Zobraziť fotky
Cena pobytu 895.00

Moldavsko a víno

Kišiňov, Moldavsko
Gastro a víno
4 noci

Popis pobytu

Moldavsko - krajina ležiaca medzi Ukrajinou a Rumunskom - patrí medzi najmenej navštevované destinácie v Európe. Vydajte sa objaviť to, čo ponúka - očarujúcu prírodu, tradície, srdečnú pohostinnosť, dobré jedlo, víno a množstvo chrámov. Hrozno na víno sa v tu nepestuje len pre komerčné záujmy, rodinné tradície receptov sa dedia z generácie na generáciu. História výroby vína má viac ako 5000 rokov.

Okrem pošteklenia chuťových pohárikov spoznáte aj hlavnné mesto Kišiňov. Pýši sa množstvom zelene, početnými jazerami aj širokými bulvármi s historickými pamiatkami.

Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
4 x polpenzia (raňajky a obedy) a 3 x večere.

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Kišinev a Odesa - Viedeň.

Program

1.deň:
odlet z Viedne do Kišineva, transfer do hotela, ubytovanie, večera, nocľah.

2.deň:
raňajky, prehliadka Kišineva: socha vojvodu Štefana Veľkého, zvonica a Katedrála Narodenia Pána, Víťazný oblúk, Centrálne námestie, vládne budovy, parlament, v Parku Štefana Veľkého Alej klasikov s bustami osobností Moldavska. Navštívime mladé ambiciózne vinárstvo Chateau Vartely s kvalitným vínom z regiónu Orhei - ochutnávka vína a obed. Pokračujeme do kláštora Curchi (1773-75) - jeden z dôležitých monumentov moldavskej Bessarábie a centrum duchovného života. Návrat do hotela, nocľah.

3.deň:
raňajky, ochutnávka 4 druhov vína v „podzemnom vínárskom meste“ Cricova. V labyrinte ciest a tunelov v podzemí (120 km) je 1,25 milióna fliaš. Svoje kolekcie tu majú aj A. Merkelová i V. Putin. Navštívime múzeum vo voľnej prírode Orhei Vechi - kláštorný a jaskynný komplex. Posilníme sa obedom v tradičnom štýle - typické jedlá „mamaliga“, „zeama“, „placinte“, „sarmale“. V dedine Clisova Noua si pozrieme výrobu kobercov. Návrat do Kišineva, večera, nocľah.

4.deň:
raňajky, návšteva vinárstva Castel Mimi (zal. 1900) v nádhernom zámku - ochutnávka vína. Prehliadka hlavného mesta neuznanej Pridnesterskej moldavskej republiky Tiraspol nás zavedie do čias ZSSR. Po obede si pozrieme pevnosť Tighina (16.st.) a pamätník 2. sv. vojny v meste Bender. Odchod do Odesy, ubytovanie, večera a nocľah.

5.deň:

raňajky, prehliadka Odesy: Primorsky bulvár, radnica, budova Opery, Palác Voroncova, archeologické múzeum, symbol Odesy - Potemkinove schody. Obed, odeské katakomby - jeden z najdlhších labyrintov dlhý takmer 2500 km. Transfer na letisko a odlet.

Obtiažnosť

V cene je zahrnuté

- ubytovanie v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe

- polpenzia

- Letiskový, bezpečnostný a servisný poplatok

Informácie o inštruktoroch

Príplatky k pobytu


za 1/1 izbu 140 €.,

transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

- komplezné cestovné poistenie

- COVID pripoistenie
 

Storno podmienky

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
V okolí
Služby

Lokalita