Zobraziť fotky
Cena pobytu 250.00

Magický spirituálny víkend v kaštieli

Odporúčané
Béla, SR
Yoga
2 noci

Popis pobytu

Príďte si oddýchnuť a užiť si príjemnú holistickú atmosféru v kaštieli Château Béla.

V dnešnom uponáhľanom svete je nesmierne dôležité a ťažké si nájsť čas len pre seba. Práve preto sme Vám pripravili víkend plný aktivít spájajúcich telo, myseľ a dušu v prekrásnom a magickom prostredí kaštieľa, aby ste sa pred vianočnými sviatkami mohli zregenerovať.

Zbavte sa stresu a rozlietaných myšlienok, a vykročte do nového roku s novou energiou a vnútornou harmóniou.

Pridajte sa k nám a doprajte si nezabudnuteľný zážitok.

Nechajte sa inšpirovať, nabiť sa energiou za pomoci zvukovej terapie, hodinou jogy a Qi gongu či ajurvédskou masážou. Alebo kombináciou všetkých!

 

Gong meditácia pre harmóniu tela, mysle a duše.

Terapiou zvukom za pomoci spievajúcich misiek a gongov nás bude sprevádzať skúsená sound healing masterka Lucia Nosko, ktorá prostredníctvom workshopu prinesie hlbokú relaxáciu a harmonizáciu. Qi Gong v podaní Petra Fila je čínske energetické cvičenie, pomocou ktorého sa naučíte jednoduché a účinné spôsoby, ako sa zbaviť stresu a znova nastoliť vnútornú harmóniu, ktorá sa prenesie na celý váš život. Čaká Vás jedinečná hodina jogy a meditácie s uznávaným slovenským lektorom, Fredy Ayisim, ktorý vás naučí základné cvičenia a dýchacie techniky. Sujith Sudakaran sa narodil v indickej Kerale, kde nadobudol vzťah k joge a študoval ajurvédske masáže. Počas pobytu zažijete tradičnú Hatha jogu, ktorá sa praktizuje na juhu Indie. K dispozícii budú masáže na báze ajurvédy a ochutnávka lahodných ajurvedických čajov.

Nemáte čas tento víkend? Nemajte obavy, ďalší spirituálny pobyt je plánovaný na jar 2020!

Program

Piatok 13.12.2019

od 14.00 Check in

17.00 Qi Gong

od 18.30 Večera

20.30 Premietanie filmu „Heal“

Sobota 14.12.2019

7.00-10.00 Ľahké raňajky

10.00 Meditácia & dychové cvičenia

11.00-13.00 Brunch

13.00 Joga s Fredy Ayisi

14.00-16.00 Poobedné Ajurvédske nápoje

16.30-18.00 Zvuková terapia & gong meditácia s Luciou Nosko

od 18.30 Večera

20.30 Premietanie filmu „The Game Changers“

Počas celého dňa možnosť ajurvédskych masáží za poplatok!

Nedeľa 15.12.2019

7.00-10.00 Ľahké raňajky

10.00 Hatha joga so Sujith Sudakaran

11.00-13.00 Brunch

Neskorý check out do 13.00

Obtiažnosť

Vhodné pre každého.

V cene je zahrnuté

Cena zahŕňa ubytovanie na 2 noci v dvojlôžkovej izbe pre 1 osobu, zdravú strava (ľahké raňajky, brunch a večeru formou bufetu), 1 hodinu Qi Gong, 1 Sound healing terapiu & gong meditáciu, 2 joga hodiny, meditácie a ajurvédske čaje, využitie fínskej sauny a parného kúpeľa, fitnes centra a vstup do hotelového kina. 

Informácie o inštruktoroch

Fredy Ayisi

Jeho yóga je iná, je to dych, energia, pohyb a príbeh, s ktorým vás Fredy počas jehob lekcie prevedie. Keď mu budete dôverovať, počúvať čo hovorí a koncentrovať na jeho slová, tak vás na záver dovedie k pocitu oslobodenia. Jeho lekcia strieda mantry, pranayamu, pohyb prepojený s dychom, každý jeden pohyb, tak ako na seba nadväzuje má logiku. A popri tom celom vždy dokáže odovzdať kúsok informácie z ôsmych stupňov uceleného systému jógy. Nenásilne, nenútene, tak ako elegantné pohyby asán v sprievode dychu. Na záver krátka meditácia a okamžitý efekt uvoľnenia v savasane.

Keď sa Fredyho spýtate, ako sa dostal k yóge povie vám, že mu bola predurčená a k jeho osobe patrí odjakživa. Keď mal dvanásť rokov, začal cvičiť karate. Ako doplnkovému cvičeniu sa venoval yóge. V pätnástich rokoch sa ponoril hlbšie, začal študovať knihy východných filozofií a yógu už vtedy vnímal duchovnejšie ako systém asán. Yóga sa stala pre neho hlavnou životnou cestou, založil v Bratislave prvé yógové štúdio Yoga Vidyalaya, organizuje festival Shantiloka, vydáva jógové DVD, školí nových lektorov. Fredy je športovec, tanečník a nadšený cestovateľ. Organizuje poznávacie a dobrodružné zájazdy do Thajska a Indie, kde sa delí o svoje zážitky. Ale aj sám študuje celý život. Jeho učiteľ je Swami Achintyananda, jeho drahý priateľ, poradca a guru z Indie.

Sujith Sudakaran

Sujit sa narodil v indickej Kerale ktorej sa zvykne hovoriť “Gods own place” v preklade “Boží domov”.  Jedno z najkrajších miest na svete bolo i Sujithovým domovom, ale aj miestom kde nadobudol vzťah yoge a získal svoju početné znalosti a schopnosti.  Dlhé roky študoval po boku špičkových yogových osobností nielen yogu ale aj Ajurvédsku medicínu.  V Kerale pôsobil od roku 2011 centre Vedanta. Potom sa rozhodol cestovať a rozšíriť svoje pôsobenie do Európy kde učí a pôsobí dodnes. Spomedzi mnohých krajín mu učarovalo aj Slovensko pretože – ako sám hovorí – sú tu láskaví a dobrí ľudia.  Na jeho hodinách zažijete veľmi tradičnú yogu, ktorá sa praktikuje na juhu Indie. Sujith dáva veľký dôraz na správne prevedenie asán a terapeutické účinky yogy. Tiež organizuje početné poznávacie pobyty po celom svete. Je to človek ktorý vyniká múdrosťou a skromnosťou, otvorenosťou a precíznosťou.

Lucia Nosko

Sound healingom sprevádza skúsená sound healing masterka. Mgr. Lucia Nosko študovala terapiu zvukom vo svete. Nepál-India-Nemecko- a za jej majsterským stupňom stojí americký Grand Gong Master Don Conreaux, ktorý je vyhľadávaná kapacita v oblasti holistickej medicíny nielen v Amerike, ale všade na svete.

Príplatky k pobytu

masáže

Storno podmienky

Podľa hotela:

Hosť môže zrušiť rezerváciu bezplatne do 72 hodín pred príchodom. Hosť zaplatí 100% ceny prvej noci v prípade zrušenia rezervácie 72 hodín pred príchodom.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • joga
  • zvuková terapia
  • premietanie filmu
V okolí
  • Ostrihom
Služby
  • wellness
  • masáže

Lokalita