Zobraziť fotky
Cena pobytu 703.00

To najlepšie z Lombardie

Bergamo, Taliansko
Za poznaním
3 noci

Popis pobytu

Lombardia je región na severe Talianska a je jedným z troch najbohatších regiónov v Európe. Narodili sa tu takí velikáni ako Vergilius či Stradivari. K lákadlám Lombardie patrí určite Miláno, Mantova a Bergamo i jazerá Lago di Como a Lago di Garda. Pochutnať si tu môžete na skvelom risoto alla Milanese (rizoto s vínom, šafránom a parmezánom) a degustovať lokálne vína. Rozsiahle vinice sa tiahnu najmä v oblastiach jazier. Medzi najznámejšie patrí napríklad Bardolino alebo Lugana. Z tejto oblasti pochádza taktiež veĺmi známy parmezán Grana Padano. Určite ho ochutnajte.

Prijmite pozvanie na letecký poznávací zájazd do Lombardie a spoznajte s nami jeho krásy.

Program

1.deň
Odlet do Bergama, stretnutie so sprievodcom na letisku v Bergame.
Lombardia je „región jazier“ a skvelých vín na severe Talianska (medzi Alpami a údolím rieky Pád), hraničí so Švajčiarskom. Susedí s Piemonte, Emilia-Romagna, Veneto a Trentino-Alto Adige. Je rodiskom Vergilia (rímsky básnik), Monteverdiho (hudobný skladateľ), Stradivariho (výrobca huslí), ale aj rodiskom syra gorgonzola a rizota. Šafranové rizoto s parmezánom, jednoducho, musíte ochutnať. Ak ste viac na mäso, potom odporúčame ďalšiu regionálnu špecialitu, vyprážaný teľací rezeň (costoletta alla milanese). Lombardia patrí k najnavštevovanejším a z ekonomického hľadiska najbohatším regiónom Talianska. Tým, čo ponúka, uspokojí všetky typy turistov.  Prílet do Bergama, spoločný transfer do hotela v Bergame. Ubytovanie a začíname s programom.
Bergamo. Mesto s nádhernou panorámou; mesto na siedmich vŕškoch. V prvý deň si spolu prejdeme staré mesto Citta Alta so zachovanými benátskymi hradbami. Po prehliadke starého mesta návrat do hotela a voľný program.

2.deň
Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Odchod na železničnú stanicu, odchod do mesta Varenna a začiatok spoznávania Lago di Como.
Lago di Como.
Najkrajšie jazero Talianska plné fjordov (kúsok Nórska v Taliansku), malebných mestečiek na brehu, úžasných parkov a domov celebrít (G. Clooney, Madonna, L. Messi a i.). Úzke uličky, farebné domčeky, priezračná voda a zasnežené vrcholy Álp... to, prosto, musíte vidieť. Pastva pre oči. Perlou jazera sú mestečká Varenna a Bellagio, ktoré si prejdeme (prepravíme sa trajektom). s vilou Monastero a atraktívnou botanickou záhradou.  Po skončení okruhu návrat do Bergama a voľný program.

3.deň
Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Odchod na železničnú stanicu, odchod do mesta Miláno a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta.
Miláno. Druhé najväčšie mesto a ekonomické a finančné centrum Talianska. Táto životom pulzujúca metropola vzhľadom pripomína moderné mestá Európy. Pôsobí asi najmenej taliansky zo všetkých talianskych miest. Avšak, medzi luxusnými obchodmi a elegantnými kancelárskymi budovami tu nájdete také poklady, ako napr. najextravagantnejšiu európsku gotickú katedrálu s tzv. „strechou sveta“ (po taliansky Duomo) s najväčším milánskym námestím Piazza del Duomo či najprestížnejší operný dom na svete Teatro alla Scala“ (otvorený v r. 1778). Spojivkom medzi katedrálou a operou je pasáž Vittorio Emanuele II. z rakúsko-uhorského obdobia, ktorá je, najmä, štýlovým nákupným centrom. Čo sa týka nákupov, odporúčame aj ulicu Corso Buenos Aires. Medzi symboly Milána patrí aj renesančný komplex Castello Sforzesco, kostol Basilica di S. Ambrogio či Santa Maria delle Grazie s Leonardovou Poslednou večerou. Symbolom podvečerného a večerného Milána je časť Navigli. Široký bulvár s kanálom (v lete aj s gondolami) s atmosférou pripomínajúcou „moderné“ Benátky. Za pozornosť stojí aj park Giardini Pubblici Indro Montanelli s palácom Villa Reale, ktorý bol sídlom Napoleona a jeho manželky. Za odbočenie z centra (a za fotku) stojí svetoznáma Milánska burza so zdvihnutým prostredníkom. Zážitkom pre tých, čo milujú módu je múzeum Armani/Silos, ale aj prehliadka zákulisia a ateliérov s pracovnými dielňami, v ktorých šijú divadelné kostýmy v La Scala. Ak chcete niečo „uletené“, potom máme tip na múzeum Ilúzií či úžasnú vyhliadku z 39. poschodia budovy Palazzo Lombardia, tzv. mrakodrap dokonalosti. V podvečer  sa vrátime do Bergama a voľný program.  

4.deň
Raňajky v hoteli, dokončíme spoznávanie Bergama.  Posledný deň si užijeme živé, ale útulné dolné mesto s krásnymi námestiami plnými obchodov, barov, múzeí a rozľahlými zelenými parkami... aj keď vždy stálo v tieni Milána, má rozhodne čo ponúknuť. Niet divu, že Bergamo nazývajú aj "obývačkou Talianska" (salotto d´Italia).  Po programe transfer na letisko, odlet do Bratislavy

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na 3 noci na základnom  lôžku v plneobsadenej dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami(v Bergame)

- Obojsmerná letenka do/z Bergama
- 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba
Všetky letiskové a palivové poplatky
Online check-in
Všetky transfery počas programu(okrem trajektu na Lago di Como z Varenna do Bellaggio a späť (cca. 5-6€))
Transfery letisko - hotel - letisko
Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu
Poistenie insolventnosti CK

Informácie o inštruktoroch

Bez joga inštruktora. So sprievodcom.

Príplatky k pobytu

- cestovné poistenie

- Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela
- Batožina do podpalubia
- Miestna doprava v Bergame a Miláne
- Vstupy do pamiatok a múzeí - platba fakultatívne na mieste
- Manipulačný poplatok pre sprievodcu(cca.10-13€/osoba, platí sa v hotovosti na mieste sprievodcovi)

Storno podmienky

Vlastné. Podľa CK.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • turistika
  • relax
  • nakupovanie
V okolí
  • Bergamo
  • Lago di Como
Služby
  • ubytovanie
  • transfer
  • sprievodca

Lokalita