Zobraziť fotky
Cena pobytu 1 667,00

Roulette Grand Cruises & The Grand Hotel

Egypt, Hurghada
Pobytovo-poznávacie, Plavby
14 nocí

Popis pobytu

Program plavby po Níle výletnou loďou
Nikde sa minulosť a prítomnosť nespájajú tak úžasne ako na Níle. Po mnoho generácií Níl formoval kultúru a históriu Egypta. Zažite jedinečnú plavbu po Níle. 
14-dňový pobyt pozostáva zo 7 nocí plavby na lodi a 7 nocí pobytu v Hurghade a v Makadi Bay. Keďže výletná loď vždy odchádza v pondelok, dovolenka v rezorte je rozdelená do dvoch etáp v závislosti odo dňa príchodu (napr. štvrtok alebo sobota). Ak prídete napr. vo štvrtok budete mať voľný program až do nedele v Hurghade, potom od pondelka do nedele vyrazíte na plavbu po Níle a zostávajúce dni budete tráviť až do odchodu (napr. štvrtok) opäť v príslušnom východiskovom bode.

Program plavby po Níle výletnou loďou
Grand Cruises je dcérskou spoločnosťou hotelovej siete RED SEA HOTELS Egypt a patrí k najmladším a najmodernejším flotilám na Níle. V roku 2009 boli lode MS Grand Preziosa, MS Grand Glory a MS Nile Romance kompletne renovované. Celkovo deväť 5-hviezdičkových nílskych výletných lodí zabezpečuje peknú atmosféru počas exkluzívnych okružných plavieb po Níle. Vychutnajte si Vašu cestu na jednej z luxusných nílskych výletných lodí a obdivujte pôsobivú krajinu pozdĺž Nílu. Všetky lode sú vybavené výlučne vonkajšími kabínami a ponúkajú Vám kulinársky zážitok. Na palube je vždy veľmi skúsený, nemecky/anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý Vám bude kedykoľvek k dispozícii s tipmi a návrhmi a bude Vás sprevádzať počas celej cesty.

Vitajte na palube Grand Cruises!
1. deň – príchod do Luxoru
Začnite svoju plavbu po Níle návštevou Luxoru, v jednej z najstarších a najkrajších metropol starovekého orientu. Po nalodení si môžete vychutnať svoje prvé jedlo na palube. V závislosti od času príchodu môžete spoznať Luxor aj na vlastnú päsť. Strava a nocľah na lodi v Luxore.

2. deň – Luxor
Po raňajkách začínate program návštevou jednej z najveľkolepejších náboženských budov sveta, labyrintového chrámového komplexu v Karnaku. Veľkolepý komplex fascinuje pôsobivými kolonádami. Program pokračuje v smere na krásny Luxor, chrám zasvätený bohu Amunovi.

3. deň - Kom Ombo
Loď zakotví v Edfu. V Kom Ombo navštívite pôsobivý dvojitý chrám zasvätený dvom bohom, bohovi Sobekovi s krokodílou hlavou a bohovi Hórovi s hlavou sokola. Chrám je považovaný za jeden z najzachovalejších chrámov v krajine. Ďalej si počas plavby smerom k Asuánu vychutnáte prekrásny pohľad na okolitú krajinu. Strava a nocľah na lodi.

4. deň - Asuán
Motorovým člnom sa premiestnite na ostrov Agilika, kde stojí chrám Philae. Kolosálny chrám je zasvätený bohyni Isis a je tiež nazývaná aj Perlou Nílu. Následne sa odveziete k pôsobivej Asuánskej priehrade, stavbe storočia. Gigantická priehrada sa rozprestiera na ploche vyše 500 km2. Na východnom brehu Nílu budete môcť obdivovať nedokončený žulový obelisk vysoký 42 metrov. Strava a nocľah na lodi.

5. deň – Asuán a okolie
Možnosť individuálneho programu. Odporúčame návštevu mesta Asuan, kde sa nachádza malebné, rušné trhovisko (souk) alebo výlet do Abú Simbel. Tu sa nachádzajú dva  najimpozantnejšie chrámy v Egypte, veľký chrám Ramzesa II. a malý chrám jeho manželky Nefertari. Strava a nocľah na lodi. Popoludní výlet do botanickej záhrady na ostrove Kitchner.

6. deň – plavba do Luxoru
Oddýchnite si na slnečnej palube Vašej lode a vychutnajte si nerušenú plavbu naprieč Nílom až po historický Luxor. Loď sa doplaví do Luxoru až v neskorých večerných hodinách. Večer máte možnosť (fakultatívne) navštíviť pôsobivú zvukovú a svetelnú show v chráme v Karnaku. Strava a nocľah na lodi.

7. deň – Západné Théby
Po raňajkách sa loď plaví po Níle k obrovskej nekropole, Západné Théby. Tam navštívite pôsobivé Údolie kráľov. Unikátne a sčasti zachovalé nástenné maľby v hrobkách odzrkadľujú predstavu starých Egypťanov o posmrtnom živote (návšteva hrobky Tutanchamona je fakultatívna). Podľa okolností môžete v Medinet Habu navštíviť jednu hrobku Ramzesa III., ktorá je zároveň zasvätená Amunovi. Ďalej uvidíte terasovitý chrám kráľovnej Hatšepsut ako aj Memnonove kolosy. Strava a nocľah na lodi.

UPOZORNENIE:
V prípade záujmu účasti na nižšie uvedených výletoch je potrebné si výletný balík k plavbe po Níle samostatne rezervovať (možnosť objednania balíčka výletov na mieste). Pozn.: fakultatívne výlety môžu byť rezervované iba na mieste.

Výlety zarnuté v balíčku:
Luxor, Západné Théby: Údolie kráľov, chrám bohyne Hatšepsut, Memnonove kolosy, Karnak a chrám v Luxore
Kom Ombo: Sobekov chrám
Asuán: Asuánska priehrada, jazero Nasser, chrám Philae, nedokončený obelisk, výlet loďou s návštevou botanickej záhrady

Popis hotela The Grand Hotel 4*
Poloha:
Hotel sa nachádza na súkromnej pláži lemovanej pobrežnou promenádou. Hotel je obzvlášť obľúbený klientmi, ktorí vyhľadávajú pokoj a oddych aj vďaka krásnej hotelovej záhrade. Centrum Hurghady sa nachádza asi 10 km, kam sa dostanete bezplatným hotelovým transferom.

Popis:
Grand hotel Hurghada sa skladá z hlavnej budovy a viacero jedno až trojpodlažných vedľajších budov, spolu s 326 izbami. V hlavnej budove sa nachádza veľká vstupná hala s 24 hodinovou recepciou, 2 hlavné reštaurácie, 2 a la carte reštaurácie, obchod so suvenírmi, fitness, piano bar, lobby bar a plážový bar. V susednom "Grand Mall" sa nachádzajú rôzne obchody, niekoľko reštaurácií a barov.

Ubytovanie:
- štandardné izby: izby majú vaňu, WC, fén, klimatizáciu, telefón, trezor, SAT – TV, balkón alebo terasu s výhľadom do záhrady.
- izby superior: ssú rovnako vybavené, ale rozlohou väčšie a majú výhľad na záhradu alebo čiastočne na more.
- rodinné izby: majú ďalšiu spálňu a navyše výhľad na bazén alebo záhradu.

Stravovanie: All inclusive
Raňajky, obedy, večere, ľahký snack, pečivo, koláčiky. Lokálne nealkoholické nápoje, káva, čaj a lokálne alkoholické nápoje od 10:00 do 24:00 hod. Plážový bar a bar pri bazéne sú k dispozícii v čase od 10:00 do 17:00. Nosenie All inclusive náramkov je povinné. Reštaurácie v „Grand Mall“ sú tiež k dispozícii (rezervácie sú nutné deň vopred). Za poplatok sú lokálne alkoholické nápoje od polnoci, importované alkoholické nápoje, špeciálne kokteily. Bližšie informácie ohľadom All inclusive konceptu dostanú klienti priamo na mieste.

Pláž:
Dlhá a čistá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora leží priamo pred hotelom. Ležadlá, matrace, slnečníky a plážové osušky sú k dispozícii zdarma.

Šport a zábava:
Stolný tenis, plážový volejbal, denné a večerné animácie, iné športové aktivity.
Za poplatok: fitness centrum, tenis, sauna, masáže, plážové aktivity (paragliding, aqua centrum), potápačská škola Euro Divers v hoteli.

Zahŕňa služby:
transfer do Luxoru z Hurghady, Makadi Bay a Marsa Alam
sedem nocí v hoteli s vybranou stravou
sedem nocí na výletnej lodi s vybranou stravou

Nezahŕňa služby:
fakultatívne výlety (možnosť rezervovania iba na mieste)
vstupné vízum (približne 28€)