Zobraziť fotky
Cena pobytu 766.00

Joga v Toskánsku

Toskánsko, Taliansko
Yoga
5 nocí

Popis pobytu

Načerpajte energiu v jedinečnom a krásnom joga rezorte v Toskánsku -  kvalitné ubytovanie, veľké vonkajšie a vnútorné plochy na cvičenie jogy, prekrásna okolitá príroda.

ČO VÁS ČAKÁ? 

 • kombinácia pobytu v nádhernej krajine Toskánska v spojení s jogou
 • ubytovaniena 6 dní/ 5 nocí v nádhernom eko agroturizme s bio farmou zameranou na jogu, ktorý je umiestnený v malebnej krajine v toskánskych kopcoch
 • plná penzia (zahŕňa raňajky, ľahký obed, večeru) v miestnej bio reštaurácii s využitím vlastných vypestovaných plodín a regionálnych potravín a zameraním na vyváženú a ľahkú stravu
 • hotelové wellness – vnútorný bazén, telocvičňa, vonkajšie jazierko na kúpanie
 • lekcie jogy s Danou Beierovou
 • poistenie CK proti úpadku

Pobyt je organizovaný s vlastnou dopravou.

POPIS UBYTOVANIA

Krásny rezort sa nachádza v lokalite južnej Maremmy v lokalite Toskánsko, neďaleko mestečka Scansano. Veľkou výhodou je predovšetkým blízkosť mora. Idylický objekt je obklopený olivovými hájmi a lesmi. Návštevníkom ponúka 4 renovované domy v typickom toskánskom rustikálnom štýle.

VYBAVENIE IZIEB

Vybavenie izieb bolo starostlivo vybrané tak, aby ponúkalo návštevníkom maximálny komfort a zároveň dokázalo navodiť príjemný pocit relaxácie v spojení s tradičnými toskánskymi prvkami. V každej z izieb dominujú na stenách izieb obrazy umelkyne Dalily Chessa a podľa ich obsahov sú jednotlivé izby tiež pomenované. Všetky izby majú priamý vstup na trávnaté plochy, ktoré obklopujú ubytovanie a vedú k bio bazénu. Wi-Fi je hosťom k dispozícii v spoločných priestoroch, k dispozícii je tiež káblové pripojenie.

STRAVOVANIE

V cene pobytu je PLNÁ PENZIA. Raňajky, ľahký obed so zeleninou, hlavný chod, strukoviny a ovocie, večera. Plná penzia zahŕňa minerálnu vodu (nebalenú), víno nie je zahrnuté v cene.

Raňajky – 8:00-10:00

Obed – 12:30-14:30

Večera – 19:00-21:00

JOGA LEKCIE

2 x denne cvičenie jogy s Danou Beierovou

WELLNESS

Klienti môžu maximálne využívať relaxáciu v miestnom wellness centre, ktorého súčasťou je vnútorný vyhrievaný bazén. V ponuke wellness centra je okrem bazénu  tiež hydromasážna vaňa či emocionálna sprcha. Vnútorná veľká krytá plocha na cvičenie jogy. Vonkajšie jazierko s ležadlami.

Skupina kvalifikovaných profesionálov a špecialistov na krásu je  Vám k dispozícii na individuálnu starostlivosť a používajú iba prírodné kozmetické eco-friendly prípravky a doplnky.

Wellness centrum ponúka možnosti oddychu, jogy či meditácie.

Wellness centrum je vhodné na organizovanie skupinových seminárov a kurzov, joga pobytov, terapií a pod. K dispozícii je 60m2 veľký bazén s teplotou 35-36°C, 115-125 cm hlboký s výhľadom na prekrásne toskánske kopce. Tiež je k dispozici sála s rozlohou 130m2 s drevenými podlahami, vybavený podložkami, vankúšmi a dekami na jogu a meditáciu. Na relaxáciu je možné využiť takisto drevenú terasu na vonkajšie aktivity, prípadne masážnu miestnosť ponúkajúcu masáže.

AKTIVITY

Rezort je obklopený krásnou prírodou toskánskych kopcov ponúkajúcou možnosti predovšetkým pre pešiu turistiku a cyklistiku. Pešie i cyklo trasy sú lemované olivovými hájmi a vinicami.

Orbetello sa nachdzaí 40 kilometrov od rezortu a ponúka krásne biele pláže vrátane plážových barov. Feniglia je prírodná rezervácia s píniovými hájmi známymi svoju nenahraditeľnou vôňou, ktorú môžete navštíviť ako peší turisti či prejsť na bicykli.

Argentario – neďaleko od Orbetella nájdete mys Argentario, na ktorém sa nachádzajú dve typické stredoveké dedinky Santo Stefano a Porto Ercole, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na more a sú považované za dve najkrajšie oblasti Maremmy. Z dedín sa je možné vydať na výlet loďou na ostrovy Giannutri a Giglio.

Smerom na juh od rezortu sa nachádza dedina Capalbio známa tarotovou záhradou vytvorenou Niki de Saint Phalle.

Oblasť Grosseto je ďalším prímorským strediskom, ktoré je ľahko dosažiteľné, Marina di Alberese sa nachádza cca 35 kilometrov daleko, podobne ako útesy Talamone, píniový les v Principina Mare a moderná Marina di Grosseto.

Nachádza sa tu tiež unikátna prírodná rezervácia – napríklad prírodný park Uccellina s píniovými lesmi, pastvinami a mokrinami v blízkosti mora, piesočnatých pláží a útesov. Park môžete navštíviť z mestečiek Talamone nebo Alberese.

Pre milovníkov historie odporúčame navštíviť katedrálu Massa Marittima z 12. storočia, Grossetto so stredovekými múrmi, Castiglione della Pescaia obklopené pevnosťou, krásné opátstvo San Rabano a vežu Uccellina. Historicky zaujímavé sú aj mestečká Sorano, Sovana a nádherné Pitigliano, kde žili v 2. storočí pred Kristem Etruskovia - ich hrobky je tiež možné navštíviť.

Ak sa rozhodnete cestovať více, 60 km od rezortu sa nachádza turistami milovaná Sienna, Montalcino s opátstvom Saint Antimo, Pienza, Bagno Vignoni či opátstvo San Galgano.

Saturnia a Petriolo – 25 kilometrov od areálu sa nachádzajú horúce pramene známé už z predrománskych časov. Pramene mají teplotu 37°C a je možné ich navštíviť po celý rok. Sírnaté pramene sú typické svojou arómou a tiež negativnym vplyvom na tkaniny a látky. Ďalšou možnosťou horúcich prameňov sú napríklad kúpele Petriolo blízko Sieny.

Po ceste tam či späť doporučujeme navštíviť prekrásnu Florenciu a Pisu.

Program

2 x denne cvičenie jogy s Danou Beierovou

Program lekcií jogy: 

 • sobota – príjazd, privítanie, prvá lekcie jogy 18:30-19:30
 • nedeľa – 7.00 – 8.00 a 17.30 – 19.00
 • pondelok – 7.00 – 8.00
 • utorok – 7.00 – 8.30 a 17:30-19:00
 • streda – 7.00 – 8.00 a 17.30 – 19.00
 • štvrtok – 7.00 – 8.00 a odjazd po raňajkách

Za joga lekcie, ich vedenie, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu.

Cestovná kancelária vyhradzuje právo zmeniť osobu inštruktora jogy v prípadech, keďsa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Obtiažnosť

Pobyt v Toskánsku – krajine vína je vhodný pre všetkých milovníkov jogy i krásnej prírody a odpočinku. Pobyt je usporiadaný pre dospelé osoby (ženy a mužov) všeetkých vekových kategórií, pre začiatočníkov i pokročilých. Možnosť sa nahlásiť i samostatne bez príplatku (doplnenie do dvojlôžkovej izby s ďalšou klientkou – zaistíme).

V cene je zahrnuté

 • 6 dní/ 5 nocí ubytovanie v dvojlôžkovej izbe
 • plná penzie (raňajky, ľahký obed, večera)
 • prenájom miestnosti na cvičenie jogy
 • 2x denne joga lekcie s Danou Beierovou
 • hotelové wellness – vnútorný bazén, telocvičňa, vonkajšie jazierko na kúpanie
 • poistenie CK proti úpadku

Pre závaznú rezerváciu sa hradí záloha 200 Eur / osoba

Doplatok do 2 mesiacov od odjazdu – do 23. 3. 2020.

Min počet účastníkov: 13 osôb.

Informácie o inštruktoroch

Dana Beierová – lektorka vinyasa flow a slow flow jogy.

Dana se joge venuje viac ako 17 rokov. Na svojich lekciách prepája dynamickú vinyasu s prvkami terapie, sústredí sa na zladenie dychu s pohybom, nachádzanie vnútorného pokoja a ukotvenie sa v prítomnom okamihu. Lekcie môžu byť silné i jemné, fyzicky náročné i oddychové, podľa potreby a zámeru praktizujúcich. Sú určené pre všetkých – či už dlhodobo praktizujúcich alebo úplných začiatočníkov. Vďaka svojim bohatým skúsenostiam vás prevede lekcíiou s ľahkosťou a primeranosťou. Jej zámerem je pomôcť svojim študentom objaviť v sebe vnútornú silu a nadhľad. Nájsť samého seba.

Dana vyštudovala učiteľský kurz v USA pod vedením medzinárodne uznávaného učiteľa Maxe Stroma, ktorý je dodnes pre ňu veľkou inšpiráciou na podložke i v každodennom živote. Neskôr študovala 300hodinový Svastha Yoga Therapy Program s Ganeshem Mohanem. Lektorovaniu sa venuje viac ako 10 rokov a od roku 2013 vedie Jóga studio Poděbrady.

Príplatky k pobytu

- individuálna doprava

Storno podmienky

Storno poplatky:

• 50 % z ceny pri zrušení pobytu do 61. dňa vrátane pred termínom odjazdu daného pobytu.

• 80 % z ceny pobytu od 60. dňa do 31. dňa vrátane pred termínom odjazdu daného pobytu.

 • 100 % z ceny pobytu od 30. dňa vrátane pred termínom odjazdu daného pobytu.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • joga
 • turistika
 • wellness
 • bicyklovanie
V okolí
 • Scansano
 • Maremma - prírodná rezervácia
 • mys Argentario
Služby
 • Wellness centrum

Lokalita