Zobraziť fotky
Cena pobytu 570.00

Spoznaj Istanbul

Istanbul, Turecko
Za poznaním
3 noci

Popis pobytu

Ak vás zaujímajú miesta nabité energiou, určite si nenechajte újsť príležitosť navštíviť Istanbul. Nájdete tu zmes orientu i kontrasty starej časti a modernej časti – staré bazáre a moderné obchodné domy, ženy v minisukniach a ženy zahalené závojom, moderné bary a typické čajovne s vodnými fajkami, brušné tance a typické diskotéky, miesto. Jednoducho zmes všetkého.

Na cestu sa vyberieme letecky a prežijeme 4 dni plné poznania. Na ceste nevynecháme ani Veľký bazár, ktorý stojí za návštevu. Má až 32 000 metrov štvorcových a nájdete tu všetko možné od čerstvých potravín, korenín, kobercov, odevov, topánok, kabeliek, lampášov, suvenírov až po zlato a striebro.

Ubytovanie:
3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre európskej časti Istanbulu.

Stravovanie:
3 x polpenzia (raňajky, večere).

Oficiálna kategória:
***
Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Istanbul a späť resp. Budapešť - Istanbul a späť.

Program

1. deň: odlet z Viedne resp. z Budapešti do Istanbulu - mesta dvoch kontinentov, ktoré spája Európu s Áziou. Transfer autobusom z letiska do centra mesta, ubytovanie v hoteli, večera, krátka večerná vychádzka po centre Istanbulu, nocľah.

2. deň: raňajky, celodenná prehliadka najvýznamnejších pamiatok Istanbulu s miestnym sprievodcom, navštívite Modrú mešitu, Hipodrom, Egyptský obelisk, byzantský chrám Aghia Sophia. Veľmi atraktívnou bude tiež plavba loďou (funguje ako MHD) z Európy do Ázie cez Bospor. Na najvyššom bode Istanbulu (Camlica) môžete ochutnať šálku pravého tureckého čaju. Návrat cez Bosporus Bridge späť do hotela v európskej časti mesta. Večera a nocľah.

3. deň: raňajky, celodenná prehliadka mesta s miestnym sprievodcom. Uvidíte slávny sultánsky palácový komplex Topkapi, rozľahlú podzemnú vodnú nádrž Yerebatanská cisterna. Panoramatická jazda autobusom popri Zlatom rohu so zastávkou pri akvadukte rímskeho cisára Valensa. Navštívite múzeum v bývalom kláštore Chora s najkrajšími byzantskými mozaikami na svete a palác Dolmabahce s jedinečnými klenotmi. Návrat do hotela, večera. Možnosť individuálnej prehliadky nočného Istanbulu, nocľah.

4. deň: raňajky, dnes je na programe návšteva Veľkého bazára a Egyptského bazára. V orientálnej atmosfére tu môžete obdivovať ručne tkané koberce, kožené výrobky, šperky, hodváb, cukrovinky, rôzne druhy korenia a iné. To je ideálny záver zájazdu pre kúpu suvenírov, ktoré budú spomienkou na výnimočnú metropolu na dvoch kontinentoch. Transfer na letisko a odlet z Istanbulu do Viedne resp. do Budapešti.

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

V cene je zahrnuté

3 x polpenzia (raňajky, večere). Ostatné: doprava po Istanbule podľa programu klimatizovaným autobusom, prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH. letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 

Informácie o inštruktoroch

Bez inštruktora.

Príplatky k pobytu

- za 1/1 izbu 90 €,

- Balíček vstupov 50 €/os.,

- transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.,

- transfer z Košíc na letisko Budapešť a späť 65 €/os.
 

Storno podmienky

Vlastné - podľa organizujúcej CK.

- odstúpenie od zmluvy 46 dní a viac - skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 30% z ceny zájazdu a poistenia

- odstúpenie od zmluvy 45 dní  - 31 dní - skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 40% z ceny zájazdu a poistenia

- odstúpenie od zmluvy 30 dní - 21 dní - skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 50% z ceny zájazdu a poistenia

- odstúpenie od zmluvy 20 dní - 15 dní - skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 80% z ceny zájazdu a poistenia

- odstúpenie od zmluvy 14 dní - 6 dní - skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 90% z ceny zájazdu a poistenia

- odstúpenie od zmluvy 5 dní a menej -  100% z ceny zájazdu a poistenia

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • mestská turistika
V okolí
  • Veľký bazár
  • Chrám Hagia Sofia
  • Modrá mešita/ Sultanahmed
Služby
  • Ubytovanie

Lokalita