Zobraziť fotky
Cena pobytu 1035.00

Cyklotúra zo Zadaru do Dubrovníka

Zadar, Chorvátsko
Aktívna dovolenka
7 nocí

Popis pobytu

Ak je aktívna dovolenka to, čo hľadáte, vydajte sa s nami do Chorvátska na bicykli a spoznajte jeho krásy mimo hlavnej sezóny. Pohodlne doletíte do Zadaru, kde vám požičiame bicykle a prevedieme vás po trasách zo Zadaru až do Dubrovníka. Nebojte sa, časť cesty sa prepravíme na štyroch kolesách či loďou. Transfer je pre vás vždy zabezpečený. 

Uvidíte Chorvátsko z bicykla, prejdete sa po obľúbených cyklistických trasách a povedie vás miestny chorvátsky sprievodca (anglicky hovoriaci). Cyklo túra patrí nielen k zdravému životnému štýlu, ale zároveň je jazda na bicykli určite jedným z najlepších spôsobov objavovania regiónu a najskrytejších kútikov prírody. 

Program

1. deň

Prílet na letisko Zadar. Transfer do hotela. Cyklotúra Zadar – 2h30min (dĺžka túry 22km) Počas tejto túry sa zoznámite s 3000-ročnou históriou mesta. Užite si výhľad na Zadar a okolité ostrovy. V rámci tohto zájazdu budete mať možnosť vidieť najkrajšie mestské pláže a najzaujímavejšie časti mesta. Miesto stretnutia: centrum mesta. Ubytovanie v Zadare.

2. deň

Raňajky v hoteli. Transfer z hotela na miesto stretnutia. Nin - cesta do minulosti cyklotúra – 5h (dĺžka túry 43 km) Atraktívna jazda pozdĺž pobrežia s krásnymi zátokami, borovicovými lesmi a malými dalmátskymi dedinkami spojenými štrkovou cestou. Cyklotúra vás zavedie do kráľovského mesta Nin, založeného ilýrskym kmeňom Liburnians v 9. storočí pred Kristom a známeho pod menom Aenona. Navštívime archeologické múzeum a budeme mať voľný čas na vlastnú prehliadku mesta. Návrat do Zadaru. Popoludní voľno samostatne. Ubytovanie v Zadare.

3. deň

Transfer zo Zadaru do Splitu. Cyklistický výlet v Splite – 2 h 30 min (dĺžka túry 18 km) Strávte deň príjemnou jazdou na bicykli mestom Split a objavte kultúru a prírodu tejto stredomorskej perly na bicykli cez úzke uličky starého mesta a vychutnajte si jazdu pri mori a nádherný výhľad na mesto z kopca Marjan. Ubytovanie v Splite.

4. deň

Cyklistický výlet Hvar – 4h30min (dĺžka trasy cca 30 km) Naloďte sa na trajekt zo Splitu do Stari gradu (ostrov Hvar) a začnite svoje dobrodružstvo na Hvare. Cesta trajektom trvá 2 hodiny. Táto prehliadka je skvelý spôsob, ako sa spojiť s touto malou perlou v Jadranskom mori. Preskúmajte špeciálne skryté pláže ďaleko od davu a hluku, ako aj niektoré staré dediny a ich domáci životný štýl. Spoznajte život poľných robotníkov a neúnavných hvarských rybárov. Návrat trajektom zo Stari Gradu do Splitu. Plavba trajektom trvá 2 hodiny.* *V závislosti od sezóny vieme zabezpečiť transfer do mesta Hvar zo Stari Gradu a do Splitu sa môžete vrátiť z mesta Hvar katamaránom (rýchla linka). Nie je zahrnuté v cenovej ponuke. Ubytovanie v Splite.

5. deň

Transfer zo Splitu do Dubrovníka (cca 5 hodín). Popoludní voľno samostatne. Ubytovanie v Dubrovníka.

6. deň

Bicyklovanie v Konavle a ochutnávka vína - 2h 30min (dĺžka túry 15 km)
Transfer z hotela do dediny Gruda. Trasa nás vedie cez malé dedinské cesty, sady, kukuričné ​​polia, vinice. Prechod cez mosty riek Ljuta a Konavočica s krátkymi prestávkami. Dozviete sa o histórii a prírodných charakteristikách regiónu Konavle. Vraciame sa do Grudy, kde ochutnáme známe miestne vína. Návrat do hotela. Ubytovanie v Dubrovníku.

7. deň

Voľný deň. Program podľa svojich záujmov. Ubytovanie v Dubrovníku.

8. deň

Transfer z hotela na letisko a návrat domov.

Obtiažnosť

Vhodné pre aktívnych cyklistov. Náročnosť cyklovýletov je stredná.

V cene je zahrnuté

- ubytovanie v hoteli s raňajkami: 2 noci v Zadare, 2 noci v Splite, 3 noci v Dubrovníku

- Miestne transfery:
1. deň: Letisko Zadar – hotel v Zadare
2. deň: transfer z hotela na miesto stretnutia na prehliadku (spiatočný transfer nie je zahrnutý, návrat na vlastnú päsť *)
3. deň: Zadar – hotel v Splite, transfer z hotela na miesto stretnutia na prehliadku (spiatočný transfer nie je zahrnutý, návrat samostatne*)
4. deň: hotel v Splite – prístav v Splite – hotel v Splite
5. deň: Split – Dubrovník
6. deň: hotel v Dubrovníku - Gruda – hotel v Dubrovníku
8. deň: hotel v Dubrovníku – letisko v Dubrovníku
*spiatočná doprava nie je zahrnutá a naplánovaná, pretože chceme, aby sa hostia sami rozhodli, ako strávia zvyšok dňa

- lístok na trajekt Split – Stari Grad, Stari Grad - Split

Výlety na bicykli:
• turistický bicykel Zadar (MTB alebo trekingové a bezpečnostné vybavenie)
• Ninská cesta do minulosti (MTB alebo trekingové a bezpečnostné vybavenie. Zahŕňa: vstupenky do Archeologického múzea v Nine)

• Prehliadka Hvaru (bicykle, prilby. Zahŕňa: obed: prosciutto, syr, chobotnicový šalát, ančovičky, „viška pogača“, červené alebo biele víno).
• Split tour (bicykel Cube Aim 26 a 29, prilba. Zahŕňa: vstupenky do Diokleciánových pivníc)
• Ochutnávky vína Konavle (bicykle Garry Fisher a Cube Aim 26 a 29, prilby. Zahŕňa: ochutnávku vína v miestnom vinárstve, 0,5 l vody a občerstvenie).

Informácie o inštruktoroch

Anglicky hovoriaci sprievodca/inštruktor počas cyklovýletov.

Príplatky k pobytu

- letenky (Viedeň - Zadar, Dubrovník - Viedeň, cena leteniek je cca 141 Eur. Cena letenky závisí od dátumu rezervácie, bude potvrdená pri rezervácii.)

- všetko stravovanie okrem raňajok

- komplexné cestovné poistenie a poistenie storna

- všetko, čo nie je špecifikované v cena obsahuje

Storno podmienky

a) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 10 % z ceny zájazdu a po istné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 46 - 30 dní pred termínom začatia zájazdu,
b) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 40 % z ceny zájazdu a po istné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 29 - 21 dní pred termínom začatia zájazdu,
c) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 60 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 20 - 15 dní pred termínom začatia zájazdu,
d) skutočne vzniknuté náklady, najmenej však 80 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 14 - 7 dní pred termínom začatia zájazdu,
e) vo výške 100 % z ceny zájazdu a poistné, ak cestujúci odstúpi od zmluvy v lehote 6 dní a menej pred termínom začatia zájazdu.

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
  • cykloturistika
  • degustácie
  • relax
V okolí
  • Zadar
  • Split
  • Hvar
  • Dubrovník
Služby
  • sprievodca
  • hotel

Lokalita