Zobraziť fotky
Cena pobytu 497.00

To najlepšie z Lombardie

Bergamo, Taliansko
Za poznaním
3 noci

Popis pobytu

Lombardia je región na severe Talianska a je jedným z troch najbohatších regiónov v Európe. Narodili sa tu takí velikáni ako Vergilius či Stradivari. K lákadlám Lombardie patrí určite Miláno, Mantova a Bergamo i jazerá Lago di Como a Lago di Garda. Pochutnať si tu môžete na skvelom risoto alla Milanese (rizoto s vínom, šafránom a parmezánom) a degustovať lokálne vína. Rozsiahle vinice sa tiahnu najmä v oblastiach jazier. Medzi najznámejšie patrí napríklad Bardolino alebo Lugana. Z tejto oblasti pochádza taktiež veĺmi známy parmezán Grana Padano. Určite ho ochutnajte.

Prijmite pozvanie na letecký poznávací zájazd do Lombardie a spoznajte s nami jeho krásy.

Program

1.deň
Odlet do Bergama, stretnutie so sprievodcom na letisku v Bergame.
Lombardia je „región jazier“ a skvelých vín na severe Talianska (medzi Alpami a údolím rieky Pád), hraničí so Švajčiarskom. Susedí s Piemonte, Emilia-Romagna, Veneto a Trentino-Alto Adige. Je rodiskom Vergilia (rímsky básnik), Monteverdiho (hudobný skladateľ), Stradivariho (výrobca huslí), ale aj rodiskom syra gorgonzola a rizota. Šafranové rizoto s parmezánom, jednoducho, musíte ochutnať. Ak ste viac na mäso, potom odporúčame ďalšiu regionálnu špecialitu, vyprážaný teľací rezeň (costoletta alla milanese). Lombardia patrí k najnavštevovanejším a z ekonomického hľadiska najbohatším regiónom Talianska. Tým, čo ponúka, uspokojí všetky typy turistov.  Prílet do Bergama, spoločný transfer do hotela v Bergame. Ubytovanie a začíname s programom.
Bergamo. Mesto s nádhernou panorámou; mesto na siedmich vŕškoch. V prvý deň si spolu prejdeme staré mesto Citta Alta so zachovanými benátskymi hradbami. Po prehliadke starého mesta návrat do hotela a voľný program.

2.deň
Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Odchod na železničnú stanicu, odchod do mesta Varenna a začiatok spoznávania Lago di Como.
Lago di Como.
Najkrajšie jazero Talianska plné fjordov (kúsok Nórska v Taliansku), malebných mestečiek na brehu, úžasných parkov a domov celebrít (G. Clooney, Madonna, L. Messi a i.). Úzke uličky, farebné domčeky, priezračná voda a zasnežené vrcholy Álp... to, prosto, musíte vidieť. Pastva pre oči. Perlou jazera sú mestečká Varenna a Bellagio, ktoré si prejdeme (prepravíme sa trajektom). s vilou Monastero a atraktívnou botanickou záhradou.  Po skončení okruhu návrat do Bergama a voľný program.

Obtiažnosť

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na základnom  lôžku v plneobsadenej dvojlôžkovej izbe

Informácie o inštruktoroch

Príplatky k pobytu

- cestovné poistenie

Storno podmienky

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • turistika
  • relax
  • nakupovanie
V okolí
Služby

Lokalita