Zobraziť fotky
Cena pobytu 415.00

Mladosť a zábava na jachte

Split, Chorvátsko
Slnko a more
7 nocí

Popis pobytu

Len si predstavte 7 dokonalých dní pod jadranským slnkom, plaviť sa na starej motorovej plachetnici, obklopenej rovnako zmýšľajúcimi mladými ľuďmi vo veku od 18 do 35 rokov z celého sveta. Plavte sa po nádhernom pobreží Jadranského mora, relaxujte počas dňa a zažite chladnú atmosféru horúcej nočnej scény.

Prečo sa práve táto plavba stala ,,a must" pre mladých cestovateľov? Poďte sa presvedčiť na vlastnej koži. Presne na tejto trase -  SPLIT – STARI GRAD – HVAR – MLJET – DUBROVNIK – KORČULA – MAKARSKA – (VIA OMIŠ) SPLIT.

Počas plavby sa zastavíte na mnohých zaujímavýchmiestach, ako napríklad najslnečnejšom ostrove na Jadrane - Hvare-.

Poďte sa plaviť s ľuďmi v rovnakom veku ako je ten váš. Získajte priateľov z rôznych kútov sveta. Precvičte si svoje jazykové znalosti. Zabavte sa počas párty plavby, zrelaxujte na krásnych plážach.

Na výber je plavba na dvoch lodiach: Tradičná loď s apartmánmi (Drevené lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou sprchou/WC, väčšinou poschodovými posteľami, klimatizovaným salónom.) alebo Tradičná loď (Očarujúce drevené lode, kabínky s umývadlom a poschodové postele. Spoločné sprchy/toalety na palube, klimatizovaný salón, kajuty nemajú klimatizáciu.)

Zober partiu kamošov a poď sa baviť. Zaži najväčšiu párty leta. 

Program

1. deň: SPLIT - STARI GRAD

Check-in od 11:00. Odchod o 13:00 z prístavu v Splite smerom na Stari Grad na ostrove Hvar - záznamy potvrdzujú, že ide o najslnečnejší jadranský ostrov. Voľné popoludnie na prehliadku tohto jedinečného mesta a jeho slávneho zálivu v tvare podkovy. Slávne pole Stari Grad (rovina) je najstarším v Chorvátsku a najzachovalejším príkladom starogréckeho poľnohospodárskeho systému. Staré mesto aj táto rovina sú súčasťou svetového dedičstva chráneného UNESCO. Prenocovanie v jednom z prístavov Stari Grad, v hlavnom prístave alebo v prístave trajektov (2 km), v závislosti od dostupnosti.

2. deň: Stari Grad - Hvar

Po raňajkách je naším cieľom mesto Hvar, známe nočným životom a barmi. Obed na palube a voľný čas na objavovanie: vydajte sa po cikcakovitej ceste do mestskej pevnosti s výhľadom na prístav, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na mesto, záliv, okolité ostrovy... Veľa klubov a barov, ktoré môžete navštíviť večer , najznámejšie bary sú Carpe Diem, Kiva, Sidro, Nautica a mnohé ďalšie... Toto je miesto, kde sa oplatí, tak sa oblečte a pripravte sa na párty! Prenocovanie na Hvare.

3. deň: Hvar - Mljet

Po Hvare plavba pokračuje smerom na ostrov Mljet so zastávkou na osviežujúce kúpanie. Príďte do národného parku Mljet - pozrite si nádherné jazerá so slanou vodou a smaragdovo zelený les, ktorý ich obklopuje. Vstupenka (cca 15 EUR) zahŕňa plavbu loďou na ostrov St. Mary's Isle, ktorý sa nachádza na Veľkom jazere. Prípadne si môžete prenajať kajak, bicykle, skútre alebo kabriolety a túlať sa po ostrove na vlastnú päsť. Nocľah v Pomene alebo Polače (v závislosti od dostupnosti prístavu).

4. deň: Mljet - Dubrovník

V skorých ranných hodinách odchod smerom do svetoznámeho mesta Dubrovník. Pripojte sa k pešej prehliadke so sprievodcom, aby ste sa dozvedeli príbeh tohto historického mesta a jeho monumentálnych hradieb, prechádzajte sa úzkymi uličkami, objavujte gotickú, renesančnú a barokovú architektúru, prejdite sa po kamenných múroch a dajte si chladný drink v známej kaviarni Buza, vonku na skalách. Vyskúšajte kajakovú túru okolo dubrovníckych hradieb, jednu z najlepších kajakových túr v Chorvátsku so skvelými možnosťami fotografovania. Užite si noc v najznámejšom chorvátskom meste, zažite očarujúcu a magickú atmosféru! Nocľah v Dubrovníku.

5. deň: Dubrovník - Korčula

Po raňajkách odchod na ostrov Korčula, ktorý je považovaný za rodisko objaviteľa Marca Pola. Mesto Korčula je tiež známe svojimi úžasnými mestskými hradbami a pôsobivým vzorom ulíc z rybích kostí (chladivý efekt v horúcich letách). Preskúmajte pešie ulice tohto čarovného mesta. Keď príde noc, pripravte sa vyskúšať miestne kokteilové bary vrátane koktejlového baru Dos Locos – jeden z najlepších podľa nášho názoru!

6. deň: Korčula - Makarska

Odchod z Korčuly v ranných hodinách. Zastávka na kúpanie po ceste a príchod do Makarskej v popoludňajších hodinách. Voľný čas, aby ste si užili nočný život Makarskej - až do skorých ranných hodín. Návšteva známej diskotéky v morskej jaskyni je nevyhnutnosťou! Nocľah v prístave Makarska.

7. deň: Makarska - Omiš- Split

Raňajky a odchod smerom na Omiš, kde sa môžete pripojiť k fakultatívnemu raftingu na rieke Cetina alebo k jazde na zipse. Plavba smerom k našej poslednej zastávke – mestu Split. Nenechajte si ujsť návštevu mnohých pamiatok a obchodov v tomto meste, zažite krásu a nočný život a presvedčte sa, prečo sa Split stal tak populárnym medzi mladými ľuďmi z celého sveta. Navštívte Diokleciánov palác chránený UNESCO-m, ktorý tvorí srdce mesta, ako aj piesočnatú pláž Bačvice, ktorá je rušná vo dne iv noci.

8. deň: Split

Skoré raňajky, po nich rozlúčka s posádkou a priateľmi z plavby. Odhlásiť sa.

 

Obtiažnosť

Vhodné pre mladých, ktorí majú radi zábavu a dobrodružstvo.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na základnom lôžku v plne obsadenej dvojlôžkovej kajute na tradičnej lodi na 7 nocí

- kontinentálne raňajky (káva, čaj, mlieko, džús, cereálie, chlieb, rôzne nátierky – maslo, med, džem, mäkký syr; denné doplnky ako šunka a syr alebo varené vajcia, párky, saláma atď.)

- 3-chodové obedy 

- prehliadka Dubrovníka so sprievodcom

- voda

- wifi

Platba:

PLATBA:
Platba vopred - 50% z ceny pri potvrdení rezervácie.
Zvyšok najneskôr jeden mesiac pred príchodom.

Informácie o inštruktoroch

Anglicky hovoriaci sprievodca počas plavby.

ŠPECIÁLNE POZNÁMKY:
- Kapitán si vyhradzuje právo zmeniť trasu v prípade nepriaznivého počasia
− Všetky odchody plavieb sú garantované, avšak ak je rezervovaných menej ako 10 účastníkov, CK si vyhradzuje právo v prípade potreby zrušiť odchod a zmeniť názov lode.
- Cestujúci sú povinní dodržiavať lodné pravidlá a predpisy nachádzajúce sa v písomnej forme na palube, najmä pokiaľ ide o vnášanie nápojov na palubu.
- V prípade nevhodného správania si kapitán vyhradzuje právo požiadať cestujúcich, aby vystúpili

Príplatky k pobytu

Povinné príplatky:

- miestne dane a prístavné poplatky (Platí sa na mieste: 40 EUR na osobu a plavbu.)

- vlastná doprava do Splitu

Nepovinné príplatky:

- vstupné do národného parku (15 - 17 Eur, podľa termínu)

- večere (115 Eur/osoba - min pre 10 hostí)

- plážové uteráky (plážový uterák je možné zakúpiť pri príchode za 10 EUR)

- parkovanie (možné v prístave od 10 - 15 Eur/deň)

- transfer z letiska v Splite (50 Eur)

- anglické raňajky (40 Eur - 2 vajcia, slanina, paradajka a šampiňóny, alebo ovocie a jogurt, alebo podobne)

- kapitánska večera (25 Eur - rybacie alebo mäsové menu)

- denné upratovanie kajuty (15 Eur - denný servis kabíny, čerstvá posteľná bielizeň a uteráky uprostred týždňa; Dá sa objednať vopred.)

- komplexné cestovné poistenie

- príplatok za kajutu vyššieho štandardu

Poplatok za zmenu mena – 20 EUR na osobu
Poplatok za zmenu termínu - 20 EUR na osobu - platí len pri zmene termínu do 30 dní pred rezervovaným odchodom, inak platia bežné storno podmienky

Storno podmienky

Odo dňa potvrdenia do 30 dní pred príchodom – zálohová platba (50 EUR na osobu) – nevratná
29 - 22 dní – 25 % zo zostávajúceho zostatku
21 - 15 dní – 50 % zo zostatku
14 - 0 dní – poplatok 100 %.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • relax
  • kúpanie
  • vodné športy
  • turistika
V okolí
  • Hvar
  • Korčula
  • split
  • Makarska
Služby
  • stravovanie
  • wifi

Lokalita