Zobraziť fotky
Cena pobytu 1099.00

Joga pobyt v eko rezorte na Bali

Odporúčané
Bali, Indonézia
Yoga
13 nocí

Popis pobytu

Máte sa radi? Tak si doprajte dokonalý čas len pre seba a vydajte sa s nami na jogový pobyt na Bali. Doprajte si čas na to, aby ste si dobili baterky. Obklopený zeleňou a pokojom budete mať priestor na relax i meditáciu. Spomalíte a upokojí sa aj vaša myseľ. Vďaka spomaleniu za oddychu máte väčšiuí šancu, že sa dostanete do pokojnéhoo druhu nervového systému, ktorý sa nazýva parasympatický. Je to čas, keď naše telo trávi, buduje a opravuje tkanivá, riadi imunitné funkcie a vďaka tomu nabehne vnútrný cyklus hojenia a uzdravovania. Medzi nesporné benefity joga pobytu na Bali patrí i zdravé jedlo, noví ľudia, ktorých na pobyte spoznáte a zároveň objavíte aj krásnu a pohostinnú destináciu.

Hodinami jogy vás povedie skúsená inštruktorka Petra Kozejová. Jogový pobyt v eko rezorte bude zameraný na vinyasa flow jogu. Počas lekcií jogy budeme pracovať na prepojení našej mysle, tela a srdca. Každý z nás v určitých okamihoch svojho života prežíva rôzne emócie, ktoré buď naplno prežije alebo prežije a uloží hlboko do svojho tela. Pravidelným praktizovaním jogy tieto neprežité emócie odkrývame, učíme sa prijímať ich, pracovať s nimi a týmto spoločne naše telo aj s našou mysľou postupne oslobodzujeme. Náš jogový pobyt na Bali bude zameraný práve na prijatie samých seba takých, akí naozaj sme. Pravidelným praktizovaním jogy v spojení s vybranými jogovými pozíciami sa budeme učiť naše emócie prijímať.

Ranná joga bude zameraná na pravidelnú rannú relaxáciu v spojení s dychovými technikami a následné prebudenie tela formou vinyasa jogy. Večerná joga bude formou intenzívnej flow jogy zameraná vždy na inú časť tela, pričom kombináciou jogových pozícií bude zamerané na posilnenie a flexibilitu tela. 

Pobyt sa uskutoční v dedinke Amed: kedysi malá rybárska dedinka s miestnou výrobou soli z morskej vody, dnes rozvíjajúce sa, sice malé, ale veľmi príjemné miesto na oddych. Nachádza sa na východe Bali a večerné západy za sopku Agung, najvyššiu sopku na ostrove, sú neopakovateľne krásne. Amed je strediskom potápania a šnorchlovania, voda je tu stále čistá a podmorský život je veľmi pestrý. Koralové záhrady, vrak japonskej lode, či podmorský chrám sú lákadlá, ktoré obdivuje každý nadšenec potápania či šnorchlovania. Nájdeme tu veľa príjemných warungov  (malých rodinných reštaurácií) s výborným jedlom a príjemnými cenami, ale aj niekoľko barov so živou hudbou, či luxusných hotelov.

Ubytovanie je zabezpečené v Hoteli Uyah Amed & Spa, ktorý je priateľský k ekológii. Je postavený v okolí miest na ryžovanie morskej soli v Amede. Čakajú tu na vás bungalovy s výhľadom na oceán s klimatizáciou. Každý bungalov je vybavený vlastnou kúpeľňou a terasou. Hotel má veľkú záhradu, výbornú reštauráciu, večer 2x do týždňa tanečné predstavenie. Je priamo na pláži a má aj dva bazény.  Cvičenie jogy je možné v záhrade, pri bazéne, na pláži,prípadne v časti vnútornej reštaurácie.

V cene pobytu je aj tradičná balijská večera, hudobný vibračný rituál s Annou, 1 celodenný a 1 poldenný výlet.

Rituál Hudobné vibrácie s Annou, ktorá desať rokov žije na Bali, je výnimočnou príležitosťou spoznať svoje vnútro, odblokovať svoje talenty a nasmerovať svoje úsilie na ich rozvoj. Pomocou rôznych  hudobných nástrojov rozozvučí tie správne struny v duši. Rituál sa uskutoční počas novu mesiaca, ktorý má v tomto dni špeciálnu posiľňujúcu silu.

Poldenný výlet do múzea Samsara: novootvorené živé múzeum Samsara ponúka návštevníkom priamy pohľad do života Balijčanov. Uvidíme, ako sa pripravuje arak, miestna pálenka, z čoho sa robia tradičné koláčiky laklak, vyskúšame si zahrať na hudobnom nástroji z bambusu, vlastnoručne pripravíme obätné košíčky zo suchej trávy. Viete, ako sa napíše vaše meno v tradičnom balijskom písme? Ako vlastne kedysi písali? Môžete si to vyskúšať. Okrem toho si môžete dopredu objednať  očistný rituál, ktorý vykonáva hinduistický kňaz na posilnenie dobrého v živote. 

Celodenný výlet: Navštívime úchvatné vodné paláce vybudované pre kráľovskú rodinu. Dokonalá harmónia budov, záhrad a vodných nádrží navodzuje typickú pokojnú atmosféru Bali. Uyung na pobreží a Tirta  Ganga, kde je možnosť okúpať sa v osviežujúcej vode z hôr, sú  obľúbenými miestami na oddych nielen pre turistov, ale aj pre  miestnych. Cestou sa zastavíme poobdivovať ručnú výrobu strieborných šperkov a samozrejme, na kávovej plantáži ochutnáme rôzne druhy káv a čajov. A samozrejme, nevynecháme ani cibetkovú kávu, najdrahšiu kávu na svete. Len pripomíname, že váhový limit na kávu v batožine neexistuje. :-)

 

 

Program

1. deň: 

- odlet z Viedne/Budapešti

2. deň:

- prílet na Bali, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah

3. deň:

- raňajky,  joga, večer stretnutie a info o aktivitách, a spoločná tradičná večera  - balijské jedlá vo warungu na pláži

4. deň:

- raňajky,  joga, relax, spoznávanie Amedu, prechádzky po pláži + ďalšie možnosti podľa výberu z ponúkaných aktivít, večerná joga

5. deň:

- raňajky,  joga, relax, spoznávanie Amedu, prechádzky po pláži, podvečer o cca 17.00 hudobné vibrácie -  rituál s Annou (je nov, vhodný čas)

6. deň:

- raňajky,  joga, relax, spoznávanie Amedu, prechádzky po pláži + ďalšie možnosti podľa výberu z ponúkaných aktivít, večerná joga

7. deň:

- raňajky,  joga, relax, spoznávanie Amedu, prechádzky po pláži + ďalšie možnosti podľa výberu z ponúkaných aktivít, večerná joga

8. deň:

- raňajky,  joga, relax, spoznávanie Amedu, prechádzky po pláži + ďalšie možnosti podľa výberu z ponúkaných aktivít, večerná joga

9. deň:

- raňajky, joga, výlet do okolia - Tirta Ganga, silver factory, Uyung vodný palác a kávová plantáž - ochutnávka rôznych druhov kávy a cibetkovej kávy, najdrahšej kávy na svete (vstupné nie je v cene pobytu, cca 8 eur)

10. deň:

- raňajky,  joga, relax, spoznávanie Amedu, prechádzky po pláži + ďalšie možnosti podľa výberu z ponúkaných aktivít, večerná joga

11. deň:

- raňajky, joga, poldenný výlet do múzea Samsara - living Bali múzeum s možnosťou absolvovania blessing water ceremony (vstupné nie je v cene pobytu, vstup 7 EUR, blessing ceremony  43 EUR vrátane vstupu do múzea a obeda)

12. deň

-  raňajky,  joga, relax, spoznávanie Amedu, prechádzky po pláži + ďalšie možnosti podľa výberu z ponúkaných aktivít, večerná joga

13. deň:

- raňajky, odchod a cesta na letisko 

14. deň:

- prílet do Viedne/Budapešti

 

JOGA LEKCiE

Joga lekcie budú 2 x denne (ráno a večer).

JOGA

V deň príletu, odletu joga nie je.

Za joga lekcie, ich priebeh, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu.

Cestovná kancelária si vyhradzuje právo zmeniť osobu inštruktora jogy v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 10 dospelých osôb

Obtiažnosť

Vhodné pre začiatočníkov i pokročilých. Individuálny prístup ku každému klientovi.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie

- raňajky

- transfer z letiska a na letisko na Bali (2,5 hod)

- balijská večera

- 1x poldenný výlet

- 1x celodenný výlet

- cvičenie jogy 2x denne (v deň príletu a odletu, ako aj počas dní výletov joga nie je)

- slovensky hovoriaci delegát na mieste

- poistenie CK proti úpadku

- darček pri príchode

- profesionálne foto/video z aktivít pobytu a samotného Bali

 

Platba: 50% z ceny pobytu sa uhrádza po potvrdení nezáväznej rezervácie. Doplatok je nutné uhradiť najneskôr 1 mesiac pred začiatkom pobytu.


Informácie o inštruktoroch

Petra Kozejová

Petra je aktívnou lektorkou jogy so zameraním na flow jogu a vinyasa jogu, počas ktorej prepája jednotlivé jogové pozície s dychom a plynulým prechodom medzi nimi. 

Na jej lekciách sa môžete tešiť nielen na intenzívne zahriatie celého tela a zapojenie svalov, ale tiež na príjemný strečing a vedenú relaxáciu. Vďaka nej si uvoľníte nielen telo, ale aj myseľ. Petra na svojich lekciách rada praktikujúcim pomáha objavovať a prehlbovať rozsach ich schopností a znalostí v oblasti jogy a integrovať prepojenie tela, mysle a srdca do každodenného života.

Či už ste zvedavý začiatočník alebo pokročilý jogín, rozmanitosť lekcií Petry uspokojí každého z vás. Počas lekcie vás vyzve na to, aby ste prekonali samého seba, naučili sa niečo nové a naplní vás energiou a silou.

Vďaka jej cestovateľskej vášni svoju jogovú prax prehlbuje počas svojich ciest v rôznych kútoch sveta, medzi ktoré patrí napr. Bali, Thajsko alebo Vietnam. Pravidelne tiež navštevuje workshopy a semináre so zahraničnými lektormi a svoje nadobudnuté skúsenosti následne predáva ďalej na svojich lekciách jogy.

Petra sa rozhodla šíriť jogu i online. Spoločne s ňou tak môžete praktizovať jogu online tu,  na YT kanáli Joga s Češkou alebo na jej IG účte.

"Joga pre mňa nie je len o jednotlivých jogových pozíciach, ale aj o prechode medzi nimi, ktorý v spojení s nimi vytvárá jedno krásne flow, flow, vďaka ktorému vytvoríte energiu od stredu svojho tela až po končeky svojich prstov."  

Príplatky k pobytu

- letenka (momentálne cca 650 Eur) - s vybavením letenky vám pomôžeme, po uzatvorení skupiny je možná aj spoločná skupinová letenka

- komplexné cestovné poistenie

- samostatné ubytovanie v plne neobsadenej dvojlôžkovej izbe 290 Eur

- Let it flow workshop (27 Eur/2 hod): cvičenie jogy mimo stanovený program

Tešiť sa môžete na dynamický štýl jogy, pri ktorom sa nielen zapotíte, ale pomocou ktorého svoje telo pravidelným praktizovaním tiež spevníte a vytvoríte si vo svojom tele energiu, ktorá vaše telo prebudí a rozprúdi. Čakajú vás 2 hodiny lekcií jogy naviac s:

- vysvetlením správnosti prevedenia pozícií a ukážkami zapojenia správnych partí nášho tela,

- ukážkami prechodu medzi jednotlivými pozíciami tak, aby ste mohliflow jogu praktizovať tiež sami doma,

- ale predovšetkým intenzívne zapojenie svalov, o ktorých ste možno ani netušili.

- fakultatívne výlety podľa ponuky:

> šnorchling z lode - šnorchlovanie z lode je zážitkom, na ktorý sa nezabúda. Navštívime japonský vrak, podmorský chrám a aj koralovú záhradu. A trochu sa popreháňame popri pobreží Amedu. (16 Eur/osoba)

> potápanie - pokročilý, či začiatočník, každý si užije potápanie v okolí Amedu. Veľmi vyhľadávaným je vrak americkej lode Liberty v > neďalekom Tulambene. Amed je vyhľadávanou lokalitou na potápanie a vidieť korytnačku či malého Nema nie je až taká vzácnosť. (80Eur/osoba/2 ponory)

> výlet po chrámoch - chrám Lempuyang - chrám na hore oproti sopke Agung, je veľmi vyhľadávaným pre svoju fotogenickú bránu, cez ktorú je vidieť vrchol sopky Agung. Je krásne vyzdobená drakmi. Chrám Besakih, matka všetkých chrámov na Bali je komplex 72 chrámov a má mimoriadny význam pre každého Balijčana. Impozantný výhľad do krajiny z jeho najvyššieho chrámu musíte vidieť. (16 Eur/osoba)

> výlet k sopke Batur - sopka Batur je druhá najvyššia sopka na ostrove. Okolo nej sa nachádza jazero Batur a liečivé pramene. Výlet k sopke a  potom kúpanie sa v bazénoch v Spa, či popreháňať sa po jazere na  vodnom skútri je spôsob, ako si výborne užiť deň na Bali. (15 Eur/osoba)

> rafting - rafting na úpäti Agungu je vhodný aj pre úplných  začiatočníkov, ale užijete si pri ňom veľa zábavy. Druhou možnosťou je  rafting na rieke Ayung, ktorý vas privedie do hlbokého údolia pralesa a  zvládne ho každý, bez rodielu veku a kondície. Kombinácia dažďového pralesa a perejí je nezabudnuteľná. (35 Eur/osoba - vrátane obeda a transferu)

> štvorkolky - povoziť sa na štvrokolkách v pralese je č, čo doma určite nezažijete. Jednotlivo alebo v tandeme, zábava je zaručená. (67 Eur/osoba)

> výlet k vodopádom - Bali je bohaté na vodopády, najmä na severe ostrova. Naše kroky povedú na sever smerom k mestu Singaraja, kde navštívime dva najvyhľadávanejšie vodopády Gitgit a Sekumpul. Krásna príroda, zelená a zelenšia.

> výstup na sopku Batur - výstup na sopku Batur začína skoro ráno o 2:00, aby ste stihli východ slnka na vrchole. Výstup je povolený len so sprievodcom. Vhodná je pevná obuv a ľahké oblečenie. Aj v noci je príjemne teplo. Vhodné pre skúsenejších turistov.

> ryžové terasy Telalagang a UBUD - kultúrne centrum Bali, mesto UBUD je známy svojím obrovským trhom, je sídlom kráľovskej rodiny, nachádza sa  tu kráľovský palác, chrám Monkey forest s drzími opicami a samozrejme, za Ubudom nájdeme prekrásne ryžové terasy Telalang, po ktorých sa môžete poprechádzať a vychutnať si čerstvý kokosový orech s  dychberúcim výhľadom na 50 odtieňov zelenej.

 

 

Storno podmienky

prísne

Zrušenie pobytu

Storno poplatok

60 – viac dní pred nástupom

0% z ceny pobytu

30 – 59 dní pred nástupom

50 %z ceny pobytu

0 – 29 dní pred nástupom

100% z ceny pobytu

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • cvičenie jogy
 • plávanie
 • turistika a výlety
 • šnorchlovanie (za príplatok)
 • rafting (za príplatok)
 • štvorkolky (za príplatok)
 • potápanie
V okolí
 • chram Besakih
 • sopka Batur
 • Ubud
Služby
 • reštaurácia
 • 2 bazény
 • delegát
 • SPA

Lokalita