Zobraziť fotky
Cena pobytu 259.00

Mindfulness pobyt

Stará Lesná, SR
Joga a ajurvéda
2 noci

Popis pobytu

Ak skutočne prežívame prítomný okamih, sme sami so sebou, so svojím telom, dychom, myšlienkami, emóciami. Nemáme žiadne predsudky, neriešime, či sa nám niečo páči, či nepáči. Vnímame svet v nás a okolo nás taký, aký je.

Práve teraz.

Nové začiatky a znovuobjavovanie seba môžu začínať kedykoľvek. Poďte nabrať energiu a vychutnať si wellness nielen pre telo, ale aj pre hlavu. Pozývame vás už druhýkrát na Mindfulness pobyt.

Čo je to Mindfulness (všímavosť)?

Mindfulness (všímavosť, alebo tiež všímavý stav mysle) je o živote v prítomnom okamihu, o schopnosti byť  tu a teraz, so zvedavosťou, otvorenosťou, bez posudzovania, bez očakávania, s láskavosťou.

Nežijeme totiž v minulosti, ani v budúcnosti, hoci naša myseľ sa práve tam veľmi rada túla. Podľa výskumov sme v prítomnosti iba 20% času, zvyšných 80% naša „opica v hlave“ premýšľa o tom, čo bolo, alebo čo bude.  Mindfulness je schopnosť jasnejšie vnímať a uvedomovať si udalosti v prítomnom okamihu a vďaka tomu lepšie zvládať stres, negatívne emócie, zachovať si odstup od neužitočných myšlienok a dosahovať pokoj, nadhľad a celkovú lepšiu psychickú i fyzickú pohodu.  

V čom Mindfulness pomôže:

 • viac žiť v prítomnom okamihu
 • zvládať emócie
 • zvládať stres
 • predchádzať syndrómu vyhorenia
 • lepšie zvládať konflikty
 • upevňovať vnútornú spokojnosť so svojim životom
 • zlepšovať medziľudské vzťahy

Ako vyzerá víkendová ochutnávka  Mindfulness – všímavosti?

Naša ochutnávka  všímavosti počas víkendového pobytu bude súborom jemných psychických a fyzických cvičení všímavého pohybu, Mindfulness  meditácií,  ale aj zaujímavých informácií, rozhovorov a reflexií na pocity, ktoré budete zažívať počas meditácií či cvičení všímavého pohybu.

Čo potrebujem na tento pobyt?

Naše cvičenia si vyžadujú pohodlné oblečenie, voľnejšie v páse, podložku na cvičenie, deku, teplé ponožky, prípadne meditačný vankúš, nie je však nutnosťou.

Cvičeniami Mindfulness a workshopmi vás prevedie lektorka Mindfulness PhDr. Kvetoslava Sarvašová.

Kde sa pobyt uskutoční?

Pobyt si vychutnáte v jednom z najväčších wellness v Tatrách, v hoteli Kontakt wellness hotel**** v Starej Lesnej. Hotel je obklpený nádhernou horskou prírodou a ponúka hosťom výnimočný vitálny svet. Nájdete tu parné kúpele,  hrejivé sauny, vodné atrakcie či relaxačné miestnosti.  Po osviežujúcej prechádzke v tatranskej prírode dobre padne relax wo wellness.

Na pobyt je možné využiť aj príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa (tzv. rekreačný poukaz).

Program

piatok

14.00 – check in

17.00 – 18.30: Mindfulness workshop- čo je to Mindfulness, zoznámenie (90 min)

18.30 – 19.15: Večera

19.30: voľný program, spoločné posedenie

 

sobota

7.30 – 8.30: Body scan meditácia – vnímanie tela, všímavá chôdza (60 min)

8.45 – 9.15: raňajky

10.00 – 13.00: Mindfulness workshop (koncept Mindfulness,vnímanie
sveta, všímavý pohyb, mindfulness a stres) (180 min)

13.30 -14.00: obed

14.00 – 18.00: Čas pre bytie, čas pre seba, wellness - masáž, prechádzky a pod.

18.00 – 19.00: Všímavé jedenie – večera v tichu, meditácia zmyslov (60 min)

 

nedeľa

7.30 – 8.00: raňajky

8.15 – 9.15: Mindfulness workshop – Zvládanie stresu pomocou Mindfulness (60 min)

10.00: check out

 

Za Mindfulness lekcie, ich priebeh, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný Mindfulness lektor počas pobytu.

Cestovná agentúra si vyhradzuje právo zmeniť osobu Mindfulness lektora v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov Mindfulness lektor nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 10 dospelých osôb

 

 

 

 

Obtiažnosť

Cvičenia Mindfulness sú vhodné pre  ľudí, ktorí pracujú s ľuďmi, pre tých, ktorí žijú v častom strese a napätí, vykonávajú náročné a zodpovedné povolania, ale aj tých, ktorí sa potrebujú  odpútať od neužitočných myšlienok, či digitálneho sveta plného multitaskingu, v ktorom zabudli oddychovať, stratili schopnosť koncentrácie a často čelia stresu či úzkostiam.

Na pobyt je možné nastúpiť v režime OTP (v 1. a 2. stupni ohrozenia):

a) osoba plne očkovaná,

b) osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo

c) osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

V cene je zahrnuté

- ubytovanie v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe

- polpenzia (bohaté raňajky a večera formou štvorchodového menu)

- Mindfulness semináre (7,5 hod)

- vstup do bazéna a fitness

- vstup do vnútorného wellness sveta s relaxačnými miestnosťami, so saunami, parnými a vodnými kúpeľmi,  

   vonkajší wellness komplex – suchá sauna so soľnou stenou, vonkajšia vírivka, fínska kaďa

- Jacuzzi bar s vírivkami

- wi-fi pripojenie v rámci celého

- biliard, stolný tenis, stolný futbal

- parkovanie monitorované kamerovým systémom

- zapožičanie županu pre dospelých

Informácie o inštruktoroch

Kvetoslava Sarvašová

Som lektorka mäkkých zručností, mentorka a koučka. A najnovšie aj lektorka pre metódu MBSR (Mindfulness based stress reduction), čiže znižovania stresu pomocou Mindfulness (všímavosti).

Bez pevných základov viac ako dvadsiatich rokov na pozícii personálnej riaditeľky v nadnárodných korporáciách by som sa neodvážila robiť túto prácu. Rada sa delím o svoje skúsenosti a vedomosti a pomáham ľuďom, aby pomocou vlastných zdrojov dokázali žiť slobodnejší a naplnenejší život v práci aj v súkromí. Roky strávené vo firmách mi teraz, keď som mimo nich, umožňujú lepšie chápať ich situáciu a potreby, najmä v oblasti well-being a rozvoja zamestnancov.

Mindfulness a metódu MBSR som vyskúšala sama na sebe. Kto dnes nerieši stres? MBSR pre mňa znamená niečo konkrétne, uchopiteľné a najmä podložené množstvom vedeckých štúdií a dôkazov. 

Absolvovala som osemtýždňový online kurz Davea Pottera, ktorý študoval priamo v kolíske metódy MBSR – na Lekárskej fakulte Univerzity v Massachusetts, kde zakladateľ Mindfulness MBSR Jon Kabat-Zinn v roku 1979 založil Kliniku znižovania stresu a začal uplatňovať a vedecky overovať metódu MBSR. Vo vzdelávaní pokračujem na Mindfulness Academy Solterreno a čo je hlavné, Mindfulness žijem dnes a denne. Po wellness pobytoch, dovolenkách či potení sa v telocvični, kde som hľadala kompenzáciu pracovných a životných stresov, som konečne našla wellness pre svoju hlavu.

Vďaka Mindfulness dnes žijem vedomejší život, naučila som sa prijímať veci také, aké sú a vedome sa rozhodovať, ako sa k nim postavím. Som menej reaktívna, omnoho lepšie rozumiem vlastným emóciám a mozgu.

Stres, úzkosť, choroby, komplikované vzťahy, viaznuca komunikácia a rôzne iné pohromy z nášho života len tak nezmiznú. Vďaka Mindfulness a metóde MBSR však máme možnosť naučiť sa, ako ich lepšie zvládnuť. Presne tak, ako to hovorí zakladateľ metódy MBSR Jon Kabat-Zinn vo svojom známom citáte: „Nemôžeš zastaviť vlny, ale môžeš sa naučiť surfovať.“

Príplatky k pobytu

- ubytovanie v jednolôžkovej izbe (40 Eur)

- masáže (podľa cenníka v hoteli)

- obed

- vlastná doprava

Storno podmienky

Vlastné:

31 a viac dní pred príchodom 0% z ceny pobytu (bezplatné storno)

21 - 30 dní pred príchodom 40% z ceny pobytu

11 - 20 dní pred príchodom 70% z ceny pobytu

0 - 10 dní pred príchodom 100% z ceny pobytu

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • Mindfulness
 • meditácie
 • wellness
 • prechádzky
V okolí
 • Stará Lesná
 • Tatry
Služby
 • spa terapie
 • fitness centrum
 • bazénový svet
 • vírivka
 • infra a parná sauna
 • tatranská sauna
 • bowling

Lokalita