Zobraziť fotky
Cena pobytu 231.00

Body & Mind Joga

Odporúčané
Počátky, ČR
Joga a ajurvéda
2 noci

Popis pobytu

Žiadne autá, ticho a pokoj, iba šumenie stromov. Zabudnite na každodenné starosti a nechajte sa unášať krásou jogových asán. Oddýchnite si, nájdite upokojenie mysle. Zjednoťte svoje telo, ducha a myseľ. Aj keď ste vyrovnaný, úspešný a vcelku spokojný, túžite si oddýchnuť, býť rozmaznávaný, chcete oddychovať uprostred lesa a prísť na iné myšlienky.  Zdravé jedlo, čistý vzduch a veľa pohybu vám uberie kilogramy na váhe, zvýší energiu a pridá radosť do života. Zjednoťte svoje telo a myseľ.

Poďte s nami na joga víkend na miesto, kde harmónia našla svoje meno. Na kurz jogy nemusíte ani chodiť ďaleko. To čarovné miesto je na na pomedzí Čiech a Moravy v Českomoravskej vrchovine - hovoríme o rezorte Svatá Kateřina. Rezort Svatá Kateřina leží uprostred lesov, ďaleko od civilizácie  v nadmorskej výške 750 m n. m. Ideálne na pokojnú relaxáciu a cvičenie jogy.

Počas trojdňového pobytu Body  & Mind Joga je pre vás pripravených 5 lekcií jogy, na ktorých si môžete vyskúšať rôzne štýly jogy. Načúvajte prírode a nechajte sa unášať krásou jogových asán. Na posilnenie rovnováhy si pri cvičení nájdete aj joga cviky na uvoľnenie. Cvičí sa v malých max 20 členných skupinkách. Ak vám nebude stačiť iba joga, môžete pokračovať v ďalších športoch - športové vybavenie, ako napr. tenisové rakety, golfové palice, bicykel... sa dajú v rezorte tiež požičať. Zabudli ste si zbaliť náhradné tričko na jogu? Nič sa nedeje. V rezorte nájdete aj Yoga shop s ponukou oblečenia, jogových podložiek či spirituálnych šperkov. Súčasťou rezortu je aj hotel Gymnasion (asi 150 m od hotela Sv Kateřina) s telocvičňami.

Relaxovať môžete okrem iného aj v saunách. Saunovanie je ďalším benefitom pobytu, keďže sa ním zvyšuje odolnosť a imunita ľudského organizmu a človek je tak lepšie chránený pred ochorením. 

Cena pobytu sa môže mierne líšiť podľa typu vybranej izby. Rezervujte si pobyt nezáväzne a radi vám pripravíme cenovú ponuku na vami vybraný termín pobytu a typ izby.

Usporiadateľ si vyhradzuje právo pobyt neuskutočniť, pokiaľ sa nenaplní jeho kapacita - minimálne 7 účastníkov. 

V prípade, že máte záujem o 4 či 5 denný pobyt, kontaktujte nás.

Program

Uvedený program je vzorový - konkrétne témy a lektori môžu byť zmenení v závislosti od termínu pobytu, ktorý si vyberiete.

PIATOK:

19.00 - 20.00: Pomalší typ jogy, relaxačné a dychové cvičenia (napr. Flow joga)

SOBOTA:

8.15 - 9. 15: Ranná lekcia jogy, ktorá prebúdza energiu v tele, stimuluje trávenie alebo tematicky zameraná joga

11.00 - 12.00: Diskusia o módnych trendoch, kozmetike, výžive a starostlivosti o telo

17.30 - 18.30: Večerná lekcia jogy zameraná na cvičenie jogových pozícií v rytme dychu

NEDEĽA:

8.15 - 9.15: Ranná lekcia jogy zameraná na techniku dychu, Pozdrav slnku

11.30 - 12.30: Dynamická lekcia jogy (napr. Power joga) alebo Joga bez tiaže (Fly joga - joga v špeciálnych sieťach uvoľňujúca vnútorné napätie a stres)

Obtiažnosť

Pobyt je vhodný pre tých, ktorí s jogou ešte len začínajú, ale aj pre tých, ktorí chcú objaviť niečo nové. Rovnako je ideálny pre ľudí, ktorí potrebujú zrelaxovať a načerpať vnútornú rovnováhu.

Cvičí sa v menších skupinkách, max 20 osôb.

V cene je zahrnuté

 • ubytovanie na 2 noci s raňajkami formou bohatého bufetu
 • 5 cvičebných lekcií jogy (4,5 hod. cvičenia a 0,5 hod. otázky a odpovede k jogovej praxi)
 • 1x Pada Abhyanga - ajurvédska terapia dolných končetín 30´
 • pitný režim (Kateřinská pramenitá voda (studená alebo teplá) počas dňa)
 • voľný vstup do wellness&spa (sauny, pary, vírivky a relaxačnej miestnosti)
 • voľný vstup do posilňovne
 • odbornú prednášku o trendoch v životnom štýle
 • transfer z Počiatok (oploteného nestráženého parkoviska) do rezortu a späť - s ohľadom na skutočnosť, že do Resortu Svatá Kateřina platí zákaz vjazdu motorových vozidiel, môžu hostia zdarma parkovať v oplotenom nestráženom parkovisku v Počiatkoch a zdarma využívať hotelový Shuttle Bus, který jazdí z parkoviska do rezortu podľa potreby a z rezortu na parkovisko v pravidelných polhodinových intervaloch

Informácie o inštruktoroch

Profesionálnym garantom programu je Zuzka Klingrová.

Zuzka Klingrová študovala ATVS Palestra, FTVS UK a Hindu University v USA (Bachelor of Academic in Sport Sciencies). Je držiteľkou ďalších športových licencií a osvedčení v rôzných športových odvetviach (zdravotná telesná výchova, potápaní, plávánie, fitness, výživa a masáže). Venovala se štúdiu mnohých štýlů jogy - Hatha joga, Power joga, jogová terapia, tantra joga, kundalini joga, joga pre tehotné a po pôrode, Yin jóga, Fly joga, Restorative joga a v  súčasnosti študuje Prana Flow jogu a Para jogu.
"Cez  jogu spoznávame nielen samých seba" Om namo narayanaya

Príplatky k pobytu

Možnosť dokúpenia jogínsko-ajurvédskej stravy

Cena 39 Eur (3denný pobyt - 2x raňajky, 2x obed, 2x večera). Jogínsko-ajurvédsku stravu je nutné si objednať dopredu. Nie je možné objednať ju až na mieste.

- dvojlôžková izba obsadená jednou osobou

Storno podmienky

Vlastné - podľa organizátora. Storno poplatok:

0 - 21 dní pred príchodom: 0 % z celkovej čiastky

20 - 14 dní  pred príchodom: 20% z celkovej čiastky

13 - 7 dní pred príchodom: 30% z celkovej čiastky

6 - 2 dni pred príchodom: 50% z celkovej čiastky

48 hodin a menej pred príchodom: 100% z celkovej čiastky

 

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • cvičenie jogy
 • wellness
 • fitness
 • tenis
 • stolný tenis
 • jazda na koňoch
V okolí
 • Českomoravská vrchovina
 • Telč
Služby
 • spa procedúry
 • masáže
 • zábaly
 • kozmetické ošetrenie
 • dietologické laboratórium

Lokalita