Zobraziť fotky
Cena pobytu 2045.00

Krásy Srí Lanky

Srí Lanka
Za poznaním
10 nocí

Popis pobytu

Kombinácia pobytovej a poznávacej dovolenky zameraná na zážitky. Ukážeme vám to najzaujímavejšie z exotického ostrova Srí Lanka a na záver vás čaká relaxácia na pláži teplého Indického oceánu. Prehliadneme si nádherné jaskynné chrámy v Dambulle, prejdeme sa bývalým kráľovským mestom Polonnaruwou, vystúpime na tajomnú skalnú pevnosť Sigiriyu obklopenú vodnými záhradami. Nezabudneme ani na bývalé kráľovské mesto Kandy. Vydáme sa na slonie safari a na vysočinu s malebnými čajovými plantážami a vodopádmi, ich časť prejdeme vlakom. Na záver dovolenky nás čaká niekoľkodňový oddych na západnej pláži. To všetko s nadštadarným ubytovaním vo vnútrozemí a v luxusnom hoteli na pláži.

Na Srí Lanke okrem obdivovania pamiatok, ktoré odkazujú na starodávne civilizácie, prechádzkach po očarujúcej prírode a pití pravého cejlónskeho čaju, zažijete aj priateľskú atmosféru v spoločnosti miestnych obyvateľov.  Na ostrove sa nachádza niekoľko rezervácií a národných parkov. Teploty sa tu pohybují po celý rok medzi 30-35° C, vo vyšších hornatých oblastiach o 10-15° menej.

Nechajte sa zlákať na cestu do tejto exotickej krajiny.

ČO VÁS ČAKÁ:

 • jaskynné chrámy v Dambulle
 • kráľovské mesto Polonnaruwa
 • slonie safari v národnom parku
 • skalná pevnosť Sigiriya
 • kráľovské mesto Kandy s Chrámom Buddhovho zubu
 • vlakom cez vysočinu
 • malebné horské scenérie
 • kvalitné ubytovanie v 3,5-4* hoteloch
 • luxusný 4* hotel na pláži
 • polopenzia

Program

1. deň - ODLET NA SRÍ LANKU

Odlet z Prahy na Srí Lanku

2. deň - PRÍLET NA SRÍ LANKU, DAMBULLA - JASKYNNÉ CHRÁMY

Prílet na Srí Lanku a privítanie slovenským/českým sprievodcom a anglicky hovoriacim šoférom. Z letiska bude naša cesta smerovať do Dambully (UNESCO) preslávenej jaskynnými chrámami, ktoré pozostávajú z piatich nádherne zdobených jaskýň so 150 podobizňami Budhu. Popoludní príchod do hotela a odpočinok po lete. Ubytovanie s polpenziou v hoteli v oblasti Sigiriya.

3. deň - POLONNARUVA, NÁRODNÝ PARK MINNERIYA

Po raňajkách sa vyberieme do bývalého kráľovského mesta Sinhálského kráľovstva, Polonnaruwy (UNESCO), ktoré ukrýva pôsobivé zbytky palácov a chrámov a najznámejšie sochy sediaceho, ležiaceho a stojacieho Buddhu. Popoludní nás čaká jeepové safari v národnom parku Minneriya, kde uvidíme stáda slonov a nádhernú prírodu. Návrat do hotela.

4. deň - SIGIRIYA, KANDY

Ráno vystúpime na “Leviu skalu” Sigiriyu opradenú legendami. 200 metrov vysoká skala prí k turistami najobľúbenejším miestam ostrova. Potom si prehliadneme záhradu s korením, kde sa zoznámime so spôsobmi pestovanie a použitia liečivých rastlín a korenia. Navštívíme skalný chrám Aluvihára, kde boli spísané prvé buddhistické texty na palmové listy. Popoludní príchod do mesta Kandy, kde si prehliadneme očarujúci Chrám Buddhovho zubu, v ktorom je ukrytý Buddhov zub, najposvätnejšia relikvia Srí Lanky. Podvečer nám miestni tanečníci predvedú tradičné  kandyjské tance, vrátane chôdze po žeravon uhlí. Ubytovanie s polpenziou v hoteli v Kandy.

5. deň -VYSOČINA A ČAJOVÉ PLANTÁŽE

Vydáme sa na tradičný mestský trh v Kandy, ktorý je skvelým miestom na nákup suvenírov, korenia, výrobkov ajurvédskej medicíny a ovocie. Potom sa prejdeme v botanickej záhrade Peradeniya, v ktorej sa nachádza mnoho druhov tropických rastlín. Ďalej budeme pokračovať do najvyššie položeného mesta ostrova, Nuwary Eliyi, obklopeného čajovými a zeleninovými plantážami s koloniálnymi vilami a golfovým ihriskom, ktorému sa právom hovorí “Malé Anglicko”. Po ceste do hôr si prehliadneme továreň na spracovanie čaju s možnosťou ochutnávky a nákupu čierneho a zeleného čaju najväčšej kvality. Ubytovanie s polopenziou v hoteli v Nuwara Eliya.

6. deň - VLAKOM CEZ ČAJOVÉ PLANTÁŽE, PLÁŽ

Z Nuwary Eliyi se vydáme za relaxáciou na pláž. Časť cesty cez vysočinu prejdeme vlakom. Čakajú nás úchvatné vyhliadky na čajové plantáže, vodopády, zeleninové políčka a horské dedinky. Pokračovať budeme zalesneným údolím rieky Kelaniya ganga, ktorú preslávilo natáčanie oscarového filmu Most cez rieku Kwai. Tí odvážnejší z nás si vyskúšajú rafting na divokej vode tejto rieky. Podvečer príchod do hotela na západnej pláži. Ubytovanie s polopenziou v plážovom hoteli.

7. deň - 10. deň - RELAX NA PLÁŽI

Na záver cestovania po Srí Lanke si doprajte relaxáciu na pláži Indického oceánu, počas ktorej môžete podniknúť krátke výlety po okolí a spoznať každodenný život miestnych obyvateľov žijúcich na pobreží.
Check out z hotelovej izby o 11:00 s možnosťou zostať na pláži do večera. Transfer na letisko okolo 20.hodiny večernej. Garantovaný neskorý check out z izby je možný za príplatok.

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

V cene je zahrnuté

- medzinárodná letenka so všetkými taxami a poplatkami

- 4x ubytovanie v 3,5* - 4* hoteloch vo vnútrozemí počas poznávacej časti

- 4x ubytovanie v kvalitnom plážovom 4* hoteli

- polpenzia - raňajky a večere

- doprava po Srí Lanke klimatizovaným minibusom

- služby českého sprievodcu počas poznávacieho okruhu

- asistencia cez telefón českého delegáta počas pobytu v hoteli na pláži

- vízum za 35 USD pre osoby staršie ako 12 rokov

Cena platí s letenkou v najnižšej knihovacejí triede pri odlete z Prahy a zároveň pri obsadení izby 2 osobami. Pri odlete z Viedne/Budapešti alebo iného letiska sa cena môže mierne líšiť.

Informácie o inštruktoroch

Bez joga inštruktora. Český sprievodca na mieste.

Príplatky k pobytu

- cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu zo zdravotných dôvodov

- vstupné na pamiatky, safari a zaujímavosti (cca 150 USD)

- krátkodobé výlety

- ostatné stravovanie

- ostatné aktivity a fakultatívne výlety

- neskorý check-out z plážového hotela (príplatek vrátane večere od 61 Eur/os., podľa vybraného hotela na pláži)

Storno podmienky

Vlastné, podľa CK.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • turistika
 • relax
V okolí
 • Kandy
 • Polonnaruwa
 • skalná pevnosť Sigiriya
Služby
 • ubytovanie
 • sprievodca

Lokalita