Zobraziť fotky
Cena pobytu 703.00

Spoznávame Sicíliu

Sicília, Taliansko
Za poznaním
3 noci

Popis pobytu

Sicília, ten čarovný taliansky ostrov, vás okúzli svojou neodolateľnou kombináciou krásy prírody, bohatou históriou a nesmiernym kultúrnym dedičstvom. Prečo by ste sa mali vybrať na poznávací zájazd na túto ostrovovú krajinu? Tu je niekoľko dôvodov:

 1. Historické poklady: Sicília je domovom mnohých historických pamiatok, vrátane antických rímskych a gréckych miest, arabských palácov a normanských hradov. Nezabudnuteľnými miestami sú Syracuse, Agrigento a Palermo, ktoré vám ponúknu pohľad do minulosti.

 2. Kulinárske lahôdky: Sicília je známa svojou vynikajúcou kuchyňou. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, slávne cannoli, tradičnú pizzu a mnoho iných chutných jedál. Ostrov je tiež známy svojimi lahodnými vínnymi regiónmi.

 3. Krásna príroda: Sicília ponúka nádhernú prírodu, vrátane aktívnych sopiek, krásnych pláží a pohorí, ktoré sú ideálne na turistiku a iné outdoorové aktivity.

 4. Slnečné počasie: S viac ako 300 slnečnými dňami ročne je Sicília ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dovolenku i v kombinácii - slnko a more.

 5. Pohostinní ľudia: Sicílčania sú známi svojou pohostinnosťou a srdečnosťou voči návštevníkom. Budete mať možnosť zažiť skutočnú taliansku kultúru a získate priateľov na celý život.

Vyber sa na poznávací zájazd na Sicíliu a zaži nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, kultúry a prírodných krás tejto úchvatnej talianskej destinácie.

Program

1.deň - Katánia
Odlet z Viedne do Katánie.
Prílet do Katánie, spoločný transfer do hotela, ubytovanie a začína náš program.
Sicília, „ostrov Slnka“, najväčší a najjužnejší ostrov Stredomoria (od pevniny ho oddeľuje iba 5 km široká Messinská úžina); Región Sicília má špeciálny autonómny status od r. 1946; súčasťou Talianska je od r. 1861. Obmývajú ju tri moria: Stredozemné (JZ), Tyrhénske (S) a Iónske more (V). K Sicílii patrí 8 ostrovov: Aeolské alebo Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli; Filicudi, Alicudi). Egadské ostrovy (Levanzo, Favignana a Marettimo). Panteleria. Pelagické ostrovy (Linosa a Lampedusa). Ustica. Isole Ciclopi. Isole delle Palme. Isole dello Stagnone. Sicília je asi polovica zo Slovenska. Najširšia časť ostrova: 188 km; najdlhšia časť: 288 km. Od pobrežia až po najvyšší vrchol ostrova je viac ako 3 000 m (teplotný rozdiel medzi pobrežím a horami je obrovský). Sicília je krásna, divoká a plná kontrastov; ostrov postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností. Zanechali tu grécke chrámy, rímske ruiny, normandské kostoly a hrady,  arabsko-byzantské dómy... tento jedinečný mix európskej a arabskej kultúry z nej robí atraktívnu destináciu. 
Katánia - počtom obyvateľov je po Palerme druhým najväčším sicílskym mestom, celkovo desiatym spomedzi všetkých talianskych miest. Takisto patrí medzi pätnásť talianskych miest, v ktorých sa nachádza metro a je na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Pozrieme si centrum s Katedrálou Svätej Agáty, prístav a pevnosť Castello Ursino, ktorú postavili v tesnej blízkosti mora v roku 1240.
Večer návrat do hotela, voľný program.

 

2.deň - Etna, Savoca a Taormina
Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet Etna a Taormina.
Dnes nás čaká výlet k najväčšiemu vulkánu Európy – k sopke Etna: vrchol pokrytý lávovými prúdmi, vulkanickým popolom a ostrovčekmi snehových polí. Cesta zvaná „Strada del´Etna“ s mnohými zákrutami nás dovedie k horskej chate Sapienza vo výške 1 910 m.n.m., kde si užijete krásny výhľady na krátery Silvestri. S výškou 3 357 metrov je Etna najvyššia sopka v Európe. Sopka je izolovaný kopec, ležiaci približne 29 km od mesta Catania. Na jej úpätí sa nachádzajú vinice, olivové, figové a citrusové sady, vyššie polohy sú pokryté píniovými hájmi a vrchol je odlesnený, pokrytý lávovými prúdmi a vulkanickým popolom. Väčšiu časť roka sa na vrchole drží snehová pokrývka.
Pokračujeme návštevou známeho sicílskeho mestečka Savoca, s prehliadkou originálneho baru Vitelli, kde slávny americký režisér Francis Ford Coppola filmoval niektoré časti z ikonickej trilógie Krstného otca. Návšteva baru je samozrejmosťou. Ďalej  nasleduje prehliadka kostola Sv. Nicolu, kde sa filmovala svadba Michaela Corleoneho (Al Pacino) s jeho láskou Apolloniou. Savoca je mimochodom súčasťou prestížnej skupiny najkrajších stredovekých mestečiek Talianska (Borghi piu belli d’Italia). 
Taormina - Je najkrajším a najživším mestom na ostrove. Hovorí sa, že kto nebol v Taormine, nebol na Sicílii. Tak si ju dosýta vychutnáme, veď Sicília je a bude tým naj miestom, ktoré treba určite zažiť, ochutnať a precítiť, tak ako sa patrí.
Po programe návrat do hotela a voľný program.

 

3.deň - Syrakúzy
Po raňajkách nasleduje krátka vychádzka na železničnú stanicu a  výlet do mestečka Syrakúzy začína. Nádherné antické pamiatky, zaujímavé staré kostoly, fontána, kde rastie papyrus aj oddychová prechádzka v historickom centre ostrovčeka Ortygia s Apolónovym chrámom (najstarším dórskym chrámom na celej Sicílii). Sadnúť si na námestie pred katedrálu Santa Maria delle Colonne a vychutnávať capuccino a typické sicílske cannoli …to sú Syrakúzy! 
Romantické malé mestečko na polostrove. To musíte zažiť. Následne  prechádzka po historickom centre mesta , ktoré si zamilujete. Tam si dáme dobrú kávu a tie úžasné sicílske cannoli plnené pistáciovým alebo mandľovým krémom. Návrat do hotela a večera.
Vo večerných hodinách návrat do Katánie a voľný program.

 

4.deň
Pri pobyte na 4 dni: Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet do Viedne.
Pri pobyte na 5 dní: Voľný program

 

5.deň
Pri pobyte na 5 dní: Raňajky v hoteli, transfer na letisko, odlet do Viedne.

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

V cene je zahrnuté

Letecká doprava Viedeň - Katánia - Viedeň
1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba a 1ks malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40x20x20cm/osoba
Všetky letiskové a palivové poplatky
Online check-in
Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami
Transfery letisko - hotel - letisko
Slovenský sprievodca CK počas celého poznávacieho pobytu
Všetky transfery počas výletu Etna, Savoca a Taormina
Poistenie insolventnosti CK

Informácie o inštruktoroch

Bez joga inštruktora. So sprievodcom.

Príplatky k pobytu

Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

Preprava miestnou hromadnou dopravou v mestách(spolu cca.5€/osoba)
Vstupy do pamiatok (nie sú povinné)
Transfer vlakom do/z Syrakúz(každá cesta sa pohybuje v cene cca.7-8€/osoba/cesta. Platba priamo na mieste sprievodkyni, ktorá zabezpečí kúpu lístkov)
Manipulačný poplatok pre sprievodcu(cca.5-8€/osoba, platí sa v hotovosti na mieste sprievodcovi)

nepovinné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie (20 Eur)

- batožina do podpalubia (89 Eur)

Storno podmienky

Vlastné podľa CK.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • mestská turistika
V okolí
 • Katánia
 • Etna
 • Taormina
Služby
 • ubytovanie
 • sprievodca
 • transfer

Lokalita