Zobraziť fotky
Cena pobytu 1268.00

Malý okruh Čínou

Čína
Za poznaním
8 nocí

Popis pobytu

Čína ponúka úplne všetko, čo si človek na dovolenke želá vidieť či zažiť. Na jednej strane sa môžete kochať himalájskymi vrcholmi, či si prezerať nádherne dekoratívne vyzdobené taoistické chrámy, a na druhej sa zase naplno ponoriť do nočného života mrakodrapových veľkomiest ako sú Šanghaj či Hongkong.

Do Číny sa môžete vybrať, keď chcete spoznať starobylé pamiatky i novodobé pamiatky, ľudoprázdne miesta, ale i významné festivaly.

Tradičná čínska kultúra je stará viac ako 30.000 rokov. Práve na území dnešnej Číny založili ľudia prvú osadu, kde viedli civilizovaný život s radom pravidiel a zásad. Čínska kultúra ovplivnila i okolité krajiny. Ak chcete aspoň kúsok spoznať kultúru Číny, je tento poznávací zájazd presne pre vás.

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2: PRÍLET DO PEKINGU
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom či odpočinok.

3: TCHIEN-AN-MEN - PEJ-CHAJ PARK - WANG-FU-TING ROAD
Raňajky. Celodenná prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men – námestie Nebeského pokoja - s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Prechádzka po Wang-fu-ting Road, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s obchodnými domami.

4: ZAKÁZANÉ MESTO - CHRÁM NEBIES
Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po viac než 500 rokov celej Čínskej ríši. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer fakultatívne návšteva akrobatickej show.

5: LAMAISTICKÝ A KONFUCIOV CHRÁM
Raňajky. Dopoludnia prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Obed v typickej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Konfuciovho chrámu, zakladateľa konfucionizmu, ktorý je v Číne dodnes veľmi uznávaným filozofickým smerom. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Pekingskej opery.

6: VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING
Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza približne 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkom 13 hrobiek).

7: LETNÝ PALÁC - ZOO
Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Pozriete si aj známu Loď čistoty a pokoja – Mramorovú loď cisárovnej Cch‘–si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prejazd do pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality – pekingskej kačice.

8: VOĽNÝ DEŇ
Raňajky. Osobné voľno na nákupy alebo prehliadku ďalších nenavštívených miest Pekingu.

9: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedne). Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých, čo radi spoznávajú nové kraje.

V cene je zahrnuté

leteckú dopravu Praha - Peking - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfery letisko – hotel – letisko
7 x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4*
program vrátane všetkých transferov a vstupov
6 x obed v tradičnej čínskej reštaurácii
služby sprievodcu CK počas okruhu
 

Informácie o inštruktoroch

Bez joga inštruktora.

Príplatky k pobytu

- príplatok za jednolôžkovú izbu (229 Eur)

- vstupné vízum (musia klienti požiadať osobne – berú sa otlačky prstov)

- cestovné poistenie svet

- fakultatívne výlety nad rámec programu (Chu-tchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica, Voňavé hory – spolu 165,- USD)

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
 

Storno podmienky

Vlastné. Podľa CK.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • turistika a prehliadky pamiatok
  • fakultatívne výlety
V okolí
  • Peking
  • Zakázané mesto
  • Veľký čínsky múr
Služby
  • transfery
  • sprievodca

Lokalita