Zobraziť fotky
Cena pobytu 978.00

Gastro a wellness pobyt v Chorvátsku

Opatija, Chorvátsko
Gastro a víno
7 nocí

Popis pobytu

Chorvátsko je očarujúce aj mimo hlavnej sezóny. Zvlášť vyhľadávaným je región Istria. Je to najsevernejší polostrov Chorvátska v tvare srdca a má mnoho chutí. To svoje si tu nájde snáď každý.

Krištáľovo čisté more, romantické uličky v malebných horských dedinkách na pobreží, kvalitné vína z miestnych viníc a vynikajúci olivový olej, a samozrejme veľmi chutné lokálne jedlo. To sú najväčšie lákadlá lokality, do ktorej vás pozývame na gastro wellness pobyt. Poďte s nami dožičiť si chute Chorvátska. Medzi najväčšie istrijské špeciality patria istrijská šunka (pršut), ovčí syr, rôzne druhy domácich cestovín,  tartufy, čo sú zvláštne druhy podzemných húb a najmä rybie špeciality.

Ubytovaní budete v mestečku Opatija. Opatija má  veľmi dlhú kúpeľnú tradíciu, už viac ako 150 rokov je kúpeľným strediskom pri mori. Tiež bolo známe ako zimná destinácia, keďže zimy sú tu mierne a podnebie zdravé. Je tu veľa hotelov postavených koncom 19. storočia/začiatkom 20. storočia, pekná architektúra a krásny mestský park starý viac ako 100 rokov.

Ubytovanie je zabezpečené v hoteli KRISTAL 3* v Opatiji. Hotel je postavený na brehoch Jadranu a pozdĺž pobrežnej promenády Lungomare. Pohľady, vône a zvuky krištáľovo čistej vody sú neprehliadnuteľné. Všade sú nádherné výhľady na Jadran. Súčasťou hotela je vyhrievaný vnútorný bazén s morskou vodou a spa zóna s fínskou a tureckou saunou.

Doprava:

- letecky do Záhrebu (z Ba) a následne transfer do Opatije

Program

1. deň: OPATIJA, VOLOSKO, večera s plodmi mora

Príchod do Opatije, mesta v Kvarnerskom zálive s najdlhšou turistickou tradíciou (170 rokov) v Chorvátsku. V dobre udržiavaných verejných záhradách sú rastliny a stromy z celého sveta. Večerná prechádzka po krásnej, 12 km dlhej pobrežnej promenáde „Lungomare“ do Voloska, rybárskej dediny, kde sa navečeriame v rybej reštaurácii. Ubytovanie v Opatiji.

2. deň: Istria, mestá na kopcoch MOTOVUN a GROŽNJAN

Návšteva jedného z najkrajších miest na Istrii: stredovekého Motovunu, ktorý sa nachádza na vrchole 252 m vysokého kopca. Prejdite sa okolo mestských hradieb a vychutnajte si krásny výhľad na okolité kopce, lesy a zeleň. Potom choďte do dediny Paladini, aby ste navštívili rodinnú farmu Karlić a zažili lov hľuzoviek s pomocou ich psov, špeciálne vycvičených na hľadanie podzemných húb pomocou čuchu. Obed s hľuzovkovými špecialitami a domácim vínom. Vydajte sa do výšky 288 m nad morom a navštívte Grožnjan, dnes známy ako „mesto umenia“: v malých umeleckých galériách sa často konajú koncerty a výstavy obrazov. Návrat do Opatije.

3. deň: OSTROV KRK, mesto na kopci VRBNIK

Prejdite sa cez pôsobivý most Krk na ostrov Krk. Návšteva mesta Krk, ktoré bolo rímskou obcou a centrom Frankopanov, vojvodov z Krku: Katedrála Panny Márie, románsky kostol sv. Kvirina, opevnený hrad so zvyšnými bránami a hradbami. Potom návšteva Vrbnika, starobylého mesta, ktoré stojí na 48 m vysokom útese nad morom, známeho svojimi vinicami a výborným miestnym bielym vínom „Vrbnička žlahtina“. Obed s typickými jedlami: syr, prosciutto, „šurlice“ (domáce cestoviny s krevetami alebo mäsom), „presnac“ (čerstvý syrový dezert) a miestne biele víno „Vrbnička žlahtina“. Návrat do Opatije.

4. deň: OSTROV CRES, mesto na kopci LUBENICE

Trajektom sa vyberieme na krásny ostrov Cres, ktorého veľké bohatstvo botanického a živočíšneho sveta je skutočným potešením pre všetkých milovníkov prírody. Jazda do mesta Cres a návšteva miestneho mlyna na olivový olej a potom do Lubenice, starej osady na 378 m vysokom útese nad morom. Jazdíme po malých cestách cez olivové záhrady a ovčie pastviny. Návšteva malého ovčiarskeho múzea. Obed v typickej reštaurácii v rybárskej dedinke Valun (plody mora) alebo v malej osade Loznati (mäso, miestna špecialita-jahňacina). Návrat do Opatije.

5. deň: Mestá na kopcoch VEPRINAC, KASTAV a MOŠĆENICE

Návšteva troch malebných miest na kopcoch nad Opatijskou riviérou s úchvatným výhľadom na Kvarnerský záliv, Rijeku a ostrovy Krk a Cres. Všetky majú bohaté dedičstvo a boli dôležitými centrami dávno predtým, ako sa Opatija stala významným turistickým strediskom. Obedovú prestávku si dáme v miestnej farme Rumac neďaleko Veprinacu a ochutnáme domáce produkty a víno. Večera v gurmánskej reštaurácii „Kukuriku“ v Kastave, ktorá je známa vynikajúcim slow-foodom podľa filozofie majiteľa: „Sami si varíme, čo by sme chceli“! Užite si večer!

6. deň a 7. deň: Opatija

Voľný program a wellness v Opatiji. Možnosť rezervácie procedúr v blízkych kúpeľoch.

8. deň: odlet na Slovensko

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých. Zvlášť pre tých, ktorí majú radi turistiku, radi spoznávajú nové lokality a ochutnávajú miestne produkty.

V cene je zahrnuté

- 7x ubytovanie v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe v hoteli KRISTAL 3* v Opatiji

- doprava ako je uvedená v programe, vrátane miestnej kyvadlovej dopravy do Motovunu a miestny shuttle bus do Lubenice, transfer letisko Záhreb - Opatija - letisko Záhreb

- turistický sprievodca (okrem 6. a 7. dňa), anglicky/nemecky hovoriaci

- vstupy a aktivity: mestské hradby v Motovune, lov hľuzoviek v Paladini, ovčiarsko-chovateľské múzeum v Lubeniciach, Etno-zbierka v Mošćenici

- gastro a víno zážitky:

- hľuzovkový obed v Paladini (3 druhy syra s hľuzovkami, 3 druhy jednohubiek s čerstvými hľuzovkami, istrijská klobása s hľuzovkami, omeleta s hľuzovkami (pripravená pred hosťami), „fritule“ tradičné malé šišky s čokoládou a hľuzovkami (pripravené pred hosťami), červené víno Teran, biele víno Malvazija, voda, med, olivový olej, chlieb
- typický obed (3 chody) a ochutnávka vína (3 druhy vína) na ostrove Vrbnik/Krk
- ochutnávka olivového oleja na Crese (olivový olej, chlieb, ako aj film o tradičnom zbere olív) a obed v typickej reštaurácii na ostrove Cres (3 chody)
- ochutnávka domácich produktov na miestnej farme Rumac pri Veprinac (3 jednohubky so syrom, klobásou, syrom, zeleninou + olivový olej so syrom a chlebom + rezance so sezónnou zeleninou alebo omeleta so špargľou alebo iným tradičným jedlom + tradičné sladkosti + 2 dcl vína a welcome drink
-večera na rozlúčku v Kastave (3-chodové)

Min. kapacita: 12 účastníkov

Rozpis platieb:
Záloha 50% pri potvrdení rezervácie

Doplatok 30 dní pred začiatkom zájazdu

Informácie o inštruktoroch

Bez inštruktora. Po Chorvátsku Vás bude sprevádzať miestny anglicky/nemecky hovoriaci sprievodca. Slovensky hovoriaci sprievodca je na vyžiadanie a za príplatok.

Príplatky k pobytu

- letenka do Záhrebu (cca 73 Eur spoločnosťou Ryanair z Ba)

- 3 chodová večera v rybárskej reštaurácii vo Volosko (cca 37 Eur)

- rozlúčková večera v slow-food reštaurácii Kukuriku v Kastave od 10 eur do 50 eur, v závislosti od menu

- príplatok za hotel vyššej kategórie (potvrdený pri rezervácii podľa aktuálnej voľnej ponuky)

- príplatok za slovensky hovoriaceho sprievodcu (na vyžiadanie)

Storno podmienky

Vlastné

45 dní a viac pred konaním pobytu - storno 0% z ceny pobytu

44 - 30 dní pred konaním pobytu - storno 10% z ceny pobytu

29 - 22 dní pred konaním pobytu - storno 25% z ceny pobytu

19 - 15 dní pred konaním pobytu - storno 50% z ceny pobytu

14 - 10 dní pred konaním pobytu - storno 75% z ceny pobytu

9 - 0 dní pred konaním pobytu - storno 100% z ceny pobytu

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • turistika
 • ochutnávky
 • relax
 • wellness
V okolí
 • Opatija
 • ostrov Krk
 • ostrov Cres
 • Volosko
 • Grožnjan
Služby
 • transfery
 • degustácie
 • reštaurácie

Lokalita