Zobraziť fotky
Cena pobytu 279.00

Mindfulness pobyt

Zľava
Stará Lesná, SR
Yoga
2 noci

Popis pobytu

ZĽAVA PRI SKOROM NÁKUPE do 15.8. 2020 - 279 Eur/osoba (neskôr 299 Eur/osoba)

Ak skutočne prežívame prítomný okamih, sme sami so sebou, so svojím telom, dychom, myšlienkami, emóciami. Nemáme žiadne predsudky, neriešime, či sa nám niečo páči, či nepáči. Vnímame svet v nás a okolo nás taký, aký je.

Práve teraz.

Koniec roka je tradičným časom na spomalenie, bilancovanie. Ešte pred začiatkom adventu máme pre vás inšpiráciu, ako sa na toto obdobie pripraviť a vychutnať si wellness nielen pre telo, ale aj pre hlavu. Pozývame vás na Mindfulness pobyt.

Čo je to Mindfulness (všímavosť)?

Mindfulness (všímavosť, alebo tiež všímavý stav mysle) je o živote v prítomnom okamihu, o schopnosti byť  tu a teraz, so zvedavosťou, otvorenosťou, bez posudzovania, bez očakávania, s láskavosťou.

Nežijeme totiž v minulosti, ani v budúcnosti, hoci naša myseľ sa práve tam veľmi rada túla. Podľa výskumov sme v prítomnosti iba 20% času, zvyšných 80% naša „opica v hlave“ premýšľa o tom, čo bolo, alebo čo bude.  Mindfulness je schopnosť jasnejšie vnímať a uvedomovať si udalosti v prítomnom okamihu a vďaka tomu lepšie zvládať stres, negatívne emócie, zachovať si odstup od neužitočných myšlienok a dosahovať pokoj, nadhľad a celkovú lepšiu psychickú i fyzickú pohodu.  

V čom Mindfulness pomôže:

 • viac žiť v prítomnom okamihu
 • zvládať emócie
 • zvládať stres
 • predchádzať syndrómu vyhorenia
 • lepšie zvládať konflikty
 • upevňovať vnútornú spokojnosť so svojim životom
 • zlepšovať medziľudské vzťahy

Ako vyzerá víkendová ochutnávka  Mindfulness – všímavosti?

Naša ochutnávka  všímavosti počas víkendového pobytu bude súborom jemných psychických a fyzických cvičení všímavého pohybu, Mindfulness  meditácií,  ale aj zaujímavých informácií, rozhovorov a reflexií na pocity, ktoré budete zažívať počas meditácií či cvičení všímavého pohybu.

Čo potrebujem na tento pobyt?

Naše cvičenia si vyžadujú pohodlné oblečenie, voľnejšie v páse, podložku na cvičenie, deku, teplé ponožky, prípadne meditačný vankúš, nie je však nutnosťou.

Cvičeniami Mindfulness a workshopmi vás prevedie lektorka Mindfulness PhDr. Kvetoslava Sarvašová.

Kde sa pobyt uskutoční?

Pobyt si vychutnáte v jednom z najväčších wellness v Tatrách, v hoteli Kontakt wellness hotel**** v Starej Lesnej. Hotel je obklpený nádhernou horskou prírodou a ponúka hosťom výnimočný vitálny svet. Nájdete tu parné kúpele,  hrejivé sauny, vodné atrakcie či relaxačné miestnosti.  Po osviežujúcej prechádzke v tatranskej prírode dobre padne relax wo wellness.

Na pobyt je možné využiť aj príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa (tzv. rekreačný poukaz).

 

Program

6. 11. 2020  piatok

14.00 – check in

17.00 – 18.30: Mindfulness workshop- čo je to Mindfulness, zoznámenie (90 min)

18.30 – 19.15: Večera

19.30: voľný program, spoločné posedenie

 

7.11. 2020 sobota

7.30 – 8.30: Body scan meditácia – vnímanie tela, všímavá chôdza (60 min)

8.45 – 9.15: raňajky

10.00 – 13.00: Mindfulness workshop (koncept Mindfulness,vnímanie
sveta, všímavý pohyb, mindfulness a stres) (180 min)

13.30 -14.00: obed

14.00 – 18.00: Čas pre bytie, čas pre seba, wellness - masáž, prechádzky a pod.

18.00 – 19.00: Všímavé jedenie – večera v tichu, meditácia zmyslov (60 min)

 

8. 11. 2020  nedeľa

7.30 – 8.00: raňajky

8.15 – 9.15: Mindfulness workshop – Zvládanie stresu pomocou Mindfulness (60 min)

10.00: check out

 

Za Mindfulness lekcie, ich priebeh, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný Mindfulness lektor počas pobytu.

Cestovná kancelária si vyhradzuje právo zmeniť osobu Mindfulness lektora v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov Mindfulness lektor nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 10 dospelých osôb

 

 

 

 

Obtiažnosť

Cvičenia Mindfulness sú vhodné pre  ľudí, ktorí pracujú s ľuďmi, pre tých, ktorí žijú v častom strese a napätí, vykonávajú náročné a zodpovedné povolania, ale aj tých, ktorí sa potrebujú  odpútať od neužitočných myšlienok, či digitálneho sveta plného multitaskingu, v ktorom zabudli oddychovať, stratili schopnosť koncentrácie a často čelia stresu či úzkostiam.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie v dvojlôžkovej izbe

- polpenzia (bohaté raňajky a večera formou štvorchodového menu)

- Mindfulness semináre (7,5 hod)

- vstup do bazéna a fitness

- vstup do vnútorného wellness sveta s relaxačnými miestnosťami, so saunami, parnými a vodnými kúpeľmi,  

   vonkajší wellness komplex – suchá sauna so soľnou stenou, vonkajšia vírivka, fínska kaďa

- Jacuzzi bar s vírivkami

- wi-fi pripojenie v rámci celého

- biliard, stolný tenis, stolný futbal

- parkovanie monitorované kamerovým systémom

- zapožičanie županu pre dospelých

- darček pri príchode

- poistenie CK proti insolventnosti

Informácie o inštruktoroch

Kvetoslava Sarvašová

Som lektorka mäkkých zručností, mentorka a koučka. A najnovšie aj lektorka vo výcviku pre metódu MBSR (Mindfulness based stress reduction), čiže znižovania stresu pomocou Mindfulness (všímavosti).

Bez pevných základov viac ako dvadsiatich rokov na pozícii personálnej riaditeľky v nadnárodných korporáciách by som sa neodvážila robiť túto prácu. Rada sa delím o svoje skúsenosti a vedomosti a pomáham ľuďom, aby pomocou vlastných zdrojov dokázali žiť slobodnejší a naplnenejší život v práci aj v súkromí. Roky strávené vo firmách mi teraz, keď som mimo nich, umožňujú lepšie chápať ich situáciu a potreby, najmä v oblasti well-being a rozvoja zamestnancov.

Mindfulness a metódu MBSR som vyskúšala sama na sebe. Kto dnes nerieši stres? MBSR pre mňa znamená niečo konkrétne, uchopiteľné a najmä podložené množstvom vedeckých štúdií a dôkazov. 

Absolvovala som osemtýždňový online kurz Davea Pottera, ktorý študoval priamo v kolíske metódy MBSR – na Lekárskej fakulte Univerzity v Massachusetts, kde zakladateľ Mindfulness MBSR Jon Kabat-Zinn v roku 1979 založil Kliniku znižovania stresu a začal uplatňovať a vedecky overovať metódu MBSR. Vo vzdelávaní pokračujem na Mindfulness Academy Solterreno a čo je hlavné, Mindfulness žijem dnes a denne. Po wellness pobytoch, dovolenkách či potení sa v telocvični, kde som hľadala kompenzáciu pracovných a životných stresov, som konečne našla wellness pre svoju hlavu.

Vďaka Mindfulness dnes žijem vedomejší život, naučila som sa prijímať veci také, aké sú a vedome sa rozhodovať, ako sa k nim postavím. Som menej reaktívna, omnoho lepšie rozumiem vlastným emóciám a mozgu.

Stres, úzkosť, choroby, komplikované vzťahy, viaznuca komunikácia a rôzne iné pohromy z nášho života len tak nezmiznú. Vďaka Mindfulness a metóde MBSR však máme možnosť naučiť sa, ako ich lepšie zvládnuť. Presne tak, ako to hovorí zakladateľ metódy MBSR Jon Kabat-Zinn vo svojom známom citáte: „Nemôžeš zastaviť vlny, ale môžeš sa naučiť surfovať.“

Príplatky k pobytu

- ubytovanie v jednolôžkovej izbe (40 Eur)

- masáže

- obed

Storno podmienky

Prísne

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • Mindfulness
 • meditácie
 • wellness
 • prechádzky
V okolí
 • Stará Lesná
 • Tatry
Služby
 • spa terapie
 • fitness centrum
 • bazénový svet
 • vírivka
 • infra a parná sauna
 • tatranská sauna
 • bowling

Lokalita