Zobraziť fotky
Cena pobytu 2668.00

Zážitkový Vietnam

Vietnam
Za poznaním
13 nocí

Popis pobytu

Vychutnajte si fantastické prírodné scenérie, architektonické skvosty, rušný a stále pulzující Hanoj, Hochiminh, plavbu kajutovou loďou, horskú oblasť SAPA s výletom lanovkou na Fansipan – najvyšší vrchol Indočíny, záhrady orchideí, tradičné dediny  i impozantnú deltu Mekongu.

S naším vietnamským partnerom sme pripravili úžasnú poznávaciu cestu, pri ktorej vám predstavíme dychberúce miesta, miestne zvyky a skvelú kuchyňu.

Aby sme vám priniesli maximum navštívených miest od juhu na sever krajiny, dlhšie prejazdy sú realizované miestnou leteckou dopravou.

Zájazd je sprevádzaný už z Prahy českým sprievodcom, ktorý pozná miestne pomery, ku ktorému sa vo Vietname pridá lokálny kolega (povinný sprievod). Ubytovanie sme volili s raňajkami, aby ste mali možnosť ochutnať nepřeberné množství místních specialit za velmi dostupné ceny.

Program

Deň 01

Odlet z Prahy s Emirates

Odlet z Prahy s jedným prestupom v Dubaji  do Ho Chi Minh (Saigon)

Deň 02

Prílet do HO CHI MINH

Náš sprievodca a vodič vás privíta na letisku a potom se presuniete o 20 h miestneho času do hotelu. Pro zájemce večerní procházka městem.

Stravování: v letadle

Den 03

MY THO  – DELTA MEKONGU – BEN TRE –  CANTHO

Ráno odjezd do My Tho a delty řeky Mekongu – výlet lodí na ostrůvky plné bonsají a ovocných zahrad, řemeslné dílny. Místní obyvatele ve skromných obydlích z kokosových palem vás pohostí medovým čajem a sezónním ovocem. Při procházce můžete vnímat každodenní život lidí, které živí převážně zemědělství a rukodělná výroba. Užijete si nenáročnou jízdu na kole (nebo moto rikšou) po vesnických stezkách a prohlédněte si poklidnou krajinu na venkově Ben Tre.

Transfer do Cantho, ubytování.

Stravování: snídaně, oběd

Den 04

HO CHI MINH – DANANG – HOI AN

Návrat do Ho Chi Minh  a prohlídka  města s návštěvou Paláce znovusjednocení, katedrály Notre Dame postavené v letech 1877 až 1883 Francouzi, dále uvidíte budovu generální pošty a tržnici Ben Thanh – velmi obdivovanou pro svou francouzskou koloniální architekturu. V podvečer odlet do Danangu a transfer do Hoi An.

Stravování: snídaně

Den 05

HOI AN

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších vietnamských  měst s kouzelnou přímořskou atmosférou , kterou  si užijete při procházce úzkými klidnými uličkami či při večerní plavbě lodí městem plným lampionů.

Navštívíte  Palác kongregace Fujian, dále uvidíte  400 let starý japonský krytý most, historické domy a rybí trh.  Čeká vás další výlet lodí po řece Thu Bon s návštěvou tradiční vesnice s výrobou keramiky a lodí.

Hoi An – 2. noc

Stravování: snídaně

Den 06

HOI AN – volný den

Pro  radost a odpočinek na  pláži,   na romantickou večerní projížďku,  ochutnávku místní kuchyně  v čele s čerstvými mořskými specialitami, nákupy  nebo čas zajít ke švadleně pro ušití hedvábných šatů na míru i na  skvělou masáž za výborné ceny. Hoi An – 3. noc

Odpočíváte, ochutnáváte, užíváte si !

Stravování: snídaně

Den 07

MY SON –  HUE

Po snídani se vydáte navštívit   My Son, který je nejdéle fungující hinduistickým chrámovým komplexem v jihovýchodní Asii uvedeným na seznamu  UNESCO.  Přejezd do Hue, ubytování

Stravování: snídaně

Den 08

HUE

Prozkoumáte císařské  HUE – město zařazené do světového kulturního dědictví a formální hlavní město  Vietnamu z období 1802–1945. Kromě prohlídky města si užijete i výlet lodí po řece Huong s návštěvou pagody Thien Mu, královské paláce, hrobek krále Tu Duc a Khai Dinh.  Hue – 2.noc

Stravování: snídaně

Den 9

HUE – HANOI

Přelet do Hanoe, po kterém následuje prohlídka města. Čeká Vás jízda rikšou starým městem se zastávkou u  pagody s jedním sloupem a  pagody Tran Quoc , okouzlí Vás chrám Ngoc Son a jezero Hoan Kiem. Shlédnete také unikátní  představení vodních loutek.

Stravování: snídaně

Den 10

HANOI – zátoka HA LONG

Tento den přejedete z Hanoe  do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď  pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví. Čekají vás jedinečné výhledy z lodi i atraktivní doprovodný program v ceně plavby (mořské kajaky, kurz vietnamské kuchyně, večerní lov olihní, ranní tai-či, pěší výlet na skalní vyhlídku a prohlídka jeskyní) a také čas na párty a drinky za výborné ceny..

Stravování: snídaně, oběd, večeře, ubytování ve dvoulůžkové kabině lodi.

Den 11

HA LONG – HANOI – SAPA

Pokračujete v plavbě jedinečnou krajinou, která končí poledním brunchem. Následuje transfer zpět do Hanoe, volno ve městě a jízda nočním vlakem s lůžkovými kupé , který vás dopraví  na sever do LaoCai  k horám Sapa.

Stravování: ovocná snídaně,  brunch

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

V cene je zahrnuté

- Letenka Praha – Hochiming a  Hanoi – Praha s Emirates (prípadne Qatar airway (1 přestup, menu a nápoje v letadle, zavazadla 30 kg) 

- dvakrát miestny prelet

- vietnamské víza

Informácie o inštruktoroch

Bez joga inštruktora.

Príplatky k pobytu

- cestovné poistenie

- jednolôžková izba (342 Eur)

- bakšiš (60 USD)

Storno podmienky

Vlastné podľa CK.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • turistika
  • jazda na bicykli
  • plavba loďou
V okolí
  • Mekong
  • Ho Chi Minh
  • Mramorové hory
  • Hanoi
Služby
  • ubytovanie
  • sprievodca
  • transfery

Lokalita