Zobraziť fotky
Cena pobytu 182.50

Turistika a wellness

Trakoščan, Chorvátsko
Aktívna dovolenka
3 noci

Popis pobytu

Relaxujte v rozprávkovom prostredí v blízkosti jedného z najkrajších a najzachovalejších hradov v Chorvátsku. Hrad je zapísaný v zozname najkrajších hradov Európy. Kedysi bol obytným sídlom obklopeným romantickým jazerom a lúkou, dnes je to múzeum. Ráno sa môžete zobúdzať s výhľadom práve na tento hrad.

Hovoríme o hrade Trakoščan v severnom Chorvátsku, ktorý patrí k najnavštevovanejším hradom v krajine. Či sa tam zastavíte na svojej ceste k moru alebo tam strávite dlhší samostatný pobyt, ľutovať nebudete. Úžasná poloha. Cez deň úchvatné výhľady a v noci obloha plná hviezd. Pohodu nájdete v rovnomennom hoteli Trakoščan

Aby bol váš pobyt v hoteli úplný,  bude vám k dispozícii profesionálny personál kúpeľného a wellness centra. Oddýchnte si v bazénoch, vírivkách, vo fínskej a tureckej saune a  vybrať si môžete z ponuky masáží a kozmetických programov na revitalizáciu tela i mysle. Doprajte si nezabudnuteľné chvíle so špeciálne vybranými procedúrami na znovuzrodenie ela a duše. Vychutnajte si luxusné prísady kémov a pokročilých produktov starostlivosti o pleť, ktoré spomaľujú starnutie a tvarujú postavu.

Hotel Trakošćan a jeho zelené okolie sú plné dobrodružstva! Okolie je stvoren na turistiku Je to ideálna destinácia pre všetkých, ktorí chcú relaxovať, objavovať alebo sa zabávať. Je len na vás, či sa vydáte na dobrodružstvo ... V ponuke hotela je aj množstvo animačných aktivít a športovho vyžitia. Jeden deň tu určite nie je dosť. Vychutnajte si turistiku v prírode i spoznávanie histórie v okolitých malebných mestečkách a potom zrelaxujte vo wellness

Program

Program si volí každý sám podľa svojich preferencií.

Tipy na výlety:

1.  deň - prehliadka hradu Trakošćan, expozícia múzea, podrobná prehliadka všetkých hradných miestností a zoznámenie sa s históriou hradu, trvá približne 2 hodiny / návšteva Bednje, prehliadka farského kostola Nanebovzatia Panny Márie / relaxácia vo wellness / cyklotúra v okolí hotela Trakošćan

2. deň - rekreačná prechádzku okolo jazera Trakošćan po náučnom chodníku „Put vila/ Trail of Faries“, dlhom 5 km, na trase okolo Trakošćanského jazera (cca 2 hod). Je na ňom 20 vzdelávacích bodov a rybársky dom. Trasa je vhodná aj pre cykloturistiku a rekreačný beh na čerstvom lesnom vzduchu / Rekreácia na tenisových a športových kurtoch hotela Trakošćan / kúpanie a užívanie si sáun

3. deň - turistický chodník Ravna Gora, začína za hotelom, rekreačné stúpanie nádherným lesom Trakošćan - Vrbanići - Ravna gora, do Filićovho domu to trvá asi 2 až 3 hodiny a späť do hotela 2 až 3 hodiny. Pekný celodenný výlet s lahodným špecialitami pre radosť na vrchole.

4. deň. - Návšteva Lepoglavy:

prehliadka kostola Nepoškvrneného počatia Panny Márie, kláštora Paulín, galéria čipiek Lepoglava - od roku 2009 je lepoglavská čipka zaradená do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva sveta UNESCO. Medzinárodný festival čipiek, ktorý sa koná každý rok v septembri, má pri propagácii lepoglavskej čipky osobitný význam.

Návšteva Ivanca:

Región Ivanec bol zaznamenaný ako jeden z prvých biotopov ľudského druhu. V jaskyniach Vindija, Velika pećina na Ravna gora a Severovom lome pri Vuglovci sa zachovali nálezy z najstaršieho obdobia praveku ľudstva.

Frišćićev mlin- ​​Mlyn bol zrekonštruovaný v roku 2005. V blízkosti mlyna sa nachádzajú dve veľké sochy od pôvodného lepoglavského výtvarníka Dragutina Jamnića- Drageca, tri metre vysoká socha mlynára Andriju s košíkom múky na jeho hlave a súsošie vodnej slúžky s vrkočmi, nesúce džbány s vodou. Vo Friščićovom mlyne sa môžete osviežiť zo zdroja pitnej vody, ktorý Jamnić nazýval Jamnić.

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých, zvlášť pre milovníkov turistiky.

V cene je zahrnuté

Ubytovanie vo vybranej izbe (možnosť upgrade ZDARMA)
Bohaté raňajky 
Využívanie vyhrievaného krytého bazéna, finskej sauny, panoramatickej sauny (využívanie wellness centra „Lorem Paradiso“ podľa epidemiologických opatrení)

Bezplatná izbová služba
Skorá registrácia a neskoré odhlásenie
Bezplatné parkovanie a bezplatné Wi -Fi pripojenie na internet

Informácie o inštruktoroch

Bez inštruktora.

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava

- príplatok za jednolôžko

- polpenzia

- všetko, čo nie je špecifikované v cena zahŕňa

Storno podmienky

22 a viac dní pred pobytom - bez storno poplatku

21- 15 dní pred pobytom - 30% z ceny

14 - 8 dní pred pobytom - 50% z ceny

7 - 1 deň pred pobytom - 100% z ceny

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • tenis
 • cyklistika
 • cykloturistika
V okolí
 • hrad Trakoščan
 • jazero Trakoščan
 • Ivanec
 • Varaždin
Služby
 • tenisové kurty
 • basketbalový kurt
 • wellness
 • lobby bar
 • detský kútik

Lokalita