Zobraziť fotky
Cena pobytu 606.00

Ajurvéda omladenia

Počátky, ČR
Joga a ajurvéda
3 noci

Popis pobytu

Už sa nezaoberajte tým, ako vyzerať mladšie. Jednoducho omladnite :-). Zabudnite na všedné starosti a oddýchnite si. Zdravé jedlo, čistý vzduch a veľa pohybu vám uberie na váhe, zvýši energiu a pridá radosť do života. Ak k tomu všetkému pridáte aj ajurvédu, účinky znásobíte. 

Darujte si oddych, wellness, ajurvédsku starostlivosť, dobré jedlo a harmóniu. Ajurvédsky pobyt - Ajurvéda omladenia - vám pomôže jemne očistiť telo a navráti vám silu a vitalitu. Uvoľní napätie, odstráni pocit únavy a ukáže cestu ku zdravému životnému štýlu.

Ajurvéda "veda o živote" je päťtisíc rokov stará indická medicína, ktorú tvorí unikátny systém výživy, cvičenia, bylinnej terapie, relaxácie, meditácie, prečisťovania organizmu, aromaterapie a masáží. Od roku 1982 je uznaná Svetovou zdravotníckou organizáciou ako účinný liečebný systém. Často je nazývaná "matkou všetkých liečebných metód". Harmonizuje telo, ducha aj myseľ, pomáha obnoviť vnútornú rovnováhu. Ajurvéda nerozlišuje medzi prevenciou a liečením.

Program Ajurvéda omladenia vám ukáže cestu k zdravému životnému štýlu vďaka ajurvéde, odstráni únavu i následky stresu. Pomôže vám jemne očistiť telo a navráti vám silu a vitalitu. Ak se chcete s ajurvédou bližšie zoznámiť, cítite veľkú únavu alebo vás trápia zdravotné ťažkosti, potom je tento program práve pre vás.

Pobyt je lokalizovaný v rezorte Svatá Kateřina. Rezort vyznáva zelenú filozofiu. Ak sa tam započúvate do okolitého ticha, budete počuť zurčanie studničky, prameňa sv. Kateřiny. Ideálne miesto na oddych, ktoré vám pomôže spomaliť. V rezorte sa nachádza aj novovybudovaný Ajurvédsky pavilón, ktorý pozostáva z dvoch častí - prvá je venovaná výhradne ajurvédskym terapiám a druhá je venovaná wellnessu. V rezorte sa vám budú venovať lekári z indického Kerali a rovnako vám budú ajurvédsku stravu pripravovať aj kuchári z tejto oblasti. 

Rezort Svatá Kateřina je súčasťou Kairali Ayurveda Group, celosvetovej siete ajurvédských nemocníc a ordinácií. Kairali Ayurveda Group, ktorej zakladateľmi sú paní Gita Ramesh a pán K.V. Ramesh - obaja pochádzajú z dlhej rodovej línie tradičných ajurvédskych lekárov, je celosvetovo uznávanou skupinou ponúkajúcou ajurvédske pobyty, produkty, lieky i školenia.

Ak máte záujem o pobyt v inom termíne, napíšte nám.

Program

Pobyt Ajurvéda omladenia začína aj končí konzultáciou s ajurvédskym lekárom.

Počas pobytu môžete čas tráviť podľa vlastnej vôle. Okrem procedúr, ktoré tento pobyt zahŕňa je možné doobjednať si aj rôzne ďalšie aktivity, ošetrenia a procedúry, ktoré rezort ponúka (kozmetika, pedikúra, jazda na koňoch...)

Súčasťou pobytu sú:

Abhyanga 55´+ 5´, 85´+ 5´

Olejová masáž prinášajúca relaxáciu tela i mysle. Pomocou špeciálnych teplých bylinných ajurvédskych olejov dochádza k uvoľneniu a harmonizácii celého tela. Abhyanga je základnou ajurvédskou procedúrou, ktorá stimuluje krvný obeh, uvoľňuje vútorné napätie, nervový systém, svaly a kĺby. Pomáhá toku prány (vitálnej energie v tele) a lymfy, čo navododzuje vnútorný balans a dlhovekosť.

Shirodhara 55'+ 5´

Špeciálna ajurvédska terapia zameraná na masáž oblasti medzi obočím (6. čakra), uvoľňuje a povzbuzuje zmysly a myseľ. Navodzuje celkový pocit vnútornej harmónie, vyrovnanosti, duševnej jasnosti a porozumenia. Shirodhara v doslovnom preklade znamená jemný tok oleja na hlavu. Je to veľmi príjemná masážna technika prinášajúca jedinečné zážitky. Súčasťou tejto procedúry je aj masáž hlavy.

Obtiažnosť

Vhodné pre tých, ktorí sa cítia unavení, pod vplyvom stresu a hľadajú oddych, ovoľnenie a chcú znova nájsť svoj vnútorný pokoj.  Ak si nie ste istý, či je pre vás pobyt vhodný z hľadiska vašich zdravotných problémov, môžete konzultovať váš zdravotný stav s Poskytovateľom.

 

V cene je zahrnuté

 • ubytovanie na 3 noci
 • ajurvédsku plnú penziu (3x večera, 3x raňajky a 3x obed)
 • vstupná konzultácia s ajurvédskym lekárom, 45 minút
 • výstupná konzultácia s ajurvédskym lekárom, 30 minút
 • 1 hodinovú cvičebnú lekciu (joga, pranajama alebo terapeutická lekcie podľa dennej ponuky)
 • 3x ajurvédsku masáž Abhyanga, 55´+5´
 • 3x ajurvédsku masáž Shirodhara, 55´+5´
 • pitný režim (Kateřinská pramenitá voda (studená či teplá) počas dňa)
 • voľný vstup do wellness&spa (sauny, pary, vírivka a relaxačná miestnosť)
 • neobmedzený vstup do wellness&spa v novovybudovanom Ajurvédskom pavilóne (hydromasážne ležadlá, sauna s panoramatickým výhľadom do prírody...)
 • voľný vstup do posilňovne
 • transfer z Počátek (oploteného nestráženého parkoviska) do rezortu a späť

Cena pobytu sa môže mierne líšiť podľa typu vybranej izby. Rezervujte si pobyt nezáväzne a radi vám pripravíme cenovú ponuku na vami vybraný termín pobytu a typ izby.

Informácie o inštruktoroch

Garantom programu je indická spoločnosť Kairali a nimi vyškolený tím ajurvédskych špecialistov - lekár, kuchár a terapeuti.

Do rezortu nie je možný vstup s autom z dôvodu zachovania relaxačnej zóny pre hostí. K dispozícii je parkovisko v blízkosti, odkiaľ je zabezpečený transfer priamo do rezortu.

Príplatky k pobytu

- doprava (individuálna)

- masáže a ošetrenia, ktoré nie sú súčasťou pobytu (pokiaľ si ich vyberiete)

- príplatok za psa

Storno podmienky

Vlastné - podľa organizátora.

Storno poplatok:

0 - 21 dní pred príchodom: 0 % z celkovej čiastky

20 - 14 dní  pred príchodom: 20% z celkovej čiastky

13 - 7 dní pred príchodom: 30% z celkovej čiastky

6 - 2 dni pred príchodom: 50% z celkovej čiastky

48 hodin a menej pred príchodom: 100% z celkovej čiastky

Tipy na aktivity v okolí

Aktivity
 • - pilates
 • - masáže
 • - prechádzka na koni (za poplatok)
 • - jazda v kočiari ťahanom koňmi (za príplatok)
 • - relaxačné a posilňujúce cvičenia, napr. s fitloptou (možnosť objednať individuálnu lekciu)
 • - joga
V okolí
 • Kostol sv. Kataríny
 • Českomoravská vrchovina
Služby
 • - wellness a spa
 • - kozmetika ( luxusné výrobky francúzskej značky Thalgo)
 • - ďalšie kúpele (za príplatok, napr. relaxačný s levanduľou a tymiánom)
 • - masáže (za príplatok)

Lokalita