj citových tráum. Hormonálna jogová terapia pôsobí na organizmus ako celok, pričom účinkuje na niekoľkých úrovniach a pomáha tieto neduhy odstrániť.

Na týždňovom pobyte s hormonálnou jogou spoznáte benefity cvičenia hormonálnej jogy. Celý pobyt začína 6 hodinovým kurzom hormonálnej jogy (je rozdelený do 2 dní), kde sa naučíte všetko dôležité na jej praktikovanie. Budete ju potom môcť cvičiť aj doma. 

Pri pravidelnom cvičení dochádza k výsledkom už po pár dňoch či týždňoch. Hormonálna jogová terapia podporuje celkový zdravotný stav, zvyšuje hladinu ženských hormónov a znižuje intenzitu symptómov menopauzy (návaly tepla,migrény, osteoporóza, suchá koža, vrásky...), zlepšuje pružnosť tela, pohyblivosť kĺbov, posilňuje pľúca, detoxikuje organizmus. Vyvážená hladina hormónov a dostatok ženských hormónov pôsobí veľmi priaznivo na ženskú krásu, výraz aj sebavedomie. Takáto žena prekypuje zdravým, energiou a vitalitou v každom veku. Jednoducho žiari. A kto by nechcel žiariť?

Cieľom pobytu je relax, oddych, regenerácia tela i duše.  Aj pomocou cvičenia uvoľníme všetok stres a naladíme sa viac na SEBA. Užijeme si krásne Toskánsko a všetko na čo budeme mať chuť. Získame viac energie, motivácie a chuti do života.

V cene pobytu je aj 1 fakultatívny výlet do Florencie. Florencia je jedno z mála miest na svete, ktorého historické centrum ako celok je zapísané do zoznamu UNESCO. Jedným z najnavštevovanejších miest v Európe je práve jeho námestie - Piazza del Duomo.
Ďalšie výlety vám vieme zabezpečiť podľa vášho záujmu.

Covid podmienky:

Pri vstupe do Talianska od 16. mája sa cestujúci z krajín kategórie štátov C, kde patrí aj Slovensko, musí preukázať negatívnym antigénovým (vykonaný výterom) alebo PCR testom nie starším ako 48 hodín od odberu. (Platí pre príchod z EÚ, krajín Schengenu, Spojeného kráľovstva a Izraelu.) Výnimku z preukázania testu majú deti do dvoch rokov.

Taliansko zatiaľ neuznáva národné očkovacie preukazy, ani potvrdenia o prekonaní choroby COVID-19.

Od 24. mája musí každý cestujúci pred vstupom do Talianska vyplniť a odoslať digitálny elektronický formulár, tzv. digital Passenger Locator Form (dPLF).


Program

Pondelok:

od 14.00: príchod a ubytovanie

18.30 - 19.00: privítanie a zoznámenie, inštrukcie 

19.00 - 20.00: večera

20.00: spoločné posedenie prípadne wellness

Utorok:

7.30 - 8.30: raňajky

9.00 - 12.00: workshop hormonálnej jogy

12.00 - 17.30: obed a osobné voľno (oddych, fakultatívne výlety)

18.00 - 19.00: klasická joga

19.30 - 20.30: večera

Streda

7.30 - 8.30: raňajky

9.00 - 12.00: workshop hormonálnej jogy

12.00 - 17.30: obed a osobné voľno (oddych, fakultatívne výlety)

18.00 - 19.00: klasická joga

19.30 - 20.30: večera

Štvrtok:

            7.30 – 8.30: ranná joga

            9.00 – 10.00: raňajky

            10.30 – 19.30: výlet do Florencie

            19.30 - 20.30: večera

            Piatok:

            7.30 – 8.30: ranná joga

            9.00 - 10.00: raňajky

            10.00 -  18.00: individuálne voľno (možnosť fakultatívnych výletov)

18.00 - 19.00: hormonálna joga

            19.30 - 20.30: večera 

            Sobota:

            7.30 – 8.30: ranná joga

             9.00 – 10.00: raňajky

             10.00 – 18.00: individuálne voľno (možnosť fakultatívnych výletov)

 18.00 - 19.00: hormonálna joga

             19.30 - 20.30: večera 

             Nedeľa:

             7.30 – 8.30: ranná joga

              9.00 – 9.45: raňajky

             9.45: rozlúčenie sa

             10.00: check out

Možnosť zabezpečiť fakultatívne výlety podľa záujmu skupiny (jednotlivcov).

Zmena programu vyhradená.

Za joga lekcie, ich vedenie, časový rozvrh počas pobytu, štýl a priebeh je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu. CK si vyhradzuje právo zmeniť inštruktora jogy v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 10

Obtiažnosť

Pobyt je vhodný aj pre tých, ktorí neabsolvovali kurz hormonálnej jogy. Na pobyte sa zostavu detailne naučíme a zopakujeme.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe na 6 nocí

- polpenzia - bufetové raňajky a 3 chodová večera: predjedlo, hlavný chod - mäso/ryby/cestoviny, dezert, voda a káva 

- 6 hod kurz hormonálnej jogy

- lekcie jogy podľa programu

- 1 fakultatívny výlet s českým alebo slovenským sprievodcom

- malý darček pri príchode

- poistenie CK proti úpadku

 

Pri potvrdení rezervácie je nutná úhrada zálohy vo výške 500 Eur/osoba. Doplatok je 35 dní  pred začiatkom pobytu.

Počet miest je limitovaný, preto odporúčame s rezerváciou neváhať. :-) V prípade, že cestujete sama, budete ubytovaná s inou klientkou. 

Informácie o inštruktoroch

Mirka Bartošová

Roky cvičila jogu len tak pre radosť. Dlhodobo študuje a praktikuje aj rôzne iné systémy. Najviac miluje jogu, ajurvédu, Tao, ale aj všetko, čo nás môže priviesť k väčšej vyrovnanosti, celistvosti, k lepšiemu spoznaniu a pochopeniu samého seba.

Dnes je z nej najznámejšia priekopníčka hormonálnej jogovej terapie na Slovensku. Jej kurzami postupne prešli stovky žien, ktorým pomohla a naďalej pomáha zharmonizovať nielen hormonálny systém, ale aj celé ich ženské vyžarovanie, pretože, ako sama vraví: ,,Hormonálna joga ukrýva v sebe oveľa viac ako len fyzické cvičenie. Je to recept na celkové zdravie, krásu a vitalitu."

Certifikáty oprávňujúce vyučovať hormonálnu jogu ženy, mužov a diabetikov získala v Nemecku a vo Francúzsku priamo od zakladateľky Dinah Rodrigues, ktorá je jediná oprávnená certifikovať terapeutov hormonálnej jogy.

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava (Na miesto pobytu sa dá dostať individuálne vlastným autom, vďaka čomu budete flexibilní a viete objavovať krajinu. Alternatívou je aj dopraviť sa letecky do Florencie. Aktuálna cena letenky je od 119 Eur. A z Florencie Vám zapezpečíme transfer v cene 45 Eur. V prípade väčšej skupiny (min 5 osôb) vieme zabezpečiť aj transfer mikrobusom z Ba v cene od 240 Eur do 380 Eur. Presná cena bude potvrdená pri objednávke a závisí od počtu záujemcov o transfer.)

- cestovné poistenie vrátane poistenia storna: 25,90 Eur/osoba/pobyt

- doprava letisko - vila - letisko (45 Eur v závislosti od obsadenosti)

- obedy

Možný fakultatívny program:

- kurz varenia na usadlosti (55 Eur)

- degustácia vína

- fakultatívne výlety (kúpele, mesto Lucca...)

Storno podmienky

Vlastné podľa CK:

• 45 a viac dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 30% z ceny objednaných služieb a poistné
•45 - 31 dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 40 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 30 - 21 dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 60 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 20 - 15 dní pred začat ím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 80 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 14 - 6 dní pred začatím zájazdu skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 90 % z ceny objednaných služieb a poistné
• 5 dní a menej pred začatím zájazdu sk utočne vzniknuté náklady, najmenej však 100 % z ceny objednaných služieb a poistné

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • cvičenie jogy
 • relax
 • turistika a výlety
V okolí
 • Kúpele Montecatini
 • Florencia
 • Pisa
 • Lucca
 • Vinci - rodné miesto Leonarda da Vinci
 • Collodi - rodisko Pinocchia
 • La Costa - pobrezie
Služby
 • reštaurácia
 • transfer

Lokalita