Zobraziť fotky
Cena pobytu 1350.00

Dovolenka v exotike

Pwani Mchangani, Zanzibar
Slnko
8 nocí

Popis pobytu

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari - to všetko nájdete v Zanzibare. Máloktorý africký ostrov je takým stelesnením exotiky ako práve obľúbený Zanzibar. Ponúka nielen dokonalé pláže s tyrkysovými zátokami, ale aj nefalšovanú prírodu či závan histórie. Zanzivab má vhodné počasie s tropickou klímou počas celého roka. Obdobie dažďov pripadá na mesiace október až január a marec až máj. Ide však o krátky dážď zvyčajne popoludní, po ktorom je znova krásne počasie.

 Pokiaľ túžite nielen po exotickej, ale aj po aktívnej dovolenke, navštívte AHG WARIDI BEACH RESORT & SPA ****.  Tento útulný resort je príjemným miestom na relaxáciu a odpočinok. rezort ponúka množstvo možností pre aktívne vyžitie. Nájdete tu napríklad bazén a herňu so stolným tenisom a gulečníkom. V AHG Waridi Beach Resort & SPA si môžete zájsť na jedlo do reštaurácie a na drink do 2 barov. Môžeti si tiež zdarma požičať bicykle a prehliadnuť si okolie. Personál pripravuje vodný aerobik, rôzne cvičenia a ďalšie aktivity.

AHG Waridi Beach Resort & Spa s wellness centrom sa nachádza pri piesočnatej pláži v obci Pwani Mchangani na Zanzibare. Rezort sa nachádza 40 km od medzinárodného letiska Zanzibar a 50 km od mesta Stone Town. Stone Town, zapísaný do svetového dedičstva UNESCO, je dvetisíc rokov stará mestská časť s hotovým bludiskom úzkych kľukatých uličiek a veľkou škálou architektonických štýlov. Objavíte tu aj kamennú pevnosť so stigmou obchodu s otrokmi či záhrady Forodhani, kde viete ochutnať aj lokálne chuťovky.


AHG Waridi Beach Resort & Spa  sa rozkladá v krásnych tropických záhradách a je ideálnym miestom na relaxáciu a odpočinok.
Tento útulný resort má 62 priestraných izieb rozdelených do rôznych typov: klasická izba, bungalov, bungalov s výhľadom na more, rodinná izba a dva apartmány Waridi a sultán. Všetky izby majú klimatizáciu, stropný ventilátor, sušič vlasov, vlastnú kúpeľňu, trezor, chladničku a farebný televízor. Hlavná reštaurácia sa nachádza priamo v krásnej záhrade s výhľadom na more.
Pláž je verejná, ovplyvňuje ju príliv a odliv.

V klimatizovaných izbách sú vyrezávané drevené postele, zariadenie na prípravu čaju a kávy a kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou. Z izieb si môžete vychutnať výhľad priamo na oceán. Rezort poskytuje programy v klube pre deti, potápanie, športové aktivity, bary a reštaurácie, výlety, hodiny jogy, rybolov, windsurfing, plážové športy, stolný tenis, posilňovňu, potápanie.

Počas celého vášho pobytu Vám poskytneme miestny po česky hovoriaci kontakt a všetky situácie riešime operatívne na mieste.

Ak ste nenašli v ponuke termín, ktorý vám vyhovuje, kontaktujte nás a pripravíme vám individuálnu ponuku.

 

 

 

Program

Program je individuálny - ide o individuálnu pobytovú dovolenku.

Obtiažnosť

Vhodné pre všetkých. 

Rezort ponúka rodinné izdy. Deti sú v hoteli vítané.

V cene je zahrnuté

 • Ubytovanie s all inclusive na 7 nocí/9 dní (ku dňom pobytu je nutné ešte prirátať čas cesty)
 • Medzinárodnú letenku vr. táx v najnižšej knihovacej triede
 • Spiatočný transfer z letiska do rezortu
 • Poistenie úpadku CK

Cena zájazdu môže byť ovplyvnená výškou ceny aktuálnej letenky, cena v období vysokej sezóny (júl - august a december - január) od 1.620 Eur/os

Informácie o inštruktoroch

Bez inštruktora.

Príplatky k pobytu

- vízum do Tanzánie, 50 USD/os, platba po prílete

- cestovné poistenie

 - fakultatívne výlety

PRISON ISLAND (60 Eur)

poldenný výlet → plavba loďou na ostrov Prison Island → prechádzka po ostrove → staré väzenie → korytnačky obrovské → kúpanie a šnorchlovanie

Ostrov Prison Island leží na dohľad od hlavného mesta Zanzibaru - Stown Town. Je známy predovšetkým vďaka ruine bývalého väzenia a naozaj nádhernej pláži. Ostrov mimo iných zvierat obývajú aj mierumilovné korytnačky obrovské. Pokiaľ teda chcete obdivovať týchto obrov vo svojom prirodzenom prostredí, je to skvelá voľba na výlet. Prejdite sa po ostrove a spoznajte miestnu bohatú faunu a flóru. Na ostrove si môžete zakúpiť obed. Cesta loďou na ostrov väzňov trvá približne 20 minút. Cena výletu zahŕňa: anglicky hovoriaceho sprievodcu, šnorchlovanie a plávanie, liter balenej vody, spiatočny transfer loďou.

 

CESTA ZA KORENÍM (35 Eur)

poldenný výlet → Palác Maruhubi → Perské kúpele v Kidichi → Plantážové pole s korením

Ostrov Zanzibar je po svete známy tiež vďaka kvalitnému koreniu, ktoré z ostrova pochádza. Objavte, ako domorodí obyvatelia vyrábajú a pestujú korenie na farmách. Na ceste poznáte pôvod tých najznámejších korení, ktoré sú používané v kuchyniach celého sveta, napr. škorica, čierne korenie, cesnak, citrónová tráva, kurkuma, zázvor a vanilka. Výlet tiež zahŕňa návštevu paláca Maruhubi, v ktorom mal sultán hárem a budovy Kidichi, kde boli sultánové perské kúpele. Cena výletu zahŕňa: anglicky hovoriaceho sprievodcu, spiatočný transfer do hotela, výlet za tradičnou výrobou korenia na ostrove, návštevu paláca Maruhubi a perských kúpelov Kidichi.

 

NÁRODNÝ PARK JOZANI (50 Eur)

poldenný výlet → Bohatá fauna a flóra ostrova → červené guerézy, mangusty a antilopy

Národný park Jozani je posledným zachovalým pralesem na ostrove Zanzibar. Dnes je domovom mnohých zvirat a endemitov, ako sú červené opice guerézy, mangusty, modré opice, daman pralesný, prase štetinaté, cibetka a dva druhy antilop. Cena výletu zahŕňa: anglicky hovoriaceho sprievodcu, spiatočný transfer do hotela, vstup do parku Jozani.


 

 

 

Storno podmienky

Vlastné podľa organizujúcej CK.

91 DNÍ A VIAC

skutočne vzniknuté náklady

90 - 61 DNÍ

skutočne vzniknuté náklady,

najmenej však 20 % celkovej ceny zájazdu 

60 - 41 DNÍ

skutočne vzniknuté náklady,

najmenej však 30 % celkovej ceny zájazdu

40 - 21 DNÍ

skutočne vzniknuté náklady,

najmenej však 50 % celkovej ceny zájazdu 

20 - 10 DNÍ

skutočne vzniknuté náklady,

najmenej však 80 % celkovej ceny zájazdu 

9 a menej dní pred začiatkom zájazdu 

100 % celkovej ceny zájazdu 

 

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • relax
V okolí
 • pláž pri hoteli
 • PRISON ISLAND
 • Perské kúpele v Kidichi
 • NÁRODNÝ PARK JOZANI
Služby
 • all inclusive strava
 • WIFI
 • bazén
 • jacuzzi
 • bar
 • požičovňa bicyklov zdarma
 • salón krásy

Lokalita