Zobraziť fotky
Cena pobytu 240.00

Víkendový joga pobyt v kaštieli

Odporúčané
Belá, SR
Joga a ajurvéda
2 noci

Popis pobytu

V prípade pretrvávajúcej nepriaznivej epidemiologickej situácie bude pobyt organizovaný v inom (náhradnom) termíne.

Na jeseň sa už šiestykrát vyberieme s trojicou inštruktorov do vinárskeho kraja len 12 km od Štúrova. Do históriou presiaknutého kaštieľa Château Béla, kde sa aj vďaka príjemnému a ústretovému personálu budete cítiť ako doma.

 Už viac nezvažujte, kam na Slovensku, pretože jogový pobyt v Château Béla vám prináša oddych od každodenného zhonu, posilnenie tela a to všetko na mieste, kde sa stretáva luxus a tradícia. Okrem cvičení a meditácie môžete vychutnávať aj skvelé vína v štýlovej vinárni a podráždiť chuťové poháriky v reštaurácii kaštieľa.

Sadnite si do lotosového kvetu, zavrite oči a ponorte sa do seba.

Cvičiť sa bude vo vnútorných priestoroch, ale v prípade priaznivého počasia si môžete jogu vychutnať aj na čerstvom vzduchu obklopení zeleňou. Jogové pozície budú zamerané predovšetkým na zdravú chrbticu a jednoduché techniky relaxácie, ktoré pripravia naše telo na ďalšie obdobie. Po skončení pobytu budete schopní sami si doma zacvičiť zostavu, ktorá pomôže Vašej chrbtici - preventívne aj rehabilitačne v duchu hesla joga pre zdravie. Pobyt je vhodný aj ako prevencia proti stresu. Uniknite z uponáhľaného sveta do ticha a pokoja, nechajte sa rozmaznávať vo wellnesse.

Na pobyte sa zúčastnia traja inštruktori, čo je pre Vás zárukou dokonalej ochutnávky rôznych jogových štýlov. Každý učiteľ si nájde svojho žiaka ako i každý žiak si nájde svojho učiteľa. :-) Keďže pri cvičení jogy je dôležitý aj vzťah učiteľ jogy a jeho žiak, prídite porovnať, aká rôzna hodina jogy môže byť a nájdite, čo je pre Vás najlepšie.

Cena 240 Eur/pobyt je platná pri obsadení izby dvoma osobami. V prípade jednolôžkovej izby je nutné uhradiť aj príplatok 70 Eur/pobyt.

Na pobyt je možné využiť príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa (rekreačný poukaz). 

 

Program

Súčasťou programu sú jogové hodiny, relaxácia. Taktiež bude priestor na wellness, oddych a prechádzky. 

PIATOK 

15.00-16.00: Check in

16.45-17.00: Úvodné privítanie (Konferenčná miestnosť)

17.00-18.10: Hodina jogy

18.30-19.30: Večera bufetovou formou

20.00-20.30: Zoznámenie v Modrom salóniku

 

SOBOTA 

07.30-08.30: Ranná hodina jogy

08.30-10.00: Raňajky

11.00-12.00: Hodina jogy

13.00-15.00: Individuálny obed (nie je v cene pobytu)

15.00-17.00:  Voľný program

17.00-18.00: Večerná hodina jogy

18.30-20.00: Večera bufetovou formou

20.00-22.00: Voľný program (wellness, kino, ochutnávka vína...)

 

NEDEĽA 

07.30-08.30: Ranná hodina jogy

09.00-10.00: Raňajky

do 12.00: Neskorý check out

 

 Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov: 12

Cestovná agentúra si vyhradzuje právo zmeniť osobu  lektora v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov (zdravotných) lektor nemôže na pobyte zúčastniť.

Obtiažnosť

Vhodné pre: začiatočníkov aj pre pokročilých, pre ľudí s fyzickými obmedzeniami, po konzultácií s ošetrujúcim lekárom. Cvičenia sú prispôsobené úrovni skupiny a jednotlivých cvičiacich. Pri menšej skupinke je zaručený aj individuálny prístup lektora.

Na pobyt je možné nastúpiť v režime OTP (v 1. a 2. stupni ohrozenia):

a) osoba plne očkovaná,

b) osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo

c) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na 2 noci v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe,

- 5 lekcií jogy,

- zdravá strava (polpenzia),

- vstup do hotelového wellness, fínska sauna, parný kúpeľ, vonkajší bazén,

- fitness,

- vstup do hotelového kina

- wifi,

- darček pri príchode

100% garancia vrátenia peňazí v prípade, že sa pobyt z dôvodu protipandemických opatrení nebude môcť uskutočniť.

 

Informácie o inštruktoroch

Na pobyte sa zúčastnia dve inštruktorky a jeden inštruktor. Každý vás zoznámi so svojím štýlom jogy.

Monika Skokanová

Joga prišla ku mne v roku 2011, keď som si kúpila DVD Fredyho Ayisiho Môj život s jogou a postupne som zistila, že joga sa stáva prirodzenou časťou aj môjho života. Joga mi pomohla a stále pomáha lepšie spoznať seba a svet naokolo. Venujem sa tradičnej hatha joge, ktorej súčasťou je aj práca s dychom, očistné techniky, nasledovanie určitých morálnych a etických kódexov.

Po absolvovaní inštruktorského kurzu I. v roku 2016 som začala robiť kurzy pre začiatočníkov a otvorené hodiny jogy, kde môžu ľudia prísť bez predošlého nahlásenia sa a kde sa snažím ľudí inšpirovať a motivovať k hlbšiemu poznaniu seba samých a ukázať im, že vydať sa cestou jogy nie je len fyzické cvičenie, ale celoživotné dobrodružstvo, ktoré sa vyplatí podstúpiť.

Tamara Toth

Prvýkrát ma na jogu priviedla zvedavosť, prečo na karimatky pristupujú milióny ľudí na svete. U mňa to bola láska na prvú Šavasánu. O pár mesiacov po mojej úplne prvej joge som absolvovala intenzívny kurz inštruktora jogy a začala som viesť svoje hodiny.

Vediem Hatha jogu a jemnú Flow joguMohendžodáro – tantrickú jogu pre ženy. Snažím sa do svojich hodín priniesť vždy niečo nové. Relaxáciu rada spestrujem spievaním mantier a stále sa vzdelávam ako v oblasti jogy, tak i po osobnostnej a duchovnej stránke.

Joga napĺňa celú moju bytosť, zmenila môj život a s pokorou a láskou sa snažím svoje poznatky odovzdávať ďalej.

Branislav Pongrác

Braňov štýl vychádza prevažne zo slovenskej metódy s názvom Rozvaha pohybu a z tradičnej Hatha jogy, ktorej sa venoval v Thajsku a v Indii.

Braňo nám predvedie svoje vnímanie jogy ako vedomého pohybu. Uvedomovať si, ako sa pohybujeme životom, čo a prečo sa nám deje je dôležitou zručnosťou na prežívanie rozvážneho a pokojného života. Pre Braňa to znamená aj žiť v súlade s Prírodou a Vesmírom ako celkom.

 Počas spoločne strávených hodín si spolu osvojíme 4 základné piliere Vedomého a Rozvážneho pohybu; Sila=Vytrvalosť, Ohybnosť, Rovnováha a Ladnosť pohybu. Na mentálnej úrovni nám Sila a Vytrvalosť napomáhajú prekonávať ťažšie zvládnutelné situácie. Ohybnosť našej mysle môžeme vnímať aj ako opak stvrdnutosti, ktorá vedie k náchylnosti na mentálne zranenia a choroby. Nachádzanie Rovnováhy, a teda sústredenie, nám prináša menšie vychýlenia a schopnosť navrátiť sa do svojho stredu. Ak sme teda k sebe pozornejší, sme v rozvahe, nemusíme zažívať toľko výkyvov či dokonca pádov. Pravidelným tréningom týchto zručností môže byť náš pohyb životom ladnejší a plynulejší.

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava

- príplatok za samostatné ubytovanie v izbe (70 EUR)

- možnosť prístelky v dvojlôžkovej izbe

- obed

- masáže (odporúčame objednať vopred)

- -fakultatívny program (napr. ochutnávku vína s pánom enológom, Ing. Miroslavom Petrechom - od 15 Eur/osoba - v prípade záujmu sa uskutoční v sobotu po večeri)

- miestny poplatok: 1,10 Eur/noc

Storno podmienky

Flexi:

Zrušenie pobytu

Storno poplatok

30 – viac dní pred nástupom   

0% z ceny pobytu

15 – 29 dní pred nástupom

50% z ceny pobytu

0 – 14 dní pred pobytom

100% z ceny pobytu

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • rybačka
 • lukostreľba
 • tenisové kurty
 • prechádzky
 • jazda na koni
 • vonkajší bazén
 • historická knižnica
 • fitness centrum
 • wellness a spa (fínsku saunu a parný kúpeľ, masáže)
 • kozmetika, kaderník
V okolí
 • Ostrihom (15 min autom)
 • Vyšehrad (30 min autom)
Služby
 • reštaurácia
 • vináreň
 • kino

Lokalita