Zobraziť fotky
Cena pobytu 288.00

Joga reštart v kaštieli

Odporúčané
Gbeľany, Slovensko
Joga a ajurvéda
2 noci

Popis pobytu

Pôvabný a elegantný hotel Chateau Gbeľany s naddštandardnými službami je pripravený otvoriť svoje brány aj vám. Príďte si po zime dopriať reštart v podobe jogového pobytu na luxusnom mieste.

Cieľom pobytu je naštartovať naše telo a imunitný systém po dlhej zime a pripraviť ho na prvé jarné lúče tak, aby sa nám jarná únava úspešne vyhla. Dopriať si detoxikáciu a naladiť sa na príjemné prežívanie všetkého vôkol nás. 

Ponaťahujeme a spevníme si svaly, dodáme pľúcam čerstvý vzduch. Benefitom pobytu bude pohybom vyživené telo a oddýchnutá myseľ. Získate tiež návod - krátke, ľahko zapamätateľné zostavy na domáce cvičenie a tipy, ako eliminovať stres a vychutnať si život aj počas bežných dní. Povieme si, čo všetko sa skrýva za slovíčkom DETOX – detox tela budeme praktizovať cez ásany a dýchacie techniky, detox mysle cez meditácie. A povieme si, prečo je raz za čas dobré dať si aj digitálny detox.

Joga víkend vás naplní vnútorným pokojom a zároveň bude každý sval zahriaty aktivitou. Ukážeme si rôzne jogové očistné techniky. Po jogovom víkende budete vedieť, ako sa pomocou jogy zbaviť stresu a uvoľniť sa, posilníte svoje telo a podporíte jeho ďalšie formovanie, získate návod, ako pracovať s emóciami a nepodľahnúť depresii a naviac doprajete si aj oddych vo wellnesse a mnoho ďalšieho.

V čase pobytu  18.3. bude spln mesiaca a 20.3. zas jarná rovnodennosť, čo rovano využijeme pri našom rozprávaní o detoxe. Vedeli ste, že najúčinnejší je počas splnu a novu, kedy telu sila mesiaca pomáha lepšie a efektívnejšie sa čistiť?

To všetko v v zrekonštruovanom barokovom kaštieli uprostred nádherného anglického parku. CHÂTEAU GBEĽANY bol vytvorený v súlade s prírodou a s cieľom ponúknuť svojim hosťom nezabudnuteľný zážitok. Vstúpte do sveta nenápadnej elegancie, kde každý priestor má punc výnimočnosti a luxusu.

Wellness je oázou pokoja a  ideálnym miestom, kde sa môžete zhlboka nadýchnuť a nechať sa hýčkať. K dispozícii vám bude niekoľko druhov sáun (fínska, soľná parná, kombinovaná...), ľadopád či tepidárium, ale i bazén a vírivka.

Kaštieľ obklopuje rozľahlý anglický park. Môžete tu relaxovať pri prechádzkach v tichom prostredí a nasávať tak atmosféru historického priestoru, či meditovať. Na požiadanie vám pripravia aj piknikový kôš a deku, aby ste sa mohli usadiť v tráve a stráviť tu nerušené chvíle.

Na pobyt je možné využiť aj rekreačný poukaz (príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa).

Program

Piatok

od 14.00 - check in

17.00 - 17.15: privítanie a úvodné informácie

17.15 - 18.30: relax joga (uvoľnenie po celom týždni a naladenie sa na pobyt)

19.00 - 20.00: večera

20.00 - spoločné posedenie a zoznámenie sa

 

Sobota

7. 30 - 8.45: ranná creative joga (rozhýbanie každého kĺbu v tele)

9.00 - 10.00: raňajky

10.00 - 11.30: voľný program (prechádzky, wellness, masáže)

11. 30. - 12.30: obedňajšia joga zameraná na detox, imunitný systém a dýchacie techniky

13.00 - 14.00: obed (nie je v cene pobytu)

14.00 - 17.15: osobné voľno (relax, prechádzky, wellness, masáže, cykloturistika)

17. 15 - 18.30: večerná joga pre pokojný spánok

19.00 - 20.00: večera

20.00 - voľný program

 

Nedeľa

7. 30 - 8.30: Tradičná ranná joga (pozdrav slnku a jeho variácie)

8.30 - 8.40: rozlúčenie

9.00 - 10.00: raňajky

10.00 - check out

 

Za joga lekcie, ich priebeh, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu.

Cestovná kancelária si vyhradzuje právo zmeniť osobu inštruktora jogy v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Pobyt sa uskutoční pri naplnení minimálnej kapacity - 11 klientov.

Obtiažnosť

Pobyt je určený všetkým, ktorí potrebujú ,,znovunabitie" telesnou a mentálnou energiou, ponaťahovanie celého tela a uvoľnenie napätia a posilnenie imunitného systému.

Pobyt vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Vďaka menšej skupine účastníkov je možný individuálny prístup ku každému klientovi.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie na 2 noci v plneobsadenej dvojlôžkovej izbe

- raňajky 

- 2x večera (3 chodové menu)

- monitorované parkovacie miesto

- 5 lekcií jogy podľa programu

- wifi

- voľný vstup do bazéna, vírivky (7:00 – 10:00, 13:00 – 22:00)

- hotelové fitnes

Pre záväznú rezerváciu sa platí 50% ceny do 3 dní od potvrdenia rezervácie. Doplatok sa uhrádza najneskôr 30 dní pred nástupom na pobyt (18. 2. 2022).

Vstup do hotela je aktuálne v režime OP+ (Osoby, ktoré 

 • majú tri dávky vakcíny alebo
 • majú plné očkovanie a prekonali covid pred nie viac ako 180 dňami, alebo
 • majú plné očkovanie a test, alebo
 • prekonali covid (max. 90 dní) a majú test,
 • prekonali covid, majú jednu dávku vakcíny a test.)

 

Informácie o inštruktoroch

Monika Semeniuk

Som žena, matka, dcéra, manželka, kamarátka a som tiež bytosť, ktorá chce žiť plnohodnotný a vedomý život. A aj vďaka joge sa mi to darí. 

Jogu považujem za BOHovské cvičenie tela a mysle. 

Jogu som začala cvičiť v roku 2012 a pomáhala mi natoľko, ze som sa časom rozhodla učiť ju aj iných. V roku 2016 som absolvovala základný intenzívny kurz v škole Fredy Ayisiho a odvtedy som absolvovala mnoho workshopov a kratších kurzov, kde som svoje vedomosti o joge prehlbovala. Pred nástupom na materskú dovolenku som viedla vlastné lekcie jogy v Nových Zámkoch. Som zakladateľkou a organizátorkou Monami Yoga Festivalu. Taktiež som bola jednou z trojice jogínok úspešného a niekoľkokrát opakovaného pobytu v Chateau Belá. 

Predcvičujem hatha jogu, ktorú niekedy kreujem do vinyasy, niekedy ide v pomalšom tempe, niekedy je to viac práca s dychom a niekedy je cvičenie zamerané na konkrétnu časť tela. Snažím sa, aby bola joga pestrá, lebo aj sám život je pestrý. A ja by som bola rada, aby čas strávený na jogamatke nebol odtrhnutý od reality, ale aby plynule z nej a do nej prechádzal. Aby sa joga stala prirodzenou súčasťou našich dní. 

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava

- príplatok za jednolôžko (89 Eur)

- obed v sobotu (a všetko stravovanie, ktoré nie je zahrnuté v cene pobytu)

- masáže podľa cenníka hotela

- požičanie bicykla (od 7 Eur)

- piknikový kôš (od 25 Eur/2 osoby)

Storno podmienky

Vlastné

viac ako 30 dní pred pobytom - bezplatné storno

30 - 25 dní pred pobytom 10% z ceny pobytu

24 - 20 dní pred pobytom 40% z ceny pobytu

19 -15 dní pred pobytom 70% z ceny pobytu

0 - 14 dní pred pobytom 100% z ceny pobytu

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • relax
 • cvičenie jogy
 • prednáška
 • turistika
 • cykloturistika
V okolí
 • vodné dielo Žilina
 • rozhľadňa na vrchu Špicák
 • Starhrad
Služby
 • wellness
 • reštaurácia
 • wifi
 • bazén
 • požičanie bicyklov

Lokalita