Zobraziť fotky
Cena pobytu 838.00

Apúlia - Maldivy Európy

Bari, Taliansko
Za poznaním
5 nocí

Popis pobytu

APÚLIA (taliansky PUGLIA) je región na juhovýchode slnečného Talianska. Táto časť Talianska sa nazýva aj "Maldivy Európy" a vypĺňa časť "podpätku" talianskej čižmy. Malebné územie medzi Jadranským a Iónskym morom vás určite očarí, tak ako očarilo aj nás.

Niet sa čo čudovať, keďže Apúlia je známa ako výrobca olivového oleja a vynikajúceho červeného vína Primitivo. Je to aj región s najdlhším pobrežím v Taliansku (nájdete tu 11 pláží) a najkrajšie pláže nájdete v najjužnejšom cípe Apúlie.

Apúlia/Puglia je poľnohospodárska časť Talianska, s vynikajúcom vínom, mandľovými a olivovými plantážami a typickou vynikajúcou chutnou talianskou kuchyňou o čom sa môžete presvedčiť aj pri mini kurze varenia. Ak milujete Taliansko tak, ako my, určite musíte aj tento očarujúci kúsok Talianska vidieť. 

Pripravili sme pre vás pobytovo/poznávací zájazd do tejto "prudko" talianskej oblasti, kde si potešíte oko, telo si oddýchne, chuťové poháriky budú mľaskať od radosti... Masový turizmus tu ešte nie je taký výrazný, a preto si tu život plynie svojím vlastným taliansky pomalým tempom. 

Už neváhajte, pridajte sa k nám na naozaj autentický pobyt plný zážitkov v Taliansku.

 

 

Program

1.deň - prílet z Viedne do Bari, transfer na hotel Riva del Sole Giovinazzo s vlastnou plážou a bazénom, po ubytovaní oddych na pláži.

2.deň - raňajky, relax pri mori, podvečer výlet do čarovného mestečka Alberobello - Locorotondo. Toto biele mestečko s kužeľovitými strechami na malebných domčekoch, ktoré pripomínajú úle, alebo domčeky trpaslíkov. Domčeky sú postavené nasucho, z miestneho kameňa.    

3.deň - raňajky, relax pri mori, podvečer výlet v Polignano a Mare. Mesto postavené na útesoch nad morom s malou očarujúcou plážou, historickými kúzelnými uličkami, kde sa poprechádzame a dozvieme sa zaujímavosti o tomto meste. A ak poznáte svetoznámy hit "Volare", tak práve tu sa narodil spevák Domenico Modugno, ktorý tento hit preslávil. 

4.deň - celodenný výlet do historického mestečka Matera (mesto hanby). Možno ste mesto videli aj vo filme Mela Gibsona Umučenie Krista. Mesto má za sebou veľmi ťažkú históriu, hlavne kvôli chudobe a chorobám, ktoré tu zúrili kvôli zlým hygienickým podmienkam. Napriek tomuto všetkému je dnes jedným z najvyhľadávanejších miest v Taliansku.

5.deň - raňajky, relax pri mori, podvečer výlet do Bari, stredovekého mesta, ktoré má neuveriteľne taliansku atmosféru (nechýbajú šnúry na bielizeň medzi domami), mesta, ktoré je živé a autentické, až natoľko, že pravú pastu vám pripravia talianske donny priamo pred svojimi príbytkami. No a samozrejme je aj možnosť mini - kurzu "cuccina italiana" .     

6.deň - raňajky, transfer, odlet do Viedne

Obtiažnosť

V cene je zahrnuté

 • letenka Viedeň - Bari - Viedeň s príručnou batožinou, batožina navyše za príplatok
 • transfer z/na letisko v Bari, transfery v zóne
 • 5x ubytovanie s raňajkami
 • slovenský sprievodca, ktorý vám je k dispozícii počas celého pobytu
 • miestna daň
 • poistenie insolventnosti CK

Informácie o inštruktoroch

Príplatky k pobytu

- mini kurz ,,cuccina italiana" - kurz varenia v Bari (40 Eur)

- vstup do altamurskej pekárne D. O. P. (15 Eur)

- vstup do vínnej pivnice (degustácia lokálnych vín (20 Eur)

- cestovné poistenie

Storno podmienky

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • relax
 • poznávanie
 • kurz varenia
V okolí
 • Bari
 • Alberobello
 • Matera
Služby

Lokalita