Zobraziť fotky
Cena pobytu 850.00

Joga na jachte

Split, Chorvátsko
Joga a ajurvéda
7 nocí

Popis pobytu

Vyskúšajte si jogu v nádherných scenériách, kúpanie na odľahlých plážach, spoznajte krásy Jadranu.

Plavba jogou ponúka špeciálne upravené denné programy na dosiahnutie dokonalej rovnováhy medzi vašou mysľou, duchom a prírodou. Vypadnite z rušného sveta a využite príležitosť oddýchnuť si na chorvátskom Jadrane. Strávte nezabudnuteľný týždeň plavbou pozdĺž chorvátskeho pobrežia z jedného ostrova na druhý. Plavba je obohatená zdravými, čerstvými jedlami, cvičením jogy, meditáciou a kúpaním sa v priezračnom modrom mori.

Dopriať si môžete aj rôzne fakultatívne výlety. 

Jachta vypláva z prístavu v Splite. Ide o prémiové plavidlo s oceľovým trupom s tradičným, no moderným vzhľadom. Ponúkajubytovanie v klimatizovaných priestranných kajutách s vlastnou kúpeľňou s manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Prémiové plavidlá majú dĺžku 29 až 35 m s kajutami o veľkosti 8 až 14 m2.

Program

1. deň: SPLIT – OMIŠ / PUČIŠĆA

Odchod zo Splitu o 13:00, po ktorom nasleduje obed na palube a prestávka na kúpanie (neskoré príchody sa môžu pripojiť v Omiši). Pokračujte do Pučišća na ostrove Brač. Čas zoznámiť sa s učiteľom jogy a spolucestujúcimi na prvej meditácii. Pučišća je typická krásna stredomorská dedina, ktorá sa nachádza na severnej strane ostrova Brač na dne hlbokej zátoky. Je kolískou svetoznámeho bieleho kameňa Brač. Možnosť návštevy kamenárskej dielne, jednej z mála kamenárskych dielní, ktoré zostali v Európe. Vychutnajte si domáce jedlo, víno a známy olivový olej tejto pobrežnej dediny. Nocľah v prístave Pučišća.

2. deň: PUČIŠĆA - KORČULA

Skoré ranné cvičenie na slnečnej terase, po ktorom nasledujú raňajky. Po rannom kúpaní v krištáľovo modrom mori plavba smerom na ostrov Korčula, rodisko objaviteľa Marca Pola. Obed sa bude podávať buď na cípe polostrova Pelješac (neďaleko Lovište), alebo v pokojnej zátoke Kneža na ostrove Korčula. Popoludňajšia meditácia na palube v jednej z pokojných zátok. Neskoro popoludní príchod na Korčulu, po ktorom nasleduje prehliadka tohto výnimočného mesta so sprievodcom. Podľa legendy Korčulu našiel trójsky hrdina Antenor v 12. storočí pred Kristom. Korčula si cení viac legiend, povestí a pamiatok ako ktorékoľvek iné miesto. Vo večerných hodinách navštívte jednu z mnohých konob (reštaurácií v štýle bistra), vychutnajte si úžasný výhľad na pevninu z mnohých kaviarní a barov alebo navštívte neďalekú dedinu a zažite typickú dedinskú večeru. Nocľah na Korčule.

3. deň: Korčula - Lastovo

Keď sa ranné slnko zahrieva počas jogy na slnečnej palube lode, plavba pokračuje smerom k prírodnému parku Lastovo, najvzdialenejšiemu obývanému ostrovu v Dalmácii, ktorý Rimania nazývali cisársky ostrov. Zakotvené v prístave Ubli, je tu možnosť navštíviť chránený prírodný park alebo navštíviť najväčšie mesto na ostrove – Lastovo. Ostrov je obklopený mnohými menšími ostrovmi s množstvom odľahlých zátok vhodných na plávanie, šnorchlovanie, alebo ak chcete, osobnú meditáciu. Známy je aj množstvom kostolíkov a netradične tvarovaných komínov. Dnes večer je kapitánova večera na palube a nocľah.

4. deň: Lastovo - Ravnik

Užite si skoré ranné hodiny jogy počas odchodu na ostrov Vis, ktorý bol pre turistov dlhé roky „zakázaný“: pre svoju jedinečnú geografickú polohu bol strategickým prístavom pre juhoslovanské námorníctvo a v tomto období izolácie mal Vis si zachovalo dosť zvláštne kúzlo odrážajúce „stredozemné more, aké kedysi bolo“, vďaka čomu je naozaj zaujímavé vidieť. Neďaleko Visu sa nachádza maličký ostrov Ravnik, na ktorom sa nachádza Zelená jaskyňa, ktorá dostala meno podľa nezvyčajného zelenkavého svetla, ktoré sa odráža v mori od otvoru na vrchu jaskyne (vstup cca 10,- EUR). V závislosti od poveternostných podmienok je v pláne urobiť si krátku prestávku na kúpanie a potom plavbu ďalej do mesta Vis na severnej strane ostrova. Bolo vyvinuté v blízkosti pozostatkov starovekej Issy, prvého mestského centra v Chorvátsku, ktoré vytvorili Gréci v 4. storočí pred Kristom. Navštívte pozostatky Rímskych kúpeľov, Mestské múzeum alebo sa vyberte na prechádzku a vychutnajte si výhľad na krásne Villae Rusticae, ktoré sa nachádzajú pozdĺž pobrežia. Prenocovanie vo Vise.

5. deň: Vis – Biševo (Modrá jaskyňa) / Stari Grad

Užite si skoré ranné cvičenie jogy, keď sa plavidlo plaví smerom k ostrovčeku Biševo, aby navštívilo Modrú jaskyňu, nádherný prírodný fenomén. Možnosť návštevy jaskyne závisí od poveternostných podmienok, ktoré môžu byť veľmi nepredvídateľné, takže podľa možnosti rozhodne kapitán. Vstup do Modrej jaskyne sa platí priamo na mieste (cca 14,- EUR na osobu). Plavba potom pokračuje smerom na Stari Grad na ostrove Hvar, oficiálne najslnečnejšom jadranskom ostrove. Voľné popoludnie na preskúmanie tohto jedinečného mesta po popoludňajšej meditácii. Slávne pole Stari Grad je najstarším v Chorvátsku a najzachovalejším príkladom starogréckeho poľnohospodárskeho systému. Spolu so starým mestom je súčasťou svetového dedičstva pod ochranou UNESCO. Nocľah v Stari Grade.

6. deň: Stari Grad - Bol

Prebuďte telo a myseľ rannou jogou na slnečnej terase. Po raňajkách plavba smerom na krásny ostrov Brač a známe mestečko Bol. Kúpanie je plánované na najznámejšej pláži v Dalmácii – Zlatni Rat (Zlatý roh – jeho šindľový výbežok sa posúva zo strany na stranu, pretože vietor a vlny neustále menia svoj tvar). Budeme hľadať ideálne miesto na meditáciu na Bole (možno pod borovicami). Bol je typické rybárske mesto, ktoré sa stalo obľúbenou turistickou destináciou. Preskúmajte ho a navštívte niektoré zo skvelých reštaurácií, ktoré ponúkajú vynikajúce čerstvé ryby, miestne vína a iné autentické ostrovné pochúťky. Užite si krásnu prechádzku alebo jazdu na bicykli po promenáde. Vydajte sa na túru alebo si prenajmite skúter na Vidovu Goru, odkiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na Bol a okolité ostrovy. Nocľah v Bole.

7. deň: Bol - Šolta

Dnešným cieľom je krásny ostrov Šolta, známy pre svoj vynikajúci tmavý olivový olej a krásne malé rybárske prístavy. Strávte noc v jednej z týchto rybárskych dedín a využite príležitosť užiť si pokoj a mier tohto jedinečného ostrova, hoci na dohľad od Splitu.

8. deň: Šolta - Split

V skorých ranných hodinách odchod do Splitu. Posledné raňajky na lodi, po ktorých nasleduje rozlúčka s posádkou a všetkými novými priateľmi predtým, ako sa vylodíte v Splite.

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých. Pre tých, čo neobsedia dlho na jednom mieste a radi spoznajú viacero lokalít nádherného Chorvátska.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie - osoba na základnom lôžku v plneobsadenej dvojlôžkovej kajute

- bufetové raňajky

- 3-chodové obedy

- kapitánska večera

- anglicky hovoriaci sprievodca na palube

- 1 výlet so sprievodcom

- denný kajutový servis

- v polovici týždňa čerstvá sada uterákov a posteľnej bielizne

- manipulácia s batožinou

- ochutnávka olivového oleja a vína na palube

- bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva

- bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet

Rozpis platieb:

50 Eur pri potvrdení rezervácie, doplatok 30 dní pred odchodom.

Informácie o inštruktoroch

Anglicky hovoriaci inštruktor.

Príplatky k pobytu

Povinné príplatky:

- vlastná doprava do prístavu v Splite

- miestne dane a prístavné poplatky (40 Eur)

- vstupné do národného parku Lastovo (5 Eur)

- príplatok za kajutu vyššieho štandardu

Nepovinné príplatky:

- vstupné do jaskýň (Približne. 14 EUR na osobu za Modrú jaskyňu a cca. 10 EUR na osobu za Zelenú jaskyňu (platí sa na mieste))

- večere (115 Eur/pobyt - minimálne pre 10 účastníkov)

- parkovanie v prístave Split (10 - 15 Eur/deň)

- plážové uteráky (10 Eur/pobyt)

- poplatok za zmenu mena (20 Eur)

Storno podmienky

Odo dňa potvrdenia do 30 dní pred príchodom – zálohová platba (50 EUR na osobu) – nevratná
29 - 22 dní – 25 % zo zostávajúceho zostatku
21 - 15 dní – 50 % zo zostatku
14 - 0 dní – poplatok 100 %.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • relax
 • vodné športy
 • joga
 • zábava
 • turistika
V okolí
 • Korčula
 • Brač
 • Lastovo
 • Vis
Služby
 • stravovanie
 • kapitán
 • wifi

Lokalita