Zobraziť fotky
Cena pobytu 1000.00

Chorvátsko na jachte

Split, Chorvátsko
Slnko a more
7 nocí

Popis pobytu

Zbaľte sa a naskočte na palubu! Južná Dalmácia ukrýva množstvo skvostov, ktoré čakajú na objavenie dobrodruhmi, hľadačmi nedotknutej prírody a neuveriteľne krásnych pláží, milovníkmi vína a milovníkmi histórie. Dokonalé spojenie kultúry a dobrodružstva zaisťuje, že žiadny cestovateľ neodíde bez úsmevu na tvári, úžasných fotografií v telefónoch a šťastných spomienok, ktoré zostanú navždy.

HLAVNÉ:

Kúpanie na odľahlých plážach, Dubrovník, Hvar, národný park Mljet, fakultatívne Zip line cez kaňon rieky Cetina, fakultatívne ochutnávka vína na Korčule

Nalodenie aj vylodenie je v Splite. Možnosť výberu lodí zo 4 kategórií.

1. PREMIUM SUPERIOR LODE (najdrahšia kategória)
Moderné, nedávno postavené mini luxusné plavidlá s dĺžkou 38 až 41 m, s priestrannou slnečnou terasou, klimatizovaným salónom, útulným salónikom a kajutami s rozlohou 8 až 14 m2 s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Zahrnuté služby: raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube, tri prehliadky Dubrovníka, Korčuly, Hvaru so sprievodcom, kajutová služba, čerstvá sada uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, olivový olej a ochutnávka vína na palube, popoludňajší čaj a káva so sušienkami, bezplatná voda, bezplatné WI-FI.

2. PREMIUM LODE

Plavidlá s oceľovým trupom s tradičným, no moderným vzhľadom ponúkajú ubytovanie v klimatizovaných priestranných kajutách s vlastnou kúpeľňou s manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Prémiové plavidlá majú dĺžku 29 až 35 m s kajutami o veľkosti 8 až 14 m2. Zahrnuté služby: raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manager na palube, prehliadky Dubrovníka so sprievodcom, denná kajutová služba, čerstvá sada uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, ochutnávka olivového oleja a vína na strava, popoludňajší čaj a káva so sušienkami, bezplatná voda, bezplatné WI-FI.

3. TRADIČNÉ LODE S KAJUTAMI
Drevené lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou sprchou/WC, väčšinou poschodovými posteľami, klimatizovaným salónom.
Zahrnuté služby: Kontinentálne raňajky, trojchodové obedy, bezplatná voda, bezplatné WI-FI.

Program

1. deň: Split - Makarska

O 13:00 odchod z prístavu v Splite (neskoré príchody sa môžu pripojiť v Makarskej) na juh, smerom na Makarskú. Obed sa podáva počas plavby pozdĺž dalmátskeho pobrežia. Popoludní zastávka na kúpanie v jednej z odľahlých zátok na ceste. Pre milovníkov adrenalínu je tu fakultatívna jazda na zipline cez kaňon rieky Cetina. Užite si večernú Makarskú. Prejdite sa po nábreží s jeho širokou promenádou, chodníkom k majáku a niekoľkými skvelými barmi. Hlavné námestie je domovom impozantného kostola a ďalších pamiatok a pamiatok. Nocľah v prístave Makarska.

2. deň: Makarska - Mljet

V skorých ranných hodinách odchod smerom na ostrov Mljet. Zastávka na kúpanie na polostrove Pelješac. Súčasťou ostrova Mljet je národný park. Popoludní si naplánujte návštevu jazier s morskou vodou, pokojného malého ostrova Panny Márie uprostred veľkého jazera, kostola a kláštora. Prejdite sa pešo alebo si požičajte bicykel a preskúmajte tieto úžasné jazerá. Nocľah v prístave Polača alebo Pomena.

3. deň: Mljet - Dubrovník

Po raňajkách odchod smerom na Dubrovník, najznámejšie mesto v Chorvátsku a pre mnohých vrchol tejto plavby. Írsky spisovateľ George Bernard Shaw nazval Dubrovník „rajom na zemi“. Neskutočné výhľady na okolie po ceste, vychutnajte si a obdivujte nádherný úsek pobrežia. Po príchode preskúmajte sami alebo sa pripojte k prehliadke mesta so sprievodcom (v cene Premium a Premium Superior), po ktorej nasleduje fakultatívna jazda lanovkou na horu Srđ s nádherným výhľadom na staré mesto. Nenechajte si ujsť Stradun – ulicu aj námestie v Starom Meste a prejdite sa aspoň po časti 1 940 m dlhých mestských hradieb, ktoré chránili Dubrovník počas zemetrasení a útokov! Nocľah v prístave tohto čarovného mestečka.

4. deň: Dubrovník - Šipan/ Trstenik

Neskoro ráno odchod smerom na ostrov Šipan alebo do mestečka Trstenik na polostrove Pelješac. Nádherné miesta na popoludňajšie kúpanie a oddych s možnosťou návštevy miestneho vinárstva. Večer si vychutnajte špeciálnu kapitánsku večeru na palube. Prenocovanie v prístave.

5. deň: Šipan/ Trstenik - Korčula

Po raňajkách odchod smerom na ostrov Korčula, jeden zo známych ostrovov v oblasti Dubrovníka. Je to rodisko slávneho objaviteľa Marca Pola. Obed na palube v zátoke neďaleko mesta Korčula. Obklopujúce mestské hradby a bašty pochádzajú z 13. storočia a nachádza sa tu niekoľko krásnych kostolov a múzeí. Pripojte sa k fakultatívnej prehliadke mesta Korčula (zahrnutá v cene Premium Superior) alebo k fakultatívnej ochutnávke vína a miestnych predjedál v miestnom vinárstve predtým, ako si sami zajete do jednej z mnohých pobrežných reštaurácií alebo konob. Prenocovanie v prístave Korčula.

6. deň: Korčula - Hvar

Skorý odchod smerom na Paklinské ostrovy neďaleko Hvaru (najdlhší ostrov na Jadrane) na obed a zastávku na kúpanie. Neskôr je fakultatívna popoludňajšia prehliadka mesta Hvar (zahrnutá v Premium Superior), ktorá pripomína filmovú scénu. Renesančná katedrála má svoju pôvodnú vežu a najstaršie komunitné divadlo v Európe, založené v roku 1612. Hvar je známy ako ostrov s tryskami, ktorý ponúka bohatú zábavu, vynikajúce reštaurácie, bary a kaviarne, kde sa podávajú nápoje dlho do noci. Nezabudnite si kúpiť ostrovnú levanduľu v miestnych stánkoch. Prenocovanie na Hvare.

7. deň: Hvar - Split

Ďalšou zastávkou je ostrov Brač. Najznámejšia (a najfotografovanejšia) pláž v Dalmácii je Zlatni Rat (Zlatý roh) neďaleko Bolu – známa svojim neustále sa meniacim tvarom – šindľovou tyčou, ktorá sa pohybuje podľa vetra. Skvelé miesto na zastávku na kúpanie. Bol je typická rybárska dedina, ktorá si zachovala atmosféru napriek tomu, že sa stala obľúbeným turistickým miestom. Po obede, cestou do Splitu, je možné pripojiť sa k fakultatívnemu raftingu na rieke Cetina. Prístup k Splitskej riviére je úžasný a ponúka tie najlepšie výhľady z paluby. Po príchode sa pripojte k fakultatívnej prehliadke Splitu, monumentálneho mesta, ktoré je spolu so slávnym rímskym Diokleciánovým palácom pod ochranou UNESCO. Split je plný bistier a reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality. Tiež cool bary.

8. deň: Split

Skoré raňajky pred posledným rozlúčkou s novými priateľmi a posádkou a odhlásenie.

 

Check in je o 11.00

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na základnom lôžku v plne obsadenej dvojlôžkovej kajute

- kontinentálne raňajky

- 3 chodové obedy

- pitná voda

- wifi

Informácie o inštruktoroch

Bez joga inštruktora.

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava do Splitu

- príplatom za kajutu/loď vyššieho štandardu

- miestne dane a prístavné poplatky (40 Eur - platí sa na mieste)

nepovinné príplatky:

- vstupné do národného parku (20 Eur)

- večere (115 Eur)

- parkovanie v Splite (10 - 15 Eur/deň)

- transfer z letiska (od 50 Eur)

- denné upratovanie kajuty (15,- EUR na osobu a týždeň - zahrnuté v cene za plavidlá Premium a Premium Superior - denný servis kajút, čerstvá posteľná bielizeň a uteráky uprostred týždňa; Nie je k dispozícii na lodiach Traditional a Traditional Ensuite, ale je možné si ich objednať vopred.)

- Poplatok za zmenu termínu – 20 EUR na osobu – platí len pri zmene termínu do 30 dní pred rezervovaným odchodom, inak platia bežné storno podmienky

 

Storno podmienky

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • relax
  • vodné športy
  • turistika
  • zipline (za príplatok)
V okolí
  • Makarska
  • Mljet
  • Dubrovník
Služby
  • jachta

Lokalita