Zobraziť fotky
Cena pobytu 199.00

Joga a meditácia

Krpáčovo, SR
Yoga
2 noci

Popis pobytu

Potrebujete si oddýchnuť a nabrať energiu do zásoby? Vyskúšajte oddych v prírode, pri cvičení jogy, meditácii, relaxačnej masáži či vynikajúcom jedle nájdete svoje znovuzrodenie. Pobyt joga a meditácia Vám zabezpečí očistu organizmu na fyzickej i mentálnej úrovni. Oddýchnete si v prírode od rušného mestského života.

Pobyt sa bude niesť v duchu priateľstva, relaxácie a jogovej aktivity.  Prínosom pre vás bude prečistenie tela i mysle. Telu doprajete každodenný pohyb, prechádzky, počas dňa si môžete vychutnať masáže, wellness, spoločné prednášky a diskusie na aktuálne témy z jogy, myseľ uvoľní vedená meditácia. Ak s cvičením jogy nemáte ešte žiadne skúsenosti,  iba o ňom uvažujete, nevadí. Inštruktorka Tami je veľmi ústretová, hodiny prispôsobí všetkým úrovniam. Keďže počet miest je obmedzený, nemôže sa stať, že by vám nebola venovaná dostatočná pozornosť a inštruktáž. Otvorte sa novým skúsenostiam a poznaniu, načerpajte energiu.

Na pobyte sa sústredíte na správne držanie tela a prínosom bude eliminácia bolestí krížovej či krčnej chrbtice a menšia záťaž bedrových kĺbov. Na pobyte sa budeme venovať i dýchacím technikám. Jogové dýchanie je hlboké, naučíte sa ho implementovať do života a vďaka tomu budete plní energie. Naučíte sa, ako si jogou vyformovať dlhé a štíhle svaly. Motivujete sa, ako si jogu zacvičiť aj v domácom prostredí, čo vám pomôže lepšie zvládať každodenné stresové situácie.

Pobyt sa uskutoční v v malebnom prostredí nízkotatranskej chatovej oblasti Krpáčovo, ktorá je súčasťou Národného parku Nízke Tatry.  Nachádza sa tu  moderný horský hotel PoliankaZ vyhliadkovej terasy hotela a z reštaurácie môžete obdivovať nádhernú scenériu údolia s horským jazerom, nad ktorým sa pýšia kopce plné ovečiek či vrcholy Nízkych Tatier. Ticho a svieži horský vzduch dotvárajú príjemnú atmosféru tohto miesta, akoby predurčeného pre oddych, športové vyžitie ale aj pred nikým či ničím nerušené praktizovanie jogy či meditácie. Hotel ponúka aj vynikajúcu reštauráciu, ktorá uprednostňuje lokálnych dodávateľov potravín, ovocia a zeleniny, atraktívny horský nočný bar, relaxačné centrum s fínskou saunou a s vyhrievanými drevenými kaďami nachádzajúcimi sa pod tatranskými smrekmi.

Na pobyt môžete využiť aj rekreačný poukaz.

Program

PIATOK 25.6. 2021

15.00 – príchod a ubytovanie v hoteli

  17.00 – 17.10: organizačné pokyny

   17.15 – 18.45: joga a meditácia

   19.00: večera

   20.00: zoznámenie sa a spoločné posedenie

 

SOBOTA 26.6. 2021

7.00- 8.30: joga

8.45 - 9.15: raňajky

9.45– 10.20: meditácia

10.20 – 11.20: diskusia o joge a meditácii

12.00 – 17.45: obed a osobné voľno , prechádzky, sauna, vyhrievané vonkajšie kade

17.45 – 19.15: joga a meditácia

19.30 - večera, osobné voľno

 

NEDEĽA 27.6. 2021

7. 00 – 8.40: joga a meditácia

9.00: raňajky                                                      

10.30: check out

 

Za joga lekcie, ich priebeh, časové rozvrhnutie počas pobytu, štýl a priebeh lekcií je zodpovedný joga inštruktor počas pobytu.

Cestovná kancelária si vyhradzuje právo zmeniť osobu inštruktora jogy v prípadoch, keď sa z vážnych dôvodov inštruktor jogy nemôže na pobyte zúčastniť.

Minimálny počet účastníkov: 10 dospelých osôb

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých.

CK si vyhradzuje právo na zmenu inštruktorov v prípade nečakaných okolností.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie v plne obsadenej dvojlôžkovej izbe

- polpenzia (raňajky a večera - polievka, hlavné jedlo, dezert)

- lekcie jogy a meditácie

- vstup do sauny (2 hod)

- vstup do vonkajšej vyhrievanej kade s vírivkou (3 hod)

- wi-fi pripojenie v rámci celého

- darček pri príchode

 

Informácie o inštruktoroch

Tamara Toth

Prvýkrát ma na jogu priviedla zvedavosť, prečo na karimatky pristupujú milióny ľudí na svete. U mňa to bola láska na prvú Šavasánu. O pár mesiacov po mojej úplne prvej joge som absolvovala intenzívny kurz inštruktora jogy a začala som viesť svoje hodiny.

Vediem Hatha jogu a jemnú Flow joguMohendžodáro – tantrickú jogu pre ženy. Snažím sa do svojich hodín priniesť vždy niečo nové. Relaxáciu rada spestrujem spievaním mantier a stále sa vzdelávam ako v oblasti jogy, tak i po osobnostnej a duchovnej stránke.

Joga napĺňa celú moju bytosť, zmenila môj život a s pokorou a láskou sa snažím svoje poznatky odovzdávať ďalej.

 

Branislav Pongrác

Braňov štýl vychádza prevažne zo slovenskej metódy s názvom Rozvaha pohybu a z tradičnej Hatha jogy, ktorej sa venoval v Thajsku a v Indii.

Braňo nám predvedie svoje vnímanie jogy ako vedomého pohybu. Uvedomovať si, ako sa pohybujeme životom, čo a prečo sa nám deje je dôležitou zručnosťou na prežívanie rozvážneho a pokojného života. Pre Braňa to znamená aj žiť v súlade s Prírodou a Vesmírom ako celkom.

 Počas spoločne strávených hodín si spolu osvojíme 4 základné piliere Vedomého a Rozvážneho pohybu; Sila=Vytrvalosť, Ohybnosť, Rovnováha a Ladnosť pohybu. Na mentálnej úrovni nám Sila a Vytrvalosť napomáhajú prekonávať ťažšie zvládnutelné situácie. Ohybnosť našej mysle môžeme vnímať aj ako opak stvrdnutosti, ktorá vedie k náchylnosti na mentálne zranenia a choroby. Nachádzanie Rovnováhy, a teda sústredenie nám prináša menšie vychýlenia a schopnosť navrátiť sa do svojho stredu. Ak sme teda k sebe pozornejší, sme v rozvahe, nemusíme zažívať toľko výkyvov či dokonca pádov. Pravidelným tréningom týchto zručností môže byť náš pohyb životom ladnejší a plynulejší.

 

 

Príplatky k pobytu

- vlastná doprava

- ubytovanie v jednolôžkovej izbe (príplatok 50 Eur/pobyt)

- obed v sobotu

- masáže podľa cenníka hotela

- požičanie bicyklov

Storno podmienky

Prísne:

Zrušenie pobytu -  Storno poplatok

60 – viac dní pred nástupom 0% z ceny pobytu

30 – 59 dní pred nástupom 50 %z ceny pobytu

0 – 29 dní pred nástupom 100% z ceny pobytu

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • joga a meditácia
  • prechádzky
  • stolný tenis
  • Jazda na koňoch (za poplatok)
V okolí
  • Koliba pri jazere
  • Bystrianská jaskyňa – 8 km
  • náučné chodníky
Služby
  • Požičovňa e-bikov a horských bicyklov
  • sauny
  • Vonkajšie vyhrievané drevené s vírivkou

Lokalita